Ethernet – brak internetu

Może masz rację.
Dzięki za pomoc i poświęcony czas.

W przyszłości jak będziesz chcieć mieć nowszą wersję, to możesz ją pobrać, zainstalować od nowa i aktywować obecnym kluczem. Nie musisz nic kupować.

A po grzyba ma DNSy sprawdzać, skoro ping mu z dochodzi zarówno z ip jak i ze strony? Gdyby były złe DNS to jakim cudem komputer by dostał informacje jakie ip ma strona przy pingowaniu?

Przeleć ten system jeszcze adwcleanerem

Możesz też zrobić skan np. , OTL i wstaw wynik, zobaczymy czy tam coś siedzi jeszcze.

No żeby wykluczyć podmienione przez złośliwe oprogramowanie uniemożliwiające m.in. aktualizowanie sytemu. Sam radzisz mu:

Najważniejsze dane nagraj sobie na zewnętrzny nośnik. Potem, spróbuj zainstalować te dodatki, które podałem. Jeśli się uda, to Windows zacznie się aktualizować i będziesz miał spokój. Jeśli się nie uda, to instalujesz Windowsa od nowa. Nic nie musisz kupować.

Swoją drogą co to konkretnie za laptop? Może to jest jakiś sprzęt muzealny i już czas na jego wymianę na nowszy model?

Nie jest taki muzealny.

10 generacji do tyłu? :wink:

Ok , za twoją radą przeleciałem system obydwoma.
Wynik adwclenearem:


i dalej:

Tak jak myślałem, pełno śmiecia. Wykonaj naprawę zalecaną przez adwclenera, i odinstaluj ten cały śmietnik.
Czyli ten ObitSystemCare, PC Cleaner, ZoneMap, Outbyte.

A najlepiej zgraj dane, przeinstaluj system, bo to przecież jeden, wielki śmietnik, z masą zbędnego softu, który służy wyłącznie do robienia syfu w systemie.

Już po samym pingu widać było, że tutaj jest ok, ale jeśli chcesz zobaczyć jak przebiega trasa połączenia to można użyć polecenia tracert i podać adres. Wtedy zobaczysz wszystkie węzły z którymi łączy się po drodze.

Problemem jest to, że tam cała masa softu śmieciowego jest zainstalowana i jest zrobiony kipisz w systemie. To pewnie sprawia, że nie działają poprawnie aktualizacje.

Najlepiej czysty system ale jak chcesz jeszcze walczyć, to spróbuj resetu stosu tcp/ip https://www.howtogeek.com/803098/how-to-reset-the-tcpip-stack-on-windows/ choc pewnie coś podobnego robi Complete Internet Repair

Nie OTL a FRST, chyba że wklejasz to na jakieś forum co po 12 latach dalej leci na OTL za niego.

No to jak uruchamiać bo wyskoczyło mi coś takiego:
Przechwytywanie

W „więcej informacji” powinno być uruchom.

Masz racje,czasami zapominam, że ten czas tak szybko leci. :grin:

Skanuję.
A właśnie? czy takie wklejanie danych z kompa na fora jest bezpieczne? To jak odkrycie kart. Nic mi nie grozi ze strony -no wiecie.

Zależy co tam masz.

Dla mnie mało wtajemniczonego niewiele, ale dla bardziej wtajemniczonych i chcących narobić kłopotu to może być wystarczające poletko do wyrządzenia mi szkody.

Jeżeli masz obawy, to udostępniaj poprzez prywatny link tylko wybranym osobom informując ich o tym poprzez prywatną wiadomość forum.

https://drive.google.com/drive/home → przeciągasz plik z komputera → potem w Dysku Google prawym na ten plik → Udostępnij → kopiuj link

Ewentualnie załączyć plik w prywatnej wiadomości wysyłanej przez forum. Metoda na Dysk Google ma tą zaletę że łatwo skasować plik kiedy chcesz.

Jako „świeżak” na tym forum to mniej więcej tak?
Klikam w ikonę użytkownika, wyślij wiadomość, złączam plik ze skanem?.

Tak się da?

Dokładnie, jeżeli masz kilka plików to spakuj je do jednego archiwum zip i załącz w wiadomości prywatnej
obraz