F1 Challenge 2007 - ustawienia bolidu

a jeżeli ustawie na normalne, to tez będą awarie?

nie pamiętam jakie tam były opcje, tak więc nie powiem

jest tam wybrany sezon, normalne i time scaled. a mam jeszcze jedno pytanie bo pozmieniałem nazwy u kierowców i chciałbym wiedzieć gdzie mogę zmniejszyć ich umiejętności lub zwiększyć?

nie wiem, bo tego nie robilem

a te uszkodzenia to w ‘normalne’ też będą występować,

ja zawsze brałem ‘time scaled’ bo wtedy występują częściej (tak mi się wydaje)

te awarie można wyłączyć, tzn da sie … po prostu przeba zaznaczyc “wyl.”

a co do poziomu trudności to w opcjach -> zasady na samym dole masz 2 suwaki

Hej. Mam problem w F1 challenge. Podczas GP Bahrainu po 1.5 - 2 okrążeniach wyświetla mi się ikonka o przegrzaniu silnika, a w końcu silnik wybucha i jest po zawodach… Nie wiem jak sobie z tym poradzić… Gram w tą grę od dwóch dni :slight_smile: Pozdrawiam.

mam pytanko do ekspertów - co to jest Warmup? z góry wielkie dzięki za pomoc

Nie wiem, jak w tej grze, ale Warn up to była kiedyś (w rzeczywistości) taka sesja treningowa. Trwała ona 30 minut i odbywała się przed wyścigiem, rano. Służyła ona do tego, aby kierowca przyzwyczaił się do warunków na torze. Wolno było także dokonywać zmian w bolidzie. Obecnie tej sesji nie ma ze względu na to, że nie można dokonywać zmian w bolidzie, po sobotniej sesji kwalifikacyjnej.

tzw. sesja rozgrzewkowa

zwiększ rozmiar radiatora na silniku

a czy da rade gdzieś zmienić wagę bolidu ? mowię o grzebaniu w plikach gry ?:slight_smile: tak z 10 %

Nie nie da się raczej zrobić takiego czegoś. Waga bolidu zależy również od paliwa jak chcesz zeby mnie ważył to wlej mniej paliwa.

Nie nie da się raczej zrobić takiego czegoś. Waga bolidu zależy również od paliwa jak chcesz zeby mnie ważył to wlej mniej paliwa.

Mam pytanko do mistrzów kierownicy!

Co zrobić aby wyścigu szybko ruszyć, nie potrafię tego przeskoczyć. Chociaż kwalifikacjach zajmuję 1 miejsce to zostaję w tyle przy starcie. Wielkie dzięki za pomoc.

ustaw w opcjach na jakiś klawisz ‘launch control’ i trzymaj ten klawisz na starcie,

jak swiatła gasną to puśc go,

cały czas trzymaj gaz

Co do pierwszego postu :

Zależy od tego jaką masz ustawioną długość wyścigu. Jak masz 100% to masz 3 wyjścia :

  1. Jechać wyścig, nie szalejąc aby wygrać.

  2. Zmienić poziom trudności i wygrać

  3. Wyłączyć “Zasady flag”, ścinać tor (nie dostaniesz stop-go)

Jak chcesz mieć większą prędkość maksymalną to :

  • Zmniejszyć wartość “Radiator Intake” ,czyli wlot chłodnicy. Silnik będzie się bardziej grzał ale będziesz miał większą prędkość maksymalną. Zmieniaj tak ,żeby ci się nie spalił silnik.

  • Zmniejszyć “Front wing”, ale - zwiększa podsterowność na zakrętach zmniejsza przyczepność przednich opon na zakrętach

zmniejsz “Rear wing”, ale - zwiększa nadsterowność na zakrętach zmniejsza przyczepność tylnich opon na zakrętach

To też zmieniaj z głową bo jak zmienisz obydwie na “1” to w zakręty będziesz musiał wchodzić z prędkością 30 km/h

  • zmniejsz “Brake Duct Size”, czyli wartość kanału chłodzącego hamulce ,ale jak zmniejszysz za bardzo to padną ci hamulce

  • pozmieniaj przełożenia - dłuższe przełożenie zwiększa maksymalną prędkość, zmniejsza przyspieszenie

krótsze przełożenie zmniejsza maksymalną prędkość, zwiększa przyspieszenie

Spróbuj to pozmieniać powinno zadziałać.

Te podstawowe są najlepsze. Chyba że zwiększy sobie osiągi ale wtedy będzie se jechało że lepiej nie mówić.

chyba nie wiesz co piszesz, jak ja na własnych ustawieniach robię czasy o 10s lepsze niż na podstawowych ustawieniach

A wiecie co zrobić bo po GP japonii gra mi się nie zapisuje tylko wyłącza i w mistrzostwach nie mogę przejść dalej do GP Chin? Posiadam Windows Vista i uruchamiam grę ze zgodnością systemu Windows 98 lub Windows 95 i na każdym jest to samo. Proszę pomużcie jeśli wiecie co z tym zrobić :!:

na trybie zgodności xp działa i bez też

Mati co ty muwisz mi nie działa na trybie zgodności Windows XP przy posiadaniu Windows Vista.