E8400 na Foxconn p35a-s uruchomi się odrazu?

Witam

Płyta główna Foxconn P35a-s dotrze do mnie w najbliższych dniach i mam pytanie: czy po włożeniu E8400 płyta automatycznie go wykryje?

Mam nadzieje że nie bedzie potrzeba aktualizacji biosu bo nie mam drugiego proca zeby to zrobic…

muszę cię zmartwić [-X , bios będziesz z tego co wiem i jeśli nic się nie zmieniło (może producent w nowej dostawie tych płyt już w fabryce dał bios rozpoznający ta serie procesorów) musiał zaktualizować Bios, ale do tego będziesz musiał mieć procesor z starszej serii procesorów Intela np. e2xxx, 4xxx,6xxx.

hmm, to kurde nie bede miał skąd go wziąć…

zamówiłem płyte w siriusie - spróbuje napisać do nich żeby mi zaktualizowali bios , może sie zgodzą…

ale to lipa, kurde piszą że obsluguje procy na 1333MHz a tu trzeba bios aktualizowac i kupowac drugiego proca…

jakbyś zamówił w znak.pl to zrobiliby to i najpewniej za darmo. Trzeba się było pytać przed a nie po…

no ale to było dla mnie oczywiste że skoro jest napisane ze obsługuje 1333MHz to obsługuje a nie że trzeba w swoim zakresie i z innym procem bios zmieniać.

No tak ale płyta wyszła pierwsza a procesory 45nm później. Wiesz… po tak długim czasie od premiery 45nm powinny być już płyty z nowymi biosami w sprzedaży… bóg jeden wie. :?

pójdziesz do jakiegoś sklep komputerowego i powinni zrobić za 20 zł

wysłałem zapytanie do siriusa i poczekam na odpowiedź,

Z tego co wiem to w tej chwili te płyty ma już bios obsługujący takie procesory.

no a jak to sprawdzić bez podłączania proca? bo jak już założe E8400 i chłodzenie do niego i okaże się że jednak stary bios to bede musiał zdejmować chłodzenie, czyścić proca, radiator z pasty term. i zanosić spowrotem płyte do jakiegoś serwisu żeby mi bios zmienili…

Odpisali z siriusa… 30 PLN za zmiane BIOSu… walić to, zapłace zeby nie chodzic po serwisach już wiecej.

ale obsługa siriusa to porażka, zamówiłem tydzien temu p35a-s i zasiłke corsair 620W, do dzisiaj jeszcze nie wiem kiedy w końcu bede miał zamówienie zrealizowane.

Komputronik drogi ale masz wszystko na następny dzień. Coś za coś :slight_smile:

w komputroniku zamówiłem większość podzespołów z wyjątkiem płyty i zasilacza (sirius) i RAMu (na allegro musiałem i to w ostatniej chwili zdążyłem kupić goodram pro 900 2x1GB) i fakt - obsługa w pełni profesjonalna, sprzęt zamówiłem w nocy z poniedziałku na wtorek, a dotarł do mnie w czwartek w południe (byłby jeden dzień wcześniej ale zmieniałem rodzaj zapłaty z przelewu na pobranie i tak wyszło).

foxconna p35a-s po prostu nie ma w ofercie komputronika, jakby był to nowy komp już by mi śmigał a tak to musze sie użerać z siriusem i czekać i czekać…

W apollo.pl tez są te płyty od reki dostępne. Podejrzewam ze i tak nie wgraja nowego biosu bo ten bios juz tam bedzie, ale 30 zł od Ciebie wezmą :confused:

jak by mi zależało na czasie to wole odebrać osobiście w jakimś tańszym sklepie, generalnie nikogo 1-2 dni nie powinno zbawić, a już na pewno nie za kilkaset złotych :slight_smile:

http://www.kombo.krakow.pl/ polecam ten sklep naprawdę solidna firma ceny tez atrakcyjne dostawa w dwa dni jak czegoś nie maja to załatwia na zmówienie. kilka razy już tam kupowałem i nigdy sie nie zawiodłem. komp z podpisy u nich kupowałem wszystko sprawne :lol:

seeadv , płyta procesor wykryje ci prawidłowo. Nie musisz się martwić

Po wszystkich zabiegach proponuje wgrać nowy bios, najlepiej P34

zamówiłem ostatecznie foxconna p35a-s z firmy znak z dodatkową usługą upgrade’u biosu (30zł…).

Wolałem już dopłacić te 30zł i mieć 100% pewność że e8400 będzie śmigał odrazu a nie potem latać po serwisach.

a czy po aktualizacji biosu płyty głównej konieczna jest reinstalka systemu?

Nie.

Sprawdź później jaką ci wersje wgrali

ok, a inne niż p34 będą złe? gdzieś wyczytalem ze jest juz bios z numerem p37 do tego foxconna. lepiej starszy niż ten mieć przy procku e8400?