Dziwne zachowanie się komputera podczas grania

Witam!

Stara płyta główna mi wysiadła. Dokupiłem jeszcze karte GT430 1Gb (nie wiedząć jaka będzie płyta ) W serwisie mi wymienili na nową i przy okazji podczepili karte. Podczas grania każda gra się wyłącza z komputerem (blue screen) lub zmienjaszją się FPSy (z maximum 60fps do minimum 15-10fps). Temperatury procesora i karty są w porządku, RAMy sprawdziłem memtestem też są wporządku. Podejrzewam zasilacz, który znajduje się na ‘czarnej liście’. Nie mam pojęcia co się dzieje ponieważ jak korzystam tylko z pulpitu to jest dobrze. Przed wymianą czego kolwiek wszystko było jak należy. Grałem w te same gry i nic sięnie działo. Mój sprzęt:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 6000+ (3000.0 MHz)

Płyta główna: ASRock N68C-S UCC (nVidia MCP61)

Pamięć: 3 GBytes (Tryb dwukanałowy)

Dysk twardy: Seagate ST3250310AS (238,475 MBytes (250 GB))

Karta grafiki: GIGABYTE GeForce GT 430

Zasilacz(ok. 5 lat): Qoltec Q400 400W

Proszę was o szybką pomoc! Nie wiem co mam robić

Pozdrawiam,

HateQo

Hej,

Tak jak Ci pisałem w Twoim poprzednim poście - zasilacz definitywnie do wymiany. To jest wersja dla komputerów biurowych, w których nie ma mowy o aplikacjach 3D. Karta działa poprawnie, gdy wyświetlany jest pulpit, ponieważ przechodzi wtedy na niższe taktowania - a to oznacza zdecydowanie mniejszy pobór prądu. Jak dla mnie najlepiej podłączyć inny, markowy zasilacz i sprawdzić, czy gry będą się wyłączać. Jeśli tak - zasilacz do wymiany. Jeśli nie - trzeba problemu wyszukiwać gdzie indziej. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dałem komputer do serwisu. Może wpadną na ten pomysł. Dzięki wielkie za wszystko! !!

Pozdrawiam,

HateQo

Hej,

No jest to jakieś rozwiązanie. :slight_smile:

Jak komputer wróci z serwisu, daj znać, co zdiagnozowali i czy to był zasilacz. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam!

Jak powiedziałem w serwisie, żeby sprawdzili zasilacz w ogóle nie chcieli mnie słuchać i tego nie zrobili. Dzisiaj jak odebrałem to mi powiedzieli że to wina systemu(to jest nie możliwe ponieważ instalowałem kilka razy win xp/win 7) i że wszystko jest w porząku. Najprawdopodobniej w styczniu kupię zasilacz. Serwis mnie zawiódł. Mam nadzieję że coś poradzicie. Ps: podajcie jakąś dobrą firmę zasilacza który jest tani :stuck_out_tongue_winking_eye: i najlepszy pod mój komputer

Pozdrawiam,

HateQo

Podziel się danymi tego serwisu, żeby omijali go z daleka. Najprościej zawsze zwalić winę na użytkownika że ma źle zainstalowany system (tak jak mi po 2h godzinach rozmowy na infolinii tp - jeszcze gdy nic kompletnie nie wiedziałem - stwierdził, że mam poprzestawanie w systemie i jedyną radą jest format - po drugim telefonie 10 minut z kobietą i problem rozwiązany :wink: ). Wygląda mi to na zasilacz, co planujesz kupić ;)?

No właśnie licze na Twoją pomoc w sprawie zasilacza. Jakiś dobry pod mój sprzęt i tak do 130 zł. :wink:

Pozdrawiam,

HateQo

Używany, bo nowy raczej się nie uda w tej cenie nic sensownego. Podbijasz cenę (trzeba ok. 200zł najlepiej) czy szukamy używki?

A co powiesz o tym? http://allegro.pl/zasilacz-atx-modecom- … 95179.html

Odpada, o ile inne Modecomy ujdą (chociaż nie kupiłbym żadnego zasilacza od nich, bo jak można wypuścić taki szrot jak Feel a potem coś dobrego, tym bardziej że Feel był w trzech generacjach).

Z tego co widzę z nowych, tanich Chiefteców w okolicach 130-150zł jest tylko GPA, a to jest dosyć słabe (nie jest złe, ale też nie jest dobre)

to powiedz jaki ty byś napewno kupił gdybyś nie miał innego wyjścia. tak do 130-150 zł :wink:

http://allegro.pl/zasilacz-tagan-600w-m … 88924.html ------> kup teraz

http://allegro.pl/zasilacz-tagan-480-wa … 89290.html -----> do licytacji

Tagan firma sprawdzona stabilna i godna uwagi. Napewno nie będziesz żałować. Lekko ponad budżet ale może sie zdecydujesz:)

Racja, Tagan bardzo dobra firma.

Ok. Mam takie pytanko jeszcze co do tematu. Możecie mi dokładnie wyjaśnić dlaczego to może być/jest wina zasilacza?

Nie chcę wydawać kasy bez powodu.

Pozdrawiam i Wesołych świąt :wink:

HateQo

Mała wydajność prądowa, niestabilne napięcia - i to generuje wiele błędów w obliczeniach. A skoro płyta się ujarała na tym zasilaczu, to znaczy że jest z nim naprawdę źle.

…i powoduje to że gry się same wyłączają? Sorry za docieklowość ale musze wiedzieć.

Dodane 25.12.2011 (N) 2:45

czyli że napewno to przez zasilacz (wyłączające się gry)? Nie jestem obcykany w tych komputerach ;D ale ucze się na błędach.

Tak, może tak być że się gry same wyłączają. Naprawdę różne dziwne rzeczy mogą się dziać.

Nie mogę jednogłośnie stwierdzić, że to wina zasilacza, bo zawsze jest ryzyko, że może to być coś innego. Jednak aby wyeliminować przyczynę no niestety trzeba mieć porządny zasilacz - najlepiej pożycz od kogoś, kto ma coś porządnego :slight_smile:

a jeżeli to nie jest wina zasilacza? co jeszcze może być? ‘teoretycznie’ rzecz jasna. Wszystko od A do Z działa poprawnie. W serwisie ‘informatycy’ powiedzieli mi że to wina systemu. Nie możliwe. Win XP i Win 7 na których siedzę od lat bez problemów.

Pozdrawiam,

HateQo

Dodane 25.12.2011 (N) 15:18

ten zasilacz przyciągną moją uwagę. Trafne oko czy zły wybór? http://allegro.pl/delta-gps-500ab-500w- … tabsAnchor pomórzcie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie wiem co to za zasilacz z Twojego linku… Nie słyszałem nie wypowiem się na jego temat. Moge jedynie po raz kolejny polecic zasilacze z linków jakie dałem Ci wcześniej. Kupisz i nie bedziesz żałować tego wyboru. Jedynm problemem mogą być wentylatory( mogą być głośne) ale nie muszą. Obecnie składam kompa szwagrowi i kupiłem tagana 480w używany i praca wentylatorów zadowala mnie w 100% tak jaki zasilacz. TAGAN to konkretna firma i możesz bez wahania kupić ten zasilacz. pociągnie to co masz i będzie jeszcze troszke zapasu:)

Delta robi podzespoły dla niektórych zasilaczy (nie wiem dla których akurat). Tak samo jak dla XFX, Corsaira w większości (jak nie wszystko) klepie Seasonic itp. Dobre zasiłki klepią.