Dystrybucja z sterownikami wifi i grafiki?

Witam czy jest taka dystrybucja która ma sterowniki wgane wifi i karty graficznej intel? jestem zielony i w terminalu za dużo bałaganu troche:)

Zapewne chodzi ci o Linuksa.

np. Ubuntu/Linux mint ma wszystko co jest potrzebne.

Wiem bo mam.

Z kartą graficzną raczej nie będzie problemu, bo sterowniki w miarę współczesnych kart Intela są wbudowane w jądro każdej aktualnej dystrybucji. Z kartą sieciową nie ma co strzelać, bo wbrew temu, co napisał Przemo, zdarzają się egzotyczne modele, których nawet Ubuntu/Mint domyślnie nie obsłuży (wiem, bo mam). Tak czy inaczej - podaj dokładny model karty sieciowej.

właśnie mam aktualnie Win 10 , ale zastanawiam się nad zmianą na linuxa , testowałem minta , kubuntu ubuntu tylko że sterowniki które są wbudowane do grafiki zachowują się tak jak np na windows 7 zintegrowane stery się tną … np jak na świeżym systemie… a co do wifi to problem jest taki że jak mam podłączone usb to ok działa ale bez nie widzi za nic i tak samo było z ubuntu,kubuntu mintem… 

To podaj mi jakiego masz Minta bo miałem i albo w terminalu trzeba ustawić wifi i stery grafiki , ja nie umiem tego robić a nikt nie chce mi pomóc nawet na forum linuxa.pl

A jak ktoś ma Ci pomóc, skoro nawet nie chcesz odpowiadać na zadawane Ci pytania?

 Realtek RTL8723BE wireless LAN 802.11n PCI-E NIC 

Pobierz Ubuntu i odpal z pendrive czy tam z płyty i powiedz czy działa czy nie. Jak będzie działać, to możesz instalować. Ta karta z tego co widzę, to jest wspierana.

Testowałeś system tylko w trybie live? To się nie dziw że tnie.

@maciekk26, podaj lepiej pełną specyfikację sprzętu, a przynajmniej konkretne modele dwóch wspomnianych przez Ciebie chipsetów (grafa i wifi - jedno i drugie to Intel?!), bo tak to sobie można gdybać…

P.S. Jeśli piszesz, że na Win7 Ci pulpit klatkuje (czy ja to dobrze rozumiem?!), to śmiem twierdzić, że Twój sprzęt zapewne albo jest jakimś mocno mizernym wyrobem komputeropodobnym (czyt. najtańszy netbook), albo ma co najmniej 10 lat o_O

nie klatkuje :slight_smile: chodzi mi o to ze np na win 10 jest tak ze system czysty bez sterownikow grafiki 

DESKTOP-A2JMUE8.LOG

 tutaj podaje w pliku txt pełną specyfikacje

Jeśli działa dobrze to o co Ci chodzi? To nie Windows że tutaj trzeba do wszystkiego stery doinstalowywać, utrudniasz sobie życie.

Co do wifi to w innym temacie podałem tutorial jak wyłączyć moduł oszczędzania energii. Nie chce mi się kopiować jeszcze raz linku i to na tablecie. Jest gdzieś na wieszchu działu.

chyba się nie rozumiemy… chodzi o to że na linuksie w terminalu mam pokazane że karta sieciowa jest dostępna , ale w pasku w network menager wifi jest nie podświetlone … 

Taa, mam podać swój numer telefonu, aby pobrać plik ze specyfikacją kompa? Jaja sobie robisz?

Jeśli jest to plik typu “plain text” (czyt. do otwarcia w zwykłym notatniku), to wklej jego zawartość np. tutaj: https://gist.github.com/ albo tu: http://pastebin.com/ i podaj link na forum…

@Juche Jaki numer telefonu? Jeśli klikasz w banery reklamowe a nie linki pobierania to tak się dzieje. Wszystko działa jak należy…

■■■■, no faktycznie klikałem na jakiegoś syfa, nawet nie zauważyłem, że pod spodem był właściwy link :stuck_out_tongue: Zwracam honor…

Tu akurat mi chodziło tylko o grafikę. Co do tego problemu, obstawiam brak firmware do karty sieciowej które trzeba dorzucić. Patrzyłeś może w program “Sterowniki” czy jak to się tam nazywa w ubuntu?

tak nic nie ma… jest coś takiego…52d0713044a0.jpg

Realteka musisz sprawdzić osobiście. Pod Linuksa najlepiej kupować wifi na Atherosie. Mój laptop ma Atherosa i nie muszę się zastanawiać jaką dystrybucję instalować, bo wszystko działa out-of-the-box zarówno na Debianie, Ubuntu, Archu, czy Gentoo.

W kernelu powinny być sterowniki do Realteka, tylko nie pamiętam, czy do Wifi były.

kupować wifi no ok tylko jak w lapku mam takie zainstalowane? narazie mam windowsa… sam do tego nie dojde… nie ma kto mi podpowiedzieć nic kompletnie

\