Edycja pliku exe

Za pomoc jestem gotów zapłacić :wink:

Witam dostałem plik exe który jak mówi mi twórca jego utworzył to w vb net. a jak zapytałem jak edytować plik odpisał mi żeby pobrać visual studio 2017 . lecz jak włączyłem plik w visual studio wygląda to następująco

a tak wyglądają pliki na pulpicie tego programiku

Program jest przypisany tylko do paru użytkowników. i jak chcę ktoś używać też programu to muszę się prosić twórcy a on pyta o nazwę użytkownika jak ją dopisze w tym exe to program chodzi i tej osobie.

więc pytanie jak edytować ten exe i czy byłby w stanie mi ktoś odpłatnie pomóc ;_

Visual Studio nie edytujesz tego programu. Masz 2 opcje, albo użyć hexa editora, ale możliwości edycyjne będą bardzo ograniczone no i trzeba bardzo dobrze znać się na tym co robisz. Kolejna kwestia to jest to jakie zmiany chcesz wprowadzać i jak zbudowany jest program, możliwe, że nie będzie się dało nic zrobić w ten sposób. Druga opcja to jest inżynieria wsteczna, trzeba zdekompilować exe to postaci assemblera wprowadzić zmiany w kodzie assemblera i ponownie skompilować kod.

Każda z tych praktyk zapewnie będzie niezgodna z licencją oprogramowania więc autor może zażądać (pozwać Cię) od Ciebie odszkodowania z tego tytułu.

1 polubienie

Skoro jest pisany w .NET to dotPeek powinien go zdekompilować do projektu Visual Studio (w C#) i z tego poziomu powinno się móc wprowadzać zmiany.
Nazwy zmiennych itd. mogą być uproszczone, np. zamiast zmiennych o nazwie “licznik”, “gracz”, “punkty” mogą być zmienne “a”, “b” i “c”.

2 polubienia

Od siebie dodam, że kiedyś się nim bawiłem i efekty nie były najlepsze. Pomimo, że kod był w C# to straszne spaghetti właściwie to niewiele miało wspólnego z tym jak się pisze nawet najgorsze apki w C#.

2 polubienia

Pewnie dlatego, że kod był dodatkowo zoptymalizowany (np. opcja Release zamiast Debug w VS). Mi się kilkukrotnie przydał żeby podejrzeć konkretny fragment kodu w programie który pisaliśmy w firmie, a do którego zaginął kod źródłowy (mały tool który robił ktoś kiedyś i już dawno tu nie pracuje).

Całkiem możliwe, dzięki za wskazówkę :wink: . W sumie fajnie wiedzieć, że rozwiązanie jednak działa jeśli się umie z niego skorzystać. Ja się nim bawiłem dosłownie chwilę więc niewykluczone, że problemem był też brak skilla :stuck_out_tongue: .