Era przedłużenie umowy - jaki dotykowy

Witam serdecznie

Bateria musi być bardzo mocna , od 600 h w górę, flash jako latarka, wewnętrzna antena, szybki system [to chyba android] , świetny kontrast wyświetlacza, wifi, intuicyjna obsługa. Abonament mam nie najtańszy.

Pozdrawiam i dziękuję za sugestie.

jarrrro

chyba tylko iPhone się nadaje :slight_smile:

Tak chłopczyku, od kiedy iPhone ma flash jako latarka. Z tego co pamiętam to iPhone wgl. nie ma lampy.

A te 600 godzin, to czego? Stanu “włączony telefon”? Smartfony z Androidem trzymają góra 3 dni, niestety, ale wielozadaniowość i góra opcji potrzebuje prądu (wiem, bo mam HTC Hero z Androidem, jedno ładowanie dziennie).

Jak chcesz coś, co będzie długo trzymać to bierz telefon bez zaawansowanego systemu (typu Samsung Avila).

Nie wiem jak z latarką, ale polecam XPeria X10. Z tymi 600h to chyba przesadziłeś.

Ludzie podajecie telefony z różnych “półek”.

Jarro, podaj jakie telefony masz do wyboru u swego operatora w twoim abonamencie. Tylko podaj telefony na które będzie cię stać. Wtedy można ci coś doradzić.

600 h w górę czasu czuwania to w ogóle niemożliwe. Wiesz ile to 600 h. To około 24 dni. Mój telefon który kupiłem sobie dawno temu z czarno-białym wyświetlaczem położony w jednym miejscu i niedotykany wytrzymal okolo 17 dni. Nowe telefony z kolorowym wyświetlaczem nie są w stanie pobić tego rekordu nawet jakby leżały w jednym miejscu cały czas.

Wielkie dzięki za pomoc.

Chodzi o to, że operator nie podał mi jeszcze żadnych propozycji, te nastąpią w połowie października, ale zamierzam negocjować, tzn straszyć przejściem do Playa. 2 lata temu za złotówkę proponowano mi SE serii 900 , nie pamiętam modelu, a ja w chwili słabości wybrałem SE 702, który uważam za kompletną pomyłkę- strasznie nieudany model . Dziś chciałbym mieć jakie takie rozeznanie , 2 lata temu LG i Samsung nie zawładnęły rynkiem jak to ma miejsce dziś.

Te 600 h czuwania to w stanie leżenia oczywiście, dane te biorę ze strony Ery z opisu telefonów , i tak np Era MDA Vario V ,czyli HTC , ma czuwania 750 h. 2 lata temu nie interesowałem się telefonami, wziąłem to , co mi zaproponowano, dziś chcę być bardziej świadomym klientem. No i myślę, że trafi mi się telefon z wyższej półki, ale Wave jest za duży na telefon dla mnie.

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Dobrze. Podaj jaki ma to być wysoki abonament i ile max chcesz wydac za telefon.

Mam na firmę kilka numerów , płacę ok 180 zł miesięcznie za telefony, mogę dopłacić ok 200 zł , to chyba nie brzmi śmiesznie? :frowning: Najgorsze jest to, że telefonów jest bez liku , a każdy chwali swoje. Bardzo ważna jest jeszcze solidność wykonania i niezawodność. Czytam i czytam, a w ogóle nie robię się mądrzejszy, myślałem o Iphonie, ale ma słabą baterię, co go dyskwalifikuje.

Jeśli chcesz wziąć tak wysoki abonament to proponuje wybrać albo Samsung Wave (nie ma systemu ale ma procka 1 Ghz), SE X10 (Android), Nokia N97 (Symbian) lub cos z telefonów HTC (tutaj jest wybór Symbian lub Android). Na pewno wszytskie wymienione nie maja WiFi. Musisz sprawdzić parametry tych telefonów w necie. Przejrzyj jakie maja HTC na stronie Ery i jakie parametry. I poczekaj co ci zaproponuja i o ile taniej niż na stronie.

Wielkie dzięki za pomoc

O matko… Wave bez systemu? Ma BadaOS, czyli dość mocno zmodyfikowanego Androida, HTC ma smartfony z Windows Mobile, Androidem no i tym Brew (HTC Smart), z Symbianem to jeszcze HTC nie widziałem. SE Xperia ma WiFi, telefony z HTC (te z Androidem) także mają WiFi…

Skoro naprawdę nie do końca wiesz, co mówisz, to przynajmniej to powiedz, a nie wprowadzasz ludzi w błąd.

Miałem napisać że HTC Ma WM i Androida. Drobna pomyłka.

A może w ogóle zrezygnować z dotykowego na rzecz tradycyjnego? Podobno bardzo łatwo podczas wybierania wcisnąć nie to, co trzeba i traci się czas?

Powiem tak… ja używam HTC Hero, kiedyś pisanie w pionie (w trybie portretowym) było dla mnie trudne, teraz piszę szybciej niż na zwykłym telefonie. W trybie landscape pisze się jeszcze prościej. Oczywiście są też telefony (np. Motorola Milestone), które posiadają klawiaturę sprzętową QWERTY, która spokojnie może zastąpić tę ekranową. W obu klawiaturach grunt to praktyka, im dłużej używasz, tym szybciej piszesz.

Jeżeli chodzi o dialer (czyli aplikację do wybierania numeru) to przyciski są duże, ciężko nie trafić.

PS: Milestone także posiada Androida, jak ciebie jarrro68 interesuje inny system to powiedz który :slight_smile:

W kwestii systemów jestem kompletnie zielony, wiem tylko , że Symbian kiedyś mulił, podobno Android najlepszy, bada za świeży i tyle , co wiem. Tak w ogóle to zależy mi jeszcze by miał super głośniki, nie używam słuchawek

Ja mogę powiedzieć, że jako użytkownik Androida jestem zadowolony. Smartfon oferuje mi dużo ciekawych funkcji i nie muli. Co do innych systemów nie mogę powiedzieć, nie miałem WM, Symbiana czy iOS.

A te aplikacje ze sklepu do pobrania , dużo jest w ofercie darmowych?

W Polsce są póki co same darmowe (Google jeszcze nie udostępniło płatnego Android Marketu). Aplikacji jest całkiem sporo, zależy do czego potrzebujesz. Niestety najciekawsze aplikacje zazwyczaj są płatne (w takim przypadku można je kupić poprzez włożenie do telefonu karty SIM np. Vodafone UK) i kupić je. Innym sposobem uzyskania dostępu jest zrootowanie urządzenia i zainstalować specjalną aplikację, która umożliwi dostęp do płatnego marketu.

Wielkie dzięki za pomoc, pozdrawiam serdecznie. Że ludziom chce się pomagać innym, to dziwne… :smiley: