Działy na forum – czy potrzeba ich modyfikacji?

Dobry pomysł, ale chyba porywasz się z motyką na słońce. Zmienić kategorie to jedno, ale co zrobić z milionami już istniejących tematów?
W każdym razie ja też to bym zredukował do takiej formy:

Oprogramowanie

  • Szukam programu
  • Problemy z oprogramowaniem
  • Licencjonowanie
  • Windows
  • Linux
  • MacOS
  • IOS
  • Android

Sprzęt

  • Wybór komputera
  • Wybór peryferiów komputerowych
  • Wybór domowego RTV i audio
  • Wybór aparatu i akcesoriów
  • Wybór sprzętu mobilnego
  • Smartdom
  • DIY
  • Problemy ze sprzętem

Dla specjalistów - bez zmian

Fotografia - out

Mobilność z komórkomania - out

Gry i rozrywka - bez zmian

Społeczność

  • O portalu
  • O forum
  • O blogach
  • Ankieta (ten specjalny rodzaj działu, gdzie można głosować na każdy post)

Giełda - out

Inne kategorie

  • Offtop
  • Rozrywka

Galeria - out

1 polubienie

A tu akurat nie ma wielkiego problemu, bo przeniesienie działu gdzie indziej i danie innego opisu to nie jest problem. Problemem tylko jest przeniesienie tematów już istniejących, no ale to nie jest aż takie potrzebne, bo one mogą sobie być tam, gdzie są, lub gdzie indziej. Raczej chodzi o nowe tematy. Jeśli zaś chodzi o wyrzucanie istniejących tematów, to oczywiście o tym nie ma mowy.

A co do konkretnego układu, to nie chodzi o rewolucję, a raczej o niewielkie zmiany. Muszę zobaczyć co można w tym silniku zrobić, ale to nie dziś. :slight_smile:

No to może małymi kroczkami, ale wywalić te dziesiątki niepotrzebnych działów jak już zauważyłeś, które niczemu nie służą poza sztucznym rozbijaniem kategorii na więcej. Jakby od tego forum miało się wydawać większe czy bardziej profesjonalne. To trzeba uprościć jak się da - w tym się zgadzam z tym co napisałeś wcześniej.

Najlepiej zacząć od wywalenia fotoblogii, gadżetomanii i komórkomanii, żeby zobaczyć minę redakcji :joy:

Brakuje dział na luzie.

Inne kategorie: offtop, rozrywka. To po co jeszcze na luzie :wink: Niech będzie, że nie rozrywka w innych tylko na luzie i na jedno wyjdzie :wink:

edit.
Teraz sobie myślę, że gry towarzyskie zyskują drugą młodość i też można by do gier i rozrywki wcisnąć, żeby wypromować :wink:

Dobrze wiesz, że to tak nie działa, a większe modyfikacje kategorii forum to ma być decyzja redakcji.
Co zaś do tych działów, to umieszczenie ich na forum, to była decyzja Tomka, ale nie zyskały one (delikatnie mówiąc) akceptacji piszących.
Jednak jakieś powody ich umieszczenia i nazwania tak, a nie inaczej (moim zdaniem fatalnie) były, więc to znów wyłącznie sprawa redakcji.

Przecież jest. :slight_smile:

Dorzuciłbym kategorię zagrajmy razem gdzie można się skumać na granie w swoją gierkę z kimś.

To jest sprawa na temat w dziale, a nie cały dział.

Przeczytaj co napisałem, ja o kategorii, Ty o dziale.

Kategoria, czy dział, bez różnicy. Ja widziałbym zredukowanie do minimum kategorii, a nie dokładanie ich więcej.

Dla mnie problemu nie ma. Dużo wyciszyłem. Zostało to, co mnie interesi.

W sumie ciekawe czy jak interesujący wątek zmieni dział to tracisz o nim powiadomienia nadrzędnie.

Tak naprawdę wieje mi info/powiadomienie, jak co się zmieni w tych działach:

8 postów zostało scalonych z istniejącym tematem: Czy zamykać stare wątki, czy jednak pozostawiać otwarte?

Działy „fioletowe”, czyli te z dziwnymi nazwami, np. Fotografia z fotoblogią․pl wkrótce zmienią nazwy i poszerzą swoją tematykę.
Wydaje mi się, że to ruch w dobrą stronę, przynajmniej nie będzie problemu gdzie założyć wątek np. o telewizorach, czy wzmacniaczu audio.

Minimalizacja. Jak najmniej działów. Prawdę powiedziawszy wystarczyły by 3. Sprzęt, oprogramowanie, pierdoły, :grinning: Czym więcej, tym gorzej, więcej kłopoty przy zakładaniu tematu a i tak do przeglądania co się pojawiło służą filtry z góry, więc działy mają znikome znaczenie.

Przydałoby się utworzyć sekcję „Windows 11” w dziale „Oprogramowanie komputerowe”.

I do sprawdzonych porad trick z wymuszeniem instalacji jak nie mamy UEFI ani Secure Boot - niby na YouTube są z 3 wideo poradniki dla wersji DEV.

Ciekawe czy MS lepiej zabezpieczy obraz na jesień przed tak prostą manipulacją.

Niby aplikacja „Sprawdzanie kondycji komputera” w celu aktualizacji do Windows 11 już mój PC spisała na straty a specjalnie przekonwertowałem MBR na GPT, dezaktywowałem tryb legacy (wymuszenie UEFI) i aktywowałem Secure Boot - z wad to myszka bezprzewodowa ma problemy z uruchomieniem ekranu logowania a klawiatura PS2 się zawiesza jak wskoczy porada do obrazka z serwisu msn.com). Z podejrzeń pewnie chodzi o za słabe Intel HD bez wsparcia DX12 (czy tam DX13/14 jak taki zrobią).

No to zrobione.

Mówisz? :wink:
Jednak wspólnie z redakcją ustaliliśmy, że te działy są do „remontu”.
@Snow_Rainy zmieniła ich główne nazwy, ja trochę też, zmieniłem też niektóre poddziały (bo zostały stare), zmieniłem też ich kolor, bo choć to tylko kosmetyka, niemniej powinny jednak od siebie się odróżniać.
Zmieniłem też niektóre opisy, choć jeszcze nie wszystkie.

1 polubienie

Niby tag #windows11 jest oderwany od nowego działu; niby 7, 8, 10 są na liście podpowiedzi od razu.