Dziwny problem chyba z diretcx

mam dziwny problem , pewnego dnia kiedy włączałem gre poprostu zakomunikowała mi że nie ma jakichś komponentów directx’a , za to inna gra oznajmiła mi że potrzebuje obsługi pixel shadera 1.1 i 32mb pamięci na karcie grafiki. Mam radeona 9550 128 mb Ram. Przeinstalowałem sterowniki z użyciem driver cleanera. właczam ponownie komputer i to samo. Aha directx mam wersje 9.0c taką wersje mam w rejestrze 4.09.00.0904 a w dxdiag’u pokazuje mi własnie wersje 9.0c , ściągnąłem jakieś dodatkowe komponenty wykonawcze do dx’a i nadal jest to samo. Doszło do tego że postanowiłem restore’ować obraz partycji z czystym systemem i sterownikami gdzie wysztko działało jak trzeba , ale nic z tego , gry nadal sie nie uruchamiają , pisze że wersje dx’a jest 9.0c ale nadal nic nie działa. Wie ktoś może o co kaman i jak to ugryźć ? z góry dzięki za jakieś podpowiedzi , pozdro.

Czy te gry przedtem działały?

Moim zdaniem to wywal directa i go jeszcze raz zainstaluj

bo z tego co piszesz to mu brakuje jakiegoś pliku!!

tak , gry działały , a jak mam wywalić directX’a ?? bo w dodaj/usuń go nie widze

zgadzam się z MariuszListecki. Wbij na http://www.Microsoft.pl i po prostu ściągnij DX 9.0c Chyba, że masz nierginalnego Wina… To nie FORUM DLA CIEBIE!

Złączono Posta : 28.09.2007 (Pią) 15:08

DX może nie wywalaj ściągnij z Microsoft.pl i zainstaluj, a jak bedzie sie pytał czy zamienić to daj na tak na wszystki :smiley: chyba :stuck_out_tongue:

instalowałem już dx’a , najpierw ściągnąłem instalke instalacji wogóle nie było , dałem instaluj i od razu było instalacja zakończona , potem dociągnąłem jakieś dodatki i to samo , na koniec zainstalowałem dx’a z płytki z grą , instalacja była , kopiował pliki , ale po instalce nic sie nie zmieniło , a jak moge odinstalować tego dx’a i czy może być inna przyczyna , np coś z karta grafiki nie tak ??

Masz tak ze wszystkimi grami czy tylko z jakąś jedną lub dwiema pozycjami ?

hmmm… w jednej grze wyglądałoby na to, że twoja karta nie ma 32mb i nie obsługuje pixelShader 1.1 (hahahahaha) to jest akurat nie możliwe… ale może Ci się po prostu skopała karta graficzna (?) a inne gry chodzą?

Po co dublujesz to co ja już napisałem :evil: ? Jakby mu się “skopała” karta to by miał problem nie tylko z grami ;]

Jeżeli masz SP2 zainstalowany osobno, a nie zintegrowany z OS’em, to przeinstaluj go. SP2 możesz pobrać TU. Po instalacji będziesz miał DirectX naprawiony i w aktualnej wersji.

no niby taaak… ale mogłaby mu sie tylko jakaś np. część “skopać” :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 28.09.2007 (Pią) 15:31

( to do WizZza

tak , gry wcześniej działały , a co do innych gier to działa mi np football manager ale on nie potrzebuje raczej dx9 do działania. SP2 mam , pozatym jak pisałem zrobiłem restore partycji na której wszystko było wporzo.

no to co z tego, że masz SP2? Ja też mam no i co? Tylko jak pisał popula najprawdopodobniej Ci sie skopal i jak chcesz, żey ci chodziły gry to lepeiej go zainstaluj jeszcze raz.

pisałem że zrobiłem restore’a partycji systemowej na której wszystko działało pierwsza klasa , sprawdzałem inne gry , jak włączam richarda burnsa pokazuje mi sie taki błąd

rbr%20error.JPG

wbij na Microsoft.pl i w wyzukiwarce MS’a wpisz DirectX SDK

To nie ma sensu! Po co ma instalować SDK? SDK jest dla programistów.

allenvego spróbuj z reinstalacją sterownika do karty graficznej!

acha :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 28.09.2007 (Pią) 16:05

a DX nie potrzebuje SDK, żeby mógł uruchomić np. giere?

instalowałem dzisiaj 5 razy różne sterowniki , tzn rózne wersje sterowników omega drivers. Najpierw odistalowałem , potem w trybie awaryjnym usunąłem resztki driver remverem , potem od nowa zainstalowałem stery i po ponownym uruchomieniu komp sie zawieszał , pojawiał sie pulpit i nagle kursor przestał reagować i qpa. Dopiero jak zrobiłem tego restore’a mogłem normlanie zainstalowac stery do karty , ale dx nadal szwankował

Jak instalowałeś 5 rodzajów sterów to teraz tak masz.

Uruchom Windowsa w trybie VGA (chyba trzeba przycisnąć F8 przy starcie, polecenie Uruchom w trybie VGA) i stamtąd instaluj. Albo tryb awaryjny.

przeciesz napisałem że najpierw odinstalowałem wszystko i usunąłem resztki , za każdym razem instalowałem stery na czysty system , tzn bez żadnego śladu po poprzednich i robiem to w trybie awaryjnym i normalnie

moja rada:

  • zgraj wszystkie sejwy z gier na płytke

  • reinstall Windka

  • instaluj SP2

  • wbij na stronke ze stareami od swej karty graficznej i pobierz najnowsze (przed tem sprawdź czy są do Twojego rodzaju karty graf.)

  • z gry zainstaluj DX 9.0c , lub ze stronki microsoft.pl

  • instaluj reszta potrzebnych Ci sterów

  • instaluj gierki

  • sejwy wpakuj do gry do folderu savedata (albo coś w tym rodzaju), albo wcześniej zgrany cały folder wklej do gry

  • CIESZ SIĘ GRANIEM!