Explorer.exe - reset, jaki skrypt?

Witam,

co jakiś czas muszę uruchomić ponownie proces “explorer.exe”, robię to za pomocą Trzech Króli -> Procesy (zamykam explorer.exe) -> Plik -> Nowe zadanie (proces) -> wpisuje: explorer.exe -> Enter i gra gitara, ale to trochę uciążliwe, nie można by było stworzyć jakiegoś .bat’cika?

Restart Eksploratora Windows:

@echo off

taskkill /F /IM explorer.exe

explorer.exe

Jeśli masz XP Home, to pobierz program taskkill.exe stąd i przenieś do folderu C:\WINDOWS\system32

Dzięki, co znaczą parametry “/F” i “/IM”?

Wpisz w Wierszu Poleceń taskkill /? to się dowiesz wszystko o tym poleceniu. :slight_smile:

Dzięki, nie wiedziałem o takich rzeczach, a np. jakbym chciał żeby to się robiło po podaniu hasła to jak ma wyglądać ten skrypt, wiem że ma być “/P” ale gdzie hasło i czy w “x”?

Tak w skrypcie nie wiem jak założyć hasło. :-k

Lecz można by skompilować ten skrypt .bat do pliku .exe np. tym,

i w nim ustawić hasło w opcji Encryption.

Ok, powiem tak:

Skrypt podany przez deFco247 , działa tak jak chcę, wszystko jest OK, natomiast jak przekonwertowałem na .exe i dałem hasło jest problem otóż, odpalam .exe wpisuje hasło, proces się zamyka ale już nie uruchamia… więc nic mi z tego, wraz muszę Plik -> Nowe zadanie (proces) -> wpisuje: explorer.exe -> Enter.

Wie ktoś może jak zrobić żeby było OK, jeżeli się nie da to trudno, bo działa bez hasła tak jak chce i to mi się podoba, no ale jakby był pass źle by nie było :wink:

A czy przypadkiem firewall nie blokuje skompilowanego skryptu :?:

Zrobiłem próbę u siebie z programem TweakUI i przy skrypcie .bat wszystko było OK.

Przy .exe firewall już blokował ten programik.

Jak nie to, to spróbuj taki skrypt skompilować:

@echo off

taskkill /F /IM explorer.exe

start %windir%\explorer.exe

Hmm, dzięki wielkie.

Działa też skrypt z tego postu, problem tkwił w tym że nazwałem ten plik explorer.exe i dlatego się nie uruchamiał, a później coś mnie tknęło żeby zmienić na inną nazwę, nazwałem explorer1.exe i wszystko działa jak należy.

Dzięki jeszcze raz, problem w 100% rozwiązany.