Enhancer for YouTube działa z opóźnieniem

Mam problem z dodatkiem Enhancer for YouTube. Kiedy otwieram film w nowej karcie, to zanim ten dodatek zajarzy, film zaczyna się odtwarzać i dopiero po chwili się zatrzymuje. Jest to strasznie wkurzające, bo nagle mi się zaczyna coś wydzierać i np. budzi pozostałych domowników. Jednym słowem dodatek działa z opóźnieniem. Nie wiem czy da się coś z tym zrobić czy polecacie może jakiś inny, którym mogłabym go zastąpić? Zależy mi głównie na tym, aby filmy nie zaczynały odtwarzać się automatycznie. Poza tym chciałabym, aby odtwarzały się zawsze z jednakowym, określonym poziomem głośności i w jakości 720p, o ile jest dostępna.

W końcu dodatek to JavaScript, więc jak nie mają metody na przyśpieszenie lepsze niż przez DEV-ów Google, to z stoperem pewnie wykryjesz opóźnienia.

To co proponujesz, żeby mi te filmy nie startowały samoczynnie i nie robiły hałasu, zanim dodatek zadziała?

Jak w nieaktywnej karcie to Firefox od dawna ma to w standardzie (przy konfiguracji nie otwierania automatycznie nowych kart z osobnej zakładce).

Chodzi o aktywną kartę i o Slimjet, nie Firefox. Po prostu film odpala się jeszcze w trakcie wczytywania strony i robi hałas przez 3-4 sekundy, zanim dodatek zadziała i go zatrzyma oraz zmniejszy głośność. Musiałabym wciąż pamiętać i pilnować, aby wyłączać na moment dźwięk przed aktywowaniem karty z filmem, co by było dość uciążliwe

A teraz jeszcze zauważyłam, że coraz więcej filmów przy włączonym dodatku nie chce się normalnie odtwarzać, tylko wpadają w jakąś pętlę i migają. Czasami pomaga odświeżenie strony, ale rzadko. Na ogół aby móc taki filmik obejrzeć, muszę wyłączyć dodatek. Staje się to coraz bardziej uciążliwe :frowning:
Nikt tu nie używa żadnych dodatków na YT?
A może mam coś źle ustawione w opcjach tego dodatku? Tylko co by to mogło być?
Zrzut z ustawień: https://i.imgur.com/de0SkXp.png

Ja używam, Na dodatek ten sam co ty i nie mam żadnych problemów.

To fajnie, że Ty nie masz problemów, ale niezbyt pomocne. Mógłbyś chociaż zerknąć na zrzut z ustawień, który podlinkowałam w poprzednim poście i napisać, czy coś tam jest nie tak?
Mam też jeszcze sporo innych dodatków, nie wiem, czy któryś może być powodem tych problemów, ale w sumie to od początku ten Enchancer nie działał u mnie idealnie :frowning:

Hej,

To może na próbę wyłącz wszystkie i zostaw tylko rozszerzenie, z którym masz problem. Przynajmniej będziesz wiedział, czy to nie interakcja pomiędzy rozszerzeniami.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

@Dimatheus Chyba będę musiała tak zrobić, chociaż mam bardzo dużo tych dodatków…

Ale dzięki temu sprawdzisz, czy to faktycznie wina dodatku.

Wyszukałam właśnie w historii YT filmy, z którymi były takie problemy i dziś odtwarzają się prawidłowo. Więc chyba nie ma sensu wyłączać dodatków. Nie wiem już o co chodzi. A to wczytywanie filmu nim zadziała dodatek zdarza się losowo, więc też będzie ciężko to przetestować. Może tak się dzieje dopiero gdy mam przez dłuższy czas włączony laptop i przeglądarkę? Strasznie dziwny problem.
W każdym razie bardziej miałam nadzieję, że istnieje jakaś alternatywa dla tego dodatku, ale jak widzę, nikt nie używa nic innego :frowning: W sumie to też nie rozumiem, dlaczego sam YT nie pozwala sobie ustawić domyślnej jakości. Niby w ustawieniach YT jest taka zakładka, ale gdy w nią wejdę, to nic tam odnośnie jakości nie ma. Jest tylko tyle: https://i.imgur.com/Sbxtzat.png, a wydawało mi się, że było kiedyś takie ustawienie :frowning:

Rozumiem. Jak ponownie częściej będą pojawiać się problemy, to będziesz wiedział, od czego zacząć. A co do ustawień, wydaje mi się, że faktycznie kiedyś było ich więcej, ale serwisy się zmieniają, a z nimi ich ustawienia.

Porównam jeszcze dzisiaj z moimi ustawieniami i Ci napiszę.

1 polubienie

Przed chwilą znów pojawił się problem z miganiem filmu, więc utworzyłam nowy, czysty profil w przeglądarce i zainstalowałam tam tylko Enhancer for YouTube. Niestety, ten sam efekt, co na starym profilu z dodatkami, więc jednak to nie inne dodatki są przyczyną. Dodatkowo film znów się włączył zanim dodatek zaskoczył. Nie mam pojęcia od czego to zależy :frowning:

A zainstaluj na próbę Firefox’a i w nim to rozszerzenie, a następnie sprawdź, czy błędy też się na Firefoxie pojawiają.

Firefoxa używałam do niedawna ale tak mnie wkurzał, że się przeniosłam na Slimjet. Aczkolwiek nadal szukam idealnej przeglądarki i chyba taka nie istnieje :frowning:

Przy korzystaniu z każdego programu trzeba pójść na jakieś kompromisy, niestety…

Wyłączyłam na pewien czas laptop tuż po napisaniu ostatniego posta i właśnie włączyłam go ponownie. Teraz ten problematyczny filmik działa normalnie, nie miga ani nie startuje przedwcześnie. Wygląda więc, że faktycznie problem występuje dopiero wtedy, gdy laptop jest włączony od dłuższego czasu. Samo czyszczenie i restart przeglądarki nie pomagało, bo sprawdzałam przed wyłączeniem laptopa. Co w takim razie może być przyczyną takiego dziwnego zachowania? Ogólnie już wcześniej zauważyłam, że kiedy mam włączoną przez długi czas przeglądarkę, to system zaczyna mi mulić. Jeśli przeglądarka jest wyłączona i używam innych programów, to nic takiego się nie dzieje

No to poużywaj przez dłuższy czas przeglądarki, a następnie w menadżerze zadań sprawdź, jaki jest poziom używanej pamięci RAM w ogóle i przez samą przeglądarkę. Może gdzieś jest jakiś wyciek pamięci?