Dzieci Neostrady- Nowa akcja na forach

W tej akcji nie chodzi o to kto z jakiego dostawcy internetu korzysta (Neostrada jest synonimem internetu w Polsce), ale o sposób pisania postów przez zapewne małolaty których można jakoś usprawiedliwić z racji wieku i braku doświadczenia! Niestety! Akcja śmieszna!

PS

mam pomysł na ten problem: wszystkim wykasować konta i zmusić do ponownej rejestracji (nick oczywiście każdy ma zarezerwowany) przy której mały teścik z netykiety, ortografi i … :? , oczywiście na czas! Takie prawo jazdy uprawniające do pisania na forach z limitem 21 punktów (punkty dawane za wykroczenia) po którego przekroczeniu ponowny teścik! :smiley: Do przemyślenia! Lazikar?

I o czytanie ze zrozumieniem tego co wcześniej już napisano w tym (i nie tylko tym) wątku:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 977#519977

elo

a ja nie popieram tej akcji…

just kidding :lol:

Myślę, że ten człowieczek nie miał co robić z wolnym czasem i wpadł na świetny pomysł “Dzieci Neostrady”. Te dzieci w końcu się nauczą i…przyjdą nastepne dzieci i więcej łącz. Jest to nieuniknione

to po co szpitale? są dlatego, że lekarze nie mają co robić, bo prziecież i tak każdy umrze, wcześniej czy później.

zciwo , ta akcja jest bardzo dobrym pomysłem!

Dokładnie.

Namnożyło się trochę tych akcji - “Nie IE”, “Bykom stop”, “Nie dzieciom neostrady” etc. - czy dały jakiś skutek? Owszem, może parę osób zmieniło IE na Firefoksa i poprawiło ortografię, ale najczęściej spotykanym “efektem” tych akcji jest człowiek piszący “ktury”, zadający pytania “Czy przeglądarka internetowa Gogle jest dobra?”, w prawym rogu postu mającym znaczek E i równocześnie mający w podpisie button “NIE”, “Bykom Stop” i “Nie dzieciom neostrady”.

Popularność tych akcji jest zbyt mała, by mogła przynieść jakiekolwiek korzyści - najczęściej wiedzą o nich Ci, którzy nie są celem tych “misji”, a nawet jeśli Ci “źli” wiedzą, mają to gdzieś. Żeby zmusić tych drugich potrzebna jest presja, a tej nie wywołamy jakimiś buttonikami. Potrzebna byłaby kampania nie tylko w internecie, ale też w prasie, telewizji etc.

Tak więc jestem na NIE - jeśli będziemy promować jeszcze kolejną akcję, będzie one jak słowa nauczycielki, która 1000 razy mówi nam, że mamy nie rozmawiać - a my po usłyszeniu tego tyle razy bez żadnych konsekwencji , kompletnie to ignorujemy.

kolejna durna akcja. Jak narazie spotkalem sie tylko z paroma takimi akcjami i najbardziej spodobala mi sie tylko “bykom stop”. Mysla nawet ze akcje Nie IE Nie dziecia Neostrady itp to jedynie spobob na reklame i zarobek :? na poczatku na "nie dziecia neostrady tego: "Ogromna, stale rosnąca liczba odwiedzin przekroczyła nasze najbardziej optymistyczne oczekiwania… …Chciałbym się zwrócić z prośbą do osób wspierających akcję: jeśli jesteście chętni,to możecie wspomóc nas finansowo…

nie bylo ,a teraz i tak pewnie kasa wplacona w calosci nie bedzie przeznaczona na serwer :-x

Range_Rover powinieneś chyba wiedzieć, że w Polsce językiem urzędowym jest polski

haha i nie mówcie, że to błąd jakiś, błędem to może być brak ogonka w polskim znaku a odmiana rzeczownika :x

w życiu w to nie uwierzę :x

:o

bosh ludziska ja was nie rozumiem

Pszecierz te aukcje sa najlepsze pod sloncem wszyszczy sie ustosonkoja i beda robic tak jak hcecie dzieci neo wymiataja a wogule to leh jest fajny i go wszyscy lobio te aukcje sa dbesciarzkie.

A teraz przetłumaczymy: :lol:

Ja was wszyskich doskonale rozumiem.

Wszystkie tego typu akcje są po to aby poprawic standardy w necie. Tylko, że może 1-5% weźmie to sobie do serca a po reszcie spłynie to szybciej niż się można spodziewać. Lech to taka metafora (trudne słowo): niby miało być lepiej, niby wszystko jest ok. ale w rzeczywistości nic się nie zmieniło.

Ale choćby dla tych 5% warto takie a_u_kcje robić. :lol:

:slight_smile:

Ja tam uważam ze ta akcja jest nie potrzebna. Zasze trafi sie jakis idiota który zacznie zasmiecac forum, a takie akcje delikatnie mówiąc ma gdzieś. I to na tyle mojej wypowiedzi :slight_smile:

tez tak mysle, przeciez kazdy kiedys był lub jest newbie

:co:

Co do akcji… jestem za. Może zmusi ona przynajmniej część uzytkowników interentu do przestrzegania pewnych zasad …dobrego smaku, bądź zachowania stylistyki wypowiedzi…

Optymista…

Większoci nie bedzie sie chciało tego czytać bo to dla nich zdługie:) reszta spojrzy na to, a zastosuje sie tylko 2 lub 3 %.

lepszy rydz niż nic … wiadomo że trolle nie zginą :beksa:

też jestem za tą akcją … właśnie dołączył sie użytkownik ( pewnie jakiś małolata ) o loginie chamfstwo! który śmieci i obraża userów forum :evil:

Widzicie pełno takich…Mi to sie wydaje ze takim to na Dzień Dobry trzeba dawać Bana np. 20 bezsensownych postów i koniec…

Pozwolę sobie “odgrzebać” temat i trochę się wypowiedzieć.

Myślę, że niezbyt trafne są stwierdzenia typu “dzieciaki”, “małolaty”, itd.

Owszem, im wiek jest niższy, tym więcej można spotkać owych “trolli”. Ale też sporo zależy od charakteru osoby i innych okoliczności. Sam mam 14 lat, a pierwsze spotkanie z komputerami miałem w wieku 4. Udało mi się wyjść z etapu wzywania taty (informatyka ;)) do każdej usterki, i teraz sam potrafię skofigurować system, dociągnąć pakiety, czy wybrać odpowiedni dla mnie sprzęt. Często gęsto niestety, gdy tylko byłem wzywany do jakiegoś problemu, chcąc pomóc, otrzymywałem odpowiedź “Daj spokój, ja i tak tego się nie nauczę” lub “Weź przestań”. Dobrym przykładem podobnego stosunku jest wielokrotna bohaterka Basha - i wielu innych. Niemiłe i “oryginalne” osoby występują w wieku 10-15 jak i 30 lat. Dlatego “nie” dla “trolli” wszelkiego rodzaju i wieku.

-Mike- : ok, ale obrażanie innych czasami daje im też do myślenia… choć w większości przypadków osoba która jest obrażana jest na tyle głupia że nie rozumie aluzji, ale to już inna sprawa :stuck_out_tongue:

Tak jak mówił poprzednik… To powinna być akcja “NIE DLA TROLI”, bo nie każdy dzieciak nie wie jak się zachować :stuck_out_tongue:

Ludu - marudzicie jak stare baby podobnie jak z resztą twórcy tej akcji.

Od czasu do czasu się pojawią jakieś oszołomy i żadna akcja na to nie pomoże. Trzeba po prostu im pomagać i pouczać. To nie jest łatwe, ale internet to nie jest podwórko tylko dla kilku marudzących, ale dla wszystkich.