Ektremalna optymalizacja Visty (Która i tak nic nie dała xO)

Zoptymalizowałem Vistę Basic tak że zabiera 180 RAM(wczesniej zabierało 350 RAM) ale i tak np. ET nie działa tak wydajnie jak na XP(XP zabierał 150MB). Obciążenie procesora jest cały czas około 1% albo 4% (Podczas bezczynności) Nawet gdy włączyłem GTA SA i gdy nacisnę CTRL + ALT + DEL to ram wcale nie jest całkowicie użyty. Czy to może być wina karty graficznej? Geforce 5200 FX a Vista właśnie jej nie obsługuje. P.S Na Guru3D są modyfikowane sterowniki do mojej karty do Visty i właśnie ich używam.

o tak ta karta to niezły szrot wymień ją na minimum 7600gs +zalman ddr3 128bit od Galaxy.

po co optymalizowales? czy ludzie nigdy nie zrozumieja ze vista zabiera full ramu jak nic sie nie robi albo malo a jak jest potrzebne to oddaje ?

wcale NIE ZABIERA full ramu… dopiero co zainstalowana Vista zabierała mi 350 RAM a mam 512 a po optymalizacji około 180 ram

ale to vista ten ram odda jak jaki program bedzie jej potrzebowal to ja odaa!! po twojej optymalizacji vista moze chodzic nawet wolniej

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 23:18

ps. pisze z windowsa en wiec nie mam polskich znakow

a wystarczyło zmienić język klawiatury :stuck_out_tongue:

Sam pisze z angielskiego systemu, i jakoś polskie znaczki śmigają ładnie :lol:

kuhar

Co nie oznacza że zgadzam się z tobą, Normalna Vista może i z pozoru zajmuje dużo ramu, ale potem go zwalnia na potrzeby innych aplikacji, zawdzęczamy to dzięki superfetch, ale kuhar widziz, ja to wiem, ty to wiesz, a inni udają że wiedzą ocb, a i tak wiedza swoje :mrgreen:

Nie rozumiem ludzi “Optymizujących” na siłę Viste. Przecież to nic nie da. Microsoft chyba wie lepiej jak skonfigurować system do odpowiednio optymalnego działania. Tam już nie ma co optymizować :!:

Pozdrawiam posiadacza bliźniaczej karty graficznej. U mnie Vista obsługuje grafikę, w menadżerze urządzeń pokazuje poprawnie nazwę urządzenia. Mam zainstalowany ForceWare 96.85 dla Visty. GTA SA chodzi wolno ale nie da się już z tym nic zrobić bez wymiany sprzętu.

Witam! Właśnie kupiłem laptopa z vistą i wlaśnie męczy mnie , ze mam 1gb ram i 95% zrzera vista , więc twierdzicie , że jak włacze jakąś gre to vista momentalnie odda ram bez straty wydajności ?

Jakim cudem 95%? Kiedy miałem wersję ultimate pożerała mi 43%-46% z gigabajta w tle muzyka net i antywir.

jakim cudem pozera ci 95%?? mi przy włączonym sidebarze, aqq i avascie idzie kolo 45-50% zużycie pamięci.

a co do pytania, to tak, odda

Ludzie myślą, że RAM jest od tego, żeby stał nieużywany. Po co mam 512 MB RAM-u? Żeby 500 MB było używanych przez system, na co mi nieużywany RAM?

wpelni sie zgadzam…ale 95% to vista nie bierze…nax 50%

No, ja mam 512 MB, więc mi większość pożera… Ale nie narzekam, bo działa tak samo jak XP, a foldery nawet szybciej się otwierają.

a 512 a 1 to róznica :stuck_out_tongue:

Oczywiście, że różnica, i to wielka. Na razie mam jednak ważniejsze wydatki, niż dodatkowe kostki pamięci za 130 zł, więc wystarcza mi to, co mam. Wyłączyłem UAC i korzystam z klasycznego wyglądu Windows, wgrałem najnowsze sterowniki do karty graficznej i wszystko śmiga jak należy, tylko system się troszkę dłużej wyłącza, niż XP, ale to akurat da się znieść.

Nie wiem jakim cudem ale tak jest , tzn.zanim przywróciłem do ustawien fabrycznych . Teraz jest ok 58% a po co mi wolny ram ? A po to , że system ma sterować kompem i programami więc po co mi taki system skoro zrzera mi 98% ramu , i pozostaje mi jakieś 24mb na programy ? ALe skoro zwalnia ram to jest ok , tylko powiedzcie mi dlaczego ona ten ram trzyma zapełniony ? i po drugie dlaczego większosc feewarowych gier mi nie chodzi i jakieś artefakty wywalają ? I na koniec kiedy będzie jakiś sp do visty i co będzie wnosił ?

Tak będzie. Poszukaj trochę niedawno było o tym trochę szumu :slight_smile: będzie głównie łatał i poprawiał wydajność systemu.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=7197

lukas_gab - tu nie chodzi o to, czy gra jest freeware, czy nie, tylko o to, kiedy i pod jaki system była tworzona. A jeśli coś nie działa, to nie jest to wina Visty, tylko programistów, którzy nie dostosowują swoich projektów do tego systemu.