Dziwne pytania

Można tu zadawać pytania które was dręczą i na które sami nie znacie odpowiedzi. Więc ja może zaczne:

Woda ma wzór H2O. H -> wodór O -> tlen . Tlen podtrzymuje spalanie a wodór jest łatwopalny. Jak to sie dzieje że woda gasi

ogień :?: :o

Z chemii nigdy nie byłem mocny, więc jak się mylę to trudno, ale woda to efekt spalania wodoru i sama będąc tlenkiem nie może się już palić… tak samo jest np. z dwutlenkiem węgla, prawda?? znakomicie gasi ogień chociaż to tlen i węgiel.

Ale jako tlenek może podtrzymywać spalanie.

No właśnie że jako tlenek nie może. Tlenek jest efektem spalania, czyli takiego szybkiego utleniania. Tlen “podtrzymuje” spalanie, ale to przecież nie to samo co tlenek czego. Popatrz tak obrazowo na diament i węgiel, to samo ale inny ukłąd przestrzenny cząsteczek zmienia właściwości węgla.

Woda poprostu już będąc “utlenionym wodorem” nie moze się utlenić, rozumiesz??

Woda absorbuje z palącego się ciała duże ilości ciepła tym samym uniemożliwiając dalsze palenie się. W zetknięciu z pożarem z wody wytwarza się para wodna, która wypiera tlen z ogniska pożaru, hamując cały proces palenia się.

Dzięki wreszcie zrozumiałem. :mrgreen: Może ktoś inny ma jakieś pytania :?:

hahah, ja mam. ale serio pytam nie zgrywam się… ile odcinków ma moda na sukces i o czym będzie ostatni odcinek? :mrgreen: nie żebym ją oglądała, tak mi przyszło do głowy :slight_smile:

napisze ci ostatni dialog z ostatniego odcinka mody na sukces:

“Popatrzcie tylko jaki piękny grzyb i jaka piękna fala uderzeniowa!”

:twisted:

Jak to mówią : " Tylko Chuck Norris wie ile jest odcinków Mody na Sukces "

szczera prawda.

Ja osobiście sądze że nawet producenci filmu nie wiedzą ile jeszcze odcinków przed nimi.

_mona chodzi ci ile odcinków jeszcze będzie czy ile już jest :?:

żeby wiedzieć ile jest wystarczyłoby zajrzeć w jakiś program tv :wink: a ja się zastanawiam ile ich będzie wszystkich. hehe, wiem że nie ma odpowiedzi na to pytanie :smiley: pamiętam jak byłam mała, jakieś 7 czy 6 lat i w tv leciały tysięczne odcinki i się zastanawiałam czemu serial jest tak długi i kiedy będzie ten ostatni, myślałam nawet że dojdą do pełnej liczby 2 tysięcy i skończą a tu lipa. tak to jest jak dzieci nie mają co robić i się zastanawiają nad głupotami :wink:

i co ciekawsze:

Wikipedia to potęga :wink:

Pewnie będą kręcić ten film tak długo aż stracą publiczność… Ja uważam ze to długo nie potrwa, zauważyłem że bardzo mało młodych ludzi ogląda ten serial.

Jeśli taki temat to może ja zadam pytanie.

Niech ktoś mi racjonalnie uzasadni dlaczego płyta audio CD kosztuje ok 50zł podczas kiedy kaseta magnetofonowa z dokładnie tą samą muzyką ok 15zł ? #-o

kasety były modne za czasów atari :wink:

CD mają lepszą jakość i są żywotniejsze…

kasety są tańsze bo nikt ich nie chce…

no to maże teraz ja zadam pytanie

dlaczego ramy DDR są droższe mimo to iż są gorsze od tańszych DDR2?

poszperałem troche w google i znalazłem tylko coś takiego:

Sytuacja jest podobna jak przy płytach głównych - co zyskujemy przy drogich pamięciach? - możliwości podkręcania. I tyle. Na standardowych, jednakowych ustawieniach pamięć za 1000zł i pamięć za 200zł będą pracowały dokładnie tak samo.

Wzrost szybkości pamięci wpływa na ogólna szybkość komputera, ale nie w jakiś drastyczny sposób. Są to raczej niewielkie różnice rzędu maksymalnie kilku procent.

Wątpie żeby to były jakieś ważne informacje ale zawsze coś…

dokładnie, prawo rynku- spada popyta na kasety to spada też ich cena :stuck_out_tongue: analogicznie co do CD. czemu w Polsce zaczęto emitować Mode na sukces od 216. odcinka dopiero? bez sensu, ale taka polska rzeczywistość. a może już wtedy przewidzieli, że w takim 2008 roku nikt już i tak nie będzie pamiętał co się działo w pierwszych odcinkach :mrgreen:

widze że nikt nie ma żadnych pytań więc ja zapytam. Dlaczego mydło siarkowe nazywa sie siarkowe?? Ma w sobie siarke?? Wsumie podpalałem i sie nie paliło więc nie wiem…

Dziara , może takie mydła śmierdzą? :smiley:

no raczej tak ale nie siarką raczej…