F1 Challenge 2007 - ustawienia bolidu

prosze o pomoc w tym temacie

viewtopic.php?f=11&t=211022

czy ktos moze mi powiedziec jak najlepiej ustawic obroty na poszczegolnych biegach. po kilku okrazeniach grzeje mi sie silnik. jak juz ustawie optymalnie to jest to samo. a moze gdzie indziej lezy przyczyna?pomozcie

Cześć. U mnie z kolei jest dosyć dziwny problem - treningi i kwalifikacje wszystko ok, ale jak przychodzi co do czego to zamiast ścigać się ze ścisłą czołówka (tj. Hamilton, Massa, Raikkonen itp.) to czołowe miejsca na starcie zajmują Sutil, Vettel czy Button - innymi słowy zamiast ścigać sie z liderami ścigam się z rzadziakami… Macie na to jakąś radę? Może jakiś gameplay czy coś ? Pomocy, bo to wypacza sens gry trochę :confused:

PS. Jeżdzę Sauberem Kubicy

paluszekpl ja mam dobre setupy napisz na gg 8566050

Czasem nie rozumiem waszych postów… Spróbuję mniej więcej odpowiedzieć na wszystkie pytania :slight_smile:

Zauważyłem iż większość postów dotyczy ustawień bolidu.

1.Z mojego doświadczenia wiem, że lepiej jest podkręcić bolid jak jeździć na standardowych, różnica czasów może nawet przekraczać 10 sekund :o Co jest dużym nietaktem.

2.Ktoś się zapytał jak zmienić opony w czasie jazdy… No tu już się nasuwa nieznajomość gry tudzież rzeczywistości f1 :wink: W ustawieniach przycisków (opcje) masz coś takiego jak Tryb LCD. Ustaw sobie pod odpowiednimi klawiszami i w czasie jazdy możesz sobie ustawić opony, paliwo, a nawet skrzydła :stuck_out_tongue:

3.Co do słupów w McLarenie, po prostu przeinstalować grę :wink:

W razie kłopotów pisać na mail-a :slight_smile:

cvb_22@tlen.pl

pozdro :stuck_out_tongue:

Mój problem dotyczy też F1 Challenge 07, ale nie związany z ustawieniami.

Gdy chce włączyć ją, to idzie intro ale potem gdy ma się załadować ekran

startowy, wywala do Windows’a ==> “Wystąpił błąd z aplikacją bla bla bla…”

Mam Viste i chyba dlatego nie chodzi, wcześniej miałem XP i działało.

spróbuj odpalić w trybie zgodności z wind 98

Dzięki, zadziałało. Wczeniej próbowałem w zgodnoci z XP

i nie działało, więc się nie spodziewałem że w oglóe pójdzie.

chciałem zapytać, czemu inni zawodnicy nie przestrzegają niebieskiej flagi?

a poza tym nie wszystkie opcje w sterowaniu i poziomie trudności są nie wytłumaczone i nie wiem do czego sie to tyczy czy ktoś ma to objaśnione? metodą prób i błędów trochę dochodzę do wszystkiego ale zawsze coś nie tak jest.

No właśnie, to jest najgorsze …

gearing - przełożenie

----------------------------------------

zmiana wpływ na balans inne

dłuższe przełożenia brak zwiększa potencjalną maksymalną prędkość, zmniejsza przyspieszenie

krótsze przełożenia brak zmniejsza potencjalną maksymalną prędkość, zwiększa przyspieszenie


brake duct size - wielkość chłodzenia kanału hamulca

---------------------------------------------------------------------------------------

zmiana wpływ na balans inne

zwiększanie brak zwiększa chłodzenie układu hamulcowego, zmniejsza maksymalną prędkość

zmniejszanie brak zmniejsza chłodzenie układu hamulcowego, zwiększa maksymalną prędkość


engine rev limit - limit obrotów silnika

--------------------------------------------------------------

zmiana wpływ na balans Inne

zwiększanie brak zwiększa moc, zwiększa temperaturę silnika, zmniejsza żywotność silnika

zmniejszanie brak zmniejsza moc, zmniejsza temperaturę silnika, zwiększa żywotność silnika


radiator size - wielkość chłodnicy

---------------------------------------------------------

zmiana wpływ na balans Inne

zwiększanie brak zwiększa chłodzenie silnika, zmniejsza maksymalną prędkość

zmniejszanie brak zmniejsza chłodzenie silnika, zwiększa maksymalną prędkość


steering lock - blokada skrętu kierownicy

--------------------------------------------------------------------

zmiana wpływ na balans Inne

zwiększanie brak zmniejsza promień skrętu

zmniejszanie brak zwiększa promień skrętu


differential lock - blokada dyferencjału

---------------------------------------------------------------

zmiana wpływ na balans Inne

zwiększanie zwiększa podsterowność na zakrętach brak

zmniejszanie zwiększa nadsterowność na zakrętach brak


wings - spojlery

---------------------------------

zmiana wpływ na balans Inne

zwiększanie z przodu zwiększa nadsterowność na zakrętach zwiększa przyczepność przednich opon na zakrętach, zwiększa zużycie przednich opon, zmniejsza maksymalną prędkość

zwiększanie z tyłu zwiększa podsterowność na zakrętach zwiększa przyczepność tylnich opon na zakrętach, zwiększa zużycie tylnich opon, zmniejsza maksymalną prędkość

zwiększanie z przodu i z tyłu brak zwiększa przyczepność na zakrętach, zmniejsza maksymalną prędkość

zmniejszanie z przodu zwiększa podsterowność na zakrętach zmniejsza przyczepność przednich opon na zakrętach, zmniejsza zużycie przednich opon, zwiększa maksymalną prędkość

zmniejszanie z tyłu zwiększa nadsterowność na zakrętach zmniejsza przyczepność tylnich opon na zakrętach, zmniejsza zużycie tylnich opon, zwiększa maksymalną prędkość


anti-roll bars - stabilizator poprzeczny

-----------------------------------------------------------

zmiana wpływ na balans inne

zwiększanie z przodu (sztywniejsza) zwiększa podsterowność na zakrętach zmniejsza przyczepność na wyboistych powierzchniach, zwiększa zużycie przednich opon, zwiększa czułość prowadzenia

zwiększanie z tyłu (sztywniejsza) zwiększa nadsterowność na zakrętach zmniejsza przyczepność podczas wychodzenia z zakrętów, zmniejsza przyczepność na wyboistych powierzchniach, zwiększa zużycie tylnich opon, zwiększa czułość prowadzenia

zwiększanie z przodu i z tyłu (sztywniejsza) brak zmniejsza przyczepność podczas wychodzenia z zakrętów, zmniejsza przyczepność na wyboistych powierzchniach, zwiększa zużycie opon, zwiększa czułość prowadzenia

zmniejszanie z przodu (bardziej miękka) zwiększa nadsterowność na zakrętach zwiększa przyczepność na wyboistych powierzchniach, zmniejsza zużycie przednich opon, zmniejsza czułość prowadzenia

zmniejszanie z tyłu (bardziej miękka) zwiększa podsterowność na zakrętach zwiększa przyczepność podczas wychodzenia z zakrętów, zwiększa przyczepność na wyboistych powierzchniach, zmniejsza zużycie tylnich opon, zmniejsza czułość prowadzenia

zmniejszanie z przodu i z tyłu (bardziej miękka) brak samochód może częściej ocierać się o nawierzchnie, zwiększa przyczepność podczas wychodzenia z zakrętów, zwiększa przyczepność na wyboistych powierzchniach, zmniejsza zużycie opon, zmniejsza czułość prowadzenia


weight distribution - rozkład wagi

---------------------------------------------------------

zmiana wpływ na balans inne

nastawienie na przód zwiększa nadsterowność brak

nastawienie na tył zwiększa podsterowność brak


brake pressure - ciśnienie w układzie hamulcowym

------------------------------------------------------------------------------------

zmiana wpływ na balans inne

zwiększanie brak zwiększa czułość pedału hamulca, zwiększa zdolność hamowania i zużycie hamulca,

zmniejszanie brak zmniejsza czułość pedału hamulca, zmniejsza zdolność hamowania i zużycie hamulca,


brake bias - podział siły hamowania

--------------------------------------------------------------

zmiana wpływ na balans inne

nastawienie na przód zwiększa podsterowność podczas hamowania przednie koła mogą się blokować, zmniejsza dystans hamowania

nastawienie na tył zwiększa nadsterowność podczas hamowania tylnie koła mogą się blokować, zwiększa dystans hamowania


camber - pochylenie

---------------------------------------

zmiana wpływ na balans inne

zwiększenie z przodu brak zwiększa przyczepność na zakrętach

zwiększanie z tyłu brak zmniejsza przyczepność na zakrętach

zmniejszenie z przodu brak zmniejsza przyczepność na zakrętach

zmniejszenie z tyłu brak zwiększa przyczepność na zakrętach


tire pressure - ciśnienie opon

---------------------------------------------------

zmiana wpływ na balans inne

zwiększenie z przodu zwiększa podsterowność zmniejsza przyczepność na zakrętach, zmniejsza zużycie przedniej opony

zwiększanie z tyłu zwiększa nadsterowność zmniejsza przyczepność na zakrętach, zmniejsza zużycie tylniej opony

zwiększenie z przodu i z tyłu brak zmniejsza przyczepność na zakrętach, zmniejsza zużycie przedniej i tylniej opony

zmniejszenie z przodu zwiększa nadsterowność zwiększa przyczepność na zakrętach, zwiększa zużycie przedniej opony

zmniejszenie z tyłu zwiększa podsterowność zwiększa przyczepność na zakrętach, zwiększa zużycie tylniej opony

zmniejszenie z przodu i z tyłu brak zwiększa przyczepność na zakrętach, zwiększa zużycie przedniej i tylniej opony


toe in - zbieżność kół

-----------------------------------------

zmiana wpływ na balans inne

zwiększenie z przodu (+) brak poprawia skręcanie, zwiększa zużycie opony, zmniejsza maksymalną prędkość

zwiększanie z tyłu (+) brak poprawia stabilność, zwiększa zużycie opony, zmniejsza maksymalną prędkość

zmniejszenie z przodu (-) brak pogarsza skręcanie, zwiększa zużycie opony, zmniejsza maksymalną prędkość

zmniejszenie z tyłu (-) brak pogarsza stabilność, zwiększa zużycie opony, zmniejsza maksymalną prędkość


ride height - wysokośc zawieszenia

------------------------------------------------------------

zmiana wpływ na balans inne

zwiększenie z przodu zwiększa podsterowność na szybkich zakrętach samochód może rzadziej ocierać się o nawierzchnie

zwiększanie z tyłu zwiększa nadsterowność na szybkich zakrętach samochód może rzadziej ocierać się o nawierzchnie

zwiększenie symetryczne z przodu i z tyłu brak samochód może rzadziej ocierać się o nawierzchnie

zmniejszenie z przodu zwiększa nadsterowność na szybkich zakrętach samochód może częściej ocierać się o nawierzchnie

zmniejszenie z tyłu zwiększa podsterowność na szybkich zakrętach samochód może częściej ocierać się o nawierzchnie

zmniejszenie z przodu i z tyłu brak samochód może częściej ocierać się o nawierzchnie


packers - podkładki (ograniczniki skoku amortyzatora)

---------------------------------------------------------------------------------------

zmiana wpływ na balans inne

zwiększenie z przodu zwiększa podsterowność pozwala na to, aby przednia wysokość jazdy, została zmniejszona bez ocierania się o nawierzchnie

zwiększanie z tyłu zwiększa nadsterowność pozwala na to, aby tylnia wysokość jazdy, została zmniejszona bez ocierania się o nawierzchnie

zwiększenie symetryczne z przodu i z tyłu brak pozwala na to, aby wysokość jazdy, została zmniejszona bez ocierania się o nawierzchnie

zmniejszenie z przodu zwiększa nadsterowność samochód może częściej ocierać się o nawierzchnie

zmniejszenie z tyłu zwiększa podsterowność samochód może częściej ocierać się o nawierzchnie

zmniejszenie z przodu i z tyłu brak samochód może częściej ocierać się o nawierzchnie


spring rate - sztywność sprężyny

---------------------------------------------------------

zmiana wpływ na balans inne

zwiększenie z przodu (sztywniejsza) zwiększa podsterowność na zakrętach zmniejsza przyczepność na zakrętach, zmniejsza przyczepność na wyboistych powierzchniach, zwiększa zużycie przedniej opony, zwiększa czułość prowadzenia

zwiększanie z tyłu (sztywniejsza) zwiększa nadsterowność na zakrętach zmniejsza przyczepność na zakrętach, zmniejsza przyczepność na wyboistych powierzchniach, zwiększa zużycie tylniej opony, zwiększa czułość prowadzenia

zwiększenie symetryczne z przodu i z tyłu (sztywniejsze) brak zmniejsza przyczepność na zakrętach, zmniejsza przyczepność na wyboistych powierzchniach, zwiększa zużycie opon, zwiększa czułość prowadzenia

zmniejszenie z przodu (bardziej miękka) zwiększa nadsterowność na zakrętach zwiększa przyczepność na zakrętach, zwiększa przyczepność na wyboistych powierzchniach, zmniejsza zużycie przedniej opony, zmniejsza czułość prowadzenia

zmniejszenie z tyłu (bardziej miękka) zwiększa podsterowność na zakrętach zwiększa przyczepność na zakrętach, zwiększa przyczepność na wyboistych powierzchniach, zmniejsza zużycie tylniej opony, zmniejsza czułość prowadzenia

zmniejszenie z przodu i z tyłu (bardziej miękkie) brak zwiększa przyczepność na zakrętach, zwiększa przyczepność na wyboistych powierzchniach, zmniejsza zużycie opon, zmniejsza czułość prowadzenia


fast & slow bump - szybkie i wolne dobicia

-----------------------------------------------------------------------

zmiana wpływ na balans inne

zwiększenie z przodu (sztywniejsza) zwiększa podsterowność na wyboistych zakrętach zwiększa zużycie przedniej opony

zwiększanie z tyłu (sztywniejsza) zwiększa nadsterowność na wyboistych zakrętach zmniejsza przyczepność na wyboistych powierzchniach, zwiększa zużycie tylniej opony

zwiększenie symetryczne z przodu i z tyłu (sztywniejsze) brak zmniejsza przyczepność na wyboistych powierzchniach, zwiększa zużycie przednich i tylnych opon, nie do przewidzenia i nerwowe prowadzenie

zmniejszenie z przodu (bardziej miękka) zwiększa nadsterowność na wyboistych zakrętach zmniejsza zużycie przedniej opony

zmniejszenie z tyłu (bardziej miękka) zwiększa podsterowność na wyboistych zakrętach zwiększa przyczepność na wyboistych powierzchniach, zmniejsza zużycie tylniej opony

zmniejszenie z przodu i z tyłu (bardziej miękkie) brak zwiększa przyczepność na wyboistych powierzchniach, zmniejsza zużycie przednich i tylnich opon


fast & slow rebound - szybkie i wolne odbicia

---------------------------------------------------------------------------

zmiana wpływ na balans inne

zwiększenie z przodu (sztywniejsza) zwiększa podsterowność podczas wchodzenia/wychodzenia z zakrętów zwiększa zużycie przedniej opony

zwiększanie z tyłu (sztywniejsza) zwiększa nadsterowność podczas wchodzenia/wychodzenia z zakrętów zwiększa zużycie tylniej opony

zwiększenie symetryczne z przodu i z tyłu (sztywniejsze) brak zwiększa czułość prowadzenia

zmniejszenie z przodu (bardziej miękka) zwiększa nadsterowność podczas wchodzenia/wychodzenia z zakrętów zmniejsza zużycie przedniej opony

zmniejszenie z tyłu (bardziej miękka) zwiększa podsterowność podczas wchodzenia/wychodzenia z zakrętów zmniejsza zużycie tylniej opony

zmniejszenie z przodu i z tyłu (bardziej miękkie) brak zmniejsza czułość prowadzenia

a co zrobić żeby starty wychodziły lepiej bo zawsze na starcie tracę 6 pozycji?

Masz ustawione przycisk w opcjach nazywa sie chyba tak “Launch Control” ??

Jak nie to sobie go ustaw na jakiś przycisk i przy starcie trzym go, jak zgasną światła to go puść.

moje pytanie jest takie : jakim programem można odpalić powtórkę z gry ? oczywiście wiem, że mogę ją obejrzeć w grze, ale jak ją obejrzeć nie wchodząc do gry?

Witam. A czy ktoś wie jak zmienić opony podczas wyścigu? Mam wielki problem gdy podczas wyścigu spadnie deszcz a ja mam opony na suchą nawierzchnię, gdy zjadę do pit stopu to zmienią mi opony na takie same jakie miałem założone wcześniej a nie np na deszcz. No i naciskam enter, gra sie zatrzymuje… i właśnie co teraz zrobić mam co mam nacisnąć?

Włączasz LCD i np. strzałkami (jesli w opcjach tak ustawiłes)

przechodzisz na “Opony” i wybierasz WET (jesli na mokre)

Włączenie trybu LCD ustaw sobie w opcjach jakim przyciskiem ma byc włączany

Dziękuje goodprogram.

Gram na modzie F1 Challenge 2007. Mam pytanie czy da rade jakoś zrobić zeby były bolidy z 2008 np. Płetwa rekina i królicze uszy w Hondzie?

nie da.

musi być zrobiony mod na '08

przed mistrzostwami, jak sobie wybieram zuzycie opon, pogode, i tez tam jest napisane awarie a przy tym TIME SCALED o co to chodzi te time scaled?

o to ze awarie będą występować w czasie wyścigu, np. przegrzanie silnika, itp.