Dziwny ekran podczas logowania

Od jakiegoś czasu podczas logowania do Win11 (nie zawsze) po wpisaniu pinu a wyświetleniem się
pulpitu pojawia się biały ekran z dużym niebieskim kółeczkiem jak na zdjęciu. Podczas tej sytuacji zauważyłem, że gdy pulpit się pojawi przez chwilę opóźnione jest uruchamianie się paska zadań. Jakieś sugestie co powoduje ten problem?


Znan coś takiego o nazwie WSoD.
Po zalogowaniu wyświetla sie biały ekran i dalej nic sie nie dzieje.
U ciebie być moze zachodzi ten sam proces ale system potrafi z niego jeszcze wyjść.
Przeczytaj jak sobie radzą z tym problemem ci u których Win 11 nie ruszał dalej.
Byc moze problemem jest ostatnia aktualizacja.
https://techzoneonline.com/windows-11-white-screen-after-login/

Praktycznie wszystkie wskazówki przetestowane, niby wszystko dobrze ale ten ekran pojawia się nadal i co ciekawe nie zawsze, ale często. Czas zalogowania systemu, czyli pojawienie się pulpitu od momentu białego ekranu 1-2 sekund. Zaznaczam, że to nie jest jednolity biały ekran tylko jak gdyby uruchamiała się jakaś aplikacja. W autostarcie wszystko wyłączone poza programami Microsoftu. Duże niebieskie kółeczko się chwileczkę kręci i na dole w prawym rogu widoczne 2 ikonki.
Trzy polecenia do naprawy mbr nie działają, komunikat na czerwono:
PS C:\Users\padod> bootrec /rebuildbcd
bootrec : The term ‘bootrec’ is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or operable program. Che
ck the spelling of the name, or if a path was included, verify that the path is correct and try again.
At line:1 char:1

  • bootrec /rebuildbcd
  •   + CategoryInfo          : ObjectNotFound: (bootrec:String) [], CommandNotFoundException
      + FullyQualifiedErrorId : CommandNotFoundException

https://windowsreport.com/bootrec-is-not-recognized-windows-11/

Ten biały ekran to po prostu ekran konfiguracji systemu jaki występuje po zainstalowaniu Windows 11.
Ale dlaczego ci się pokazuje to całkiem dziwna sprawa.


https://youtu.be/x-n842chFBM?si=PN2YMeczcMob5tKs&t=141

Otrzymałem taką odpowiedź od Microsoft, niestety to nie pomaga

Jest to ekran OOBE.

Trzykrotne odznaczenie opcji Ustawienia > Powiadomienia > systemowe >Dodatkowe ustawienia powinny pozbyć się tego ekranu i rozwiązać problem.

Widzę, że nie ma forumowicza, który by pomógł mi rozwiązać problem. Ponawiam prośbę.

Wykonaj czysty rozruch i sprawdź czy to wystepuje. Jeśli nie, dodawaj selektywnie zatrzymane usługi.
Możesz zrobić także skan systemu programem FRST, wstawić logi i poprosić @iJuliusz by je przejrzał. Moze coś będzie w nich dziwnego.
Ale zacznij od rozruchu.

Jak wykonać czysty rozruch w systemie Windows - Pomoc techniczna firmy Microsoft

Gorzej jak teraz problem występuje raz na kilkanaście zalogowań, może wyjść z tego tysiące podejść nawet jak będzie alfabetycznie przywracać niesystemowe usługi i autostart.

Tak jak piszesz, ekran nie zawsze się pojawia. Jeżeli już, to jak pisałem tylko po wylogowaniu się z systemu i ponownym logowaniu, lub gdy komputer jest uruchamiany na nowo. Ekran wyskakuje pomiędzy wpisaniem pinu a pojawieniem się pulpitu. Jeżeli go wybudzam to po wpisaniu pinu jest normalnie.

Po prostu jak uda ci się zalogować, bo nie zawsze przecież wywala biały ekran, stwórz drugie konto.
Nadaj mu prawa administratora, a potem przerzuć całą zawartość tamtego profilu do nowego.
Stary profil można potem usunąć. Niestety nazwa musi być inna, można dodać cyfrę, czy coś tam innego.

To powinno załatwić sprawę z białym ekranem podczas logowania.

Logowanie zawsze się udaje tylko czasami wyskakuje to dziwne okno i jest to wkurzające, a czasami choć rzadziej uruchamia się normalnie.

Dowiedz sie co to takiego ten FRST

Pliki FRST
Addition.txt (47,3 KB)
FRST.txt (33,2 KB)

Poproś @iJuliusz by stworzył ci plik naprawczy.
Potem pewnie zaleci ci Restorehealth i SFC.
W logu FRST jest taki wpis.

Task: {E0F10DCF-44AD-40E8-9370-FB5DA59F93FB} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\UpdateOrchestrator\USO_UxBroker => %systemroot%\system32\MusNotification.exe (Brak pliku)

Ponizej jest opis do czego ten plik słuzy.

W skrócie. Są dwa procesy.
"Proces „musnotificationux.exe” powoduje wyszarzanie całego pulpitu i uniemożliwia zmianę fokusu. Następnie „musnotification.exewyświetla okno z informacją „Dostępne są aktualizacje. Należy pobrać wymagane aktualizacje” z tylko jednym przyciskiem „Pobierz aktualizacje”.
To prawdopodobnie to
Masz cos podobnego. Jeden plik wyszarza ekran ale brak drugiego pliku powoduje ze komunikat sie nie wyswietla i wyglada jak wyglada.

@juliusz poproszę o plik naprawczy😁

1 polubienie

Zajrzyj do Usług. Poszukaj usługi „Usługa koordynatora aktualizacji”.
Liknij na nia dwukrotnie i w otwartym oknie otwórz zakładkę „Logowanie” i sprawdź czy jest tam zaznaczona opcja „Zezwalaj usłudze na współdziałanie z pulpitem”.
Jeśli tak to odznacz ją.

U mnie jest odznaczona.

Witajcie

Oto plik naprawczy

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\padod\Downloads
    fixlist.txt (2,7 KB)
    „Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner
  5. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  6. Wklej plik wynikowy.

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Przepraszam, że zapytam czy ta procedura jest bezpieczna i ewentualnie odwracała? Jak pisalem moja niedogodność pojawia się czasami i jest wkurzająca ale mogę z nią żyć. Nie chciałbym aby system posypał się całkowicie bo nie mam czasu na stawianie go na nowo. Nie mogę również pozwolić sobie na utratę pewnych danych.