Egzamin zawodowy z informatyki 2014 - praktyczny

Witam, czy ktoś pisał dziś już egzamin?

Bo mam pytanie odnośnie gpedit.msc

U nas w szkole nie było uprawnień aby z niego korzystać i nikt poza mną tego nie zrobił… Jak było u was ?

pozdro

hejka, tez dzis pisalem egzamin

u nas, przynajmniej na moim stanowisku gpedit.msc normalnie dzialalo

a jakie masz dokladnie pytanie?

No bo gpedit.msc był potrzebny aby umożliwić instalacje drukarek czy odpalanie menadżera urządzeń.

 

Miałeś zadanie 1 ?

 

U nas w szkole przy odpalaniu gpedit.msc była odmowa dostępu…

Dzisiaj pisałem ten egzamin, również nie mieliśmy dostępu na komputerach do gpedit.msc - dość komiczna sprawa była na egzaminie, każdy wzywał osobę z komisji i pytał się o to samo: “Czy to aby na pewno powinno być zablokowane?”. [każdy pracował na Windows XP PRO SP3]

 

Fragment arkusza egzaminacyjnego (załącznik 2):

Pomoc systemu Windows

1) Do tworzenia i modyfikowania kont użytkowników na komputerach służy polecenie net user. Pomoc systemowa dotycząca tego polecenia: net help user

2) Zaawansowane zarządzanie systemem operacyjnym może odbywać się poprzez edytor lokalnych zasad grupy, uruchamiany przez Administratora komputera następującym poleceniem: gpedit.msc

 

 

Wychodzi na to, że nieumyślnie zablokowali dostęp do gpedit.msc ponieważ gdyby specjalnie chcieli zablokować do tego dostęp to nie pisali by takich elementarnych wiadomości o gpedit.msc. Napisali w arkuszowej “ściągawce” że takie coś jak gpedit.msc istnieje (tak jakbyśmy mięli nie wiedzieć o istnieniu tej rzeczy), a później wymagali od nas znajomości wszelkich sposobów odblokowania tego? Nie sądzę żeby tak było :slight_smile:

Ponoć był problem u niektórych. Ja zrobiłem przywracanie systemu i działało…

OKE dało dupy…

Hmm, a czy mogę zapytać jak udało Ci się zrobić przywracanie systemu? Bo przynajmniej u mnie na stanowisku było wyłączone tworzenie punktów przywracania (utworzenie punktu przywracania było jednym z poleceń, które trzeba było wykonać).

Włączyłem je ale nie przez gpedit a przez mój komputer. I były jakieś punkty. Był nawet z 11 czerwca więc stanowisko było przygotowane wcześniej. Ja wybrałem punkt po momencie wgrania sterowników. Nie miałem już siły z tym się bawić…

Mam tylko cichą nadzieję, że ta sprawa się nagłośni, i że wina będzie leżała jednak po stronie CKE, bo czytając różne wątki na Internecie odnoszę wrażenie, że tylko nieliczne szkoły miały z tym styczność.

Podaj jeszcze jakieś inne źródła tego problemu jak możesz :wink: pamiętaj że zawsze można się odwołać.

Wyszukiwanie Google z ostatnich 24 godzin: https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=egzamin+zawodowy+gpedit.msc&tbs=qdr:d (oczywiście link będzie działał poprawnie tylko dzisiaj)

No mobilnie to jakoś mi umknęło a na komputerze już nie sprawdzałem. Koledzy z klasy też w stresie żyję jak reszta. W teorii też ciekawie… z tym pobieraniem pliku choćby…

Siemanko! Ja pisałem w drugiej turze egzaminu i w moim wypadku również był problem z gpedit.msc. Zrobiłem wszystko, oprócz punktu związanego z tym poleceniem (w treści zadania było, że nie możliwe jest zablokowanie komputera po wciśnięciu CTRL+ALT+DEL).

A to wy nie mieliście problemu z drukowaniem co my. Kumple będą robić dym…

Ja jestem z grupy tej drugiej, na godzinę 15. Mieliśmy taki problem, że po wciśnięciu CTRL+ALT+DEL nie było funkcji Zablokuj (na Win 7 Pro) - dało radę włączyć tą opcję w gpedit. U nas też jest dym. Kumpel dzwonił do CKE i powiedzieli mu, że gpedit i “odmowa dostępu” to część zadania. Trzeba było zmienić pewną funkcję w rejestrze, albo usunąć ukryty folder w system32, żeby gpedit działał.

Ja jestem z mazowieckiego no i cała nasza grupa nie zrobiła tego zadania. Mamy zamiar pisać odwołanie, bo tak nie może być, chociaż może to sprytna zagrywka CKE by pokazac jaka to nowa formuła egzaminu jest bardziej efektywna niż stara…

Oj będzie afera :slight_smile:

Cytat z jednego z for:

 

 

W niektórych szkołach działał, więc to nie jest w porządku w stosunku do pozostałych.

 

Właśnie u nas też nie działał, na pewno jest to nie w porządku, ale OKE jakoś ma to gdzieś.

To te CKE chyba dwulicowe jest. Niektórym powiedzieli, że gpedit miał nie działać, a niektórym, że miał działać. Oto cytat z pewnego fanpage na fb: “Dzwoniliśmy do CKE w sprawie informacji nt tego powszechnego ‘błędu’. Oświadczyli, że gpedit POWINIEN BYĆ normalnie DOSTĘPNY i aktualnie ‘badają sprawę’…”