Falowanie podczas przewijania

Witam
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z falowaniem i lekkim cięciem obrazu, podczas przewijania stron.
Karta graficzna jest nowa i zainstalowane są sterowniki z płyty.
Przeglądarkę Chrome odinstalowałam i zainstalowałam ponownie, jednak to nic nie pomogło.

Zapomniałam napisać, że Monitor Dell U2413 - 24 LED też jest nowy , może tu coś w ustawieniach jest nie tak.

Co rozumiesz przez falowanie? Faluje wszystko, czy tylko sama strona - w sensie nieregularnie się przewija / skacze. Nie masz po prostu uszkodzonego / brudnego styku w kółku w myszce?

Spróbuj ustawić odświeżanie monitora na 60Hz. 59Hz może powodować tendencję do falowania.
Zainstaluj również najnowszy sterownik monitora ze strony producenta.

Ciężko opisać to falowanie , to pasek po środku , który w trakcie przewijania się jak by rozmazuje , i na każdym zdjęciu na górze pokazuje się ciemny cień , przez moment.
I to wszystko wygląda jak by nie było płynności tylko się przycinało.
Naprawdę nie potrafię opisać , ale oczy bolą :frowning: szczególnie po całym dniu.

Tylko tu są 3 sterowniki , czy możesz mi napisać który mam pobrać :slight_smile:

Zainstalowałam sterowniki od monitora, niestety bez rezultatu.
Opiszę to tak
gdy zjeżdżam w dół , to nad oknami pojawiają się dość duże cienie i na odwrót , ogólnie to wygląda jak by obraz się przycinał.

Zrobiłaś to o co prosił @voxcordi ? Jeżeli nie masz ustawionego poprawnie odświeżania to czasem ekran nie dobiera optymalnego i np. ustawia 30 hz lub 24 - nie pamietam dokładnie tych wartości. Miałem ten problem o którym piszesz gdy gra np. ustawiała odświeżanie jakieś z tyłka w guście 59,95 Hz czy 58,99 - tak, jakieś nie pełne nawet tylko z liczbami po przecinku.

Aby zmienić odświeżanie kliknij prawym klawiszem myszki na pulpit -> Rozdzielczość ekranu -> ustawienia zaawansowane -> zakładka “monitor” i z listy wybierz 60 Hz.

obraz

Witaj
We właściwościach mam ustawione na 60 Hz.
Kupiłam nową myszkę i jest to samo.

Hej,

A jakim złączem masz podłączony monitor?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Cześć
Monitor połączony jest kablem HDMI.

Jaki system operacyjny?
W10: http://pl.download.nvidia.com/Windows/425.31/425.31-desktop-win10-64bit-international-whql.exe
W8, W7: http://pl.download.nvidia.com/Windows/425.31/425.31-desktop-win8-win7-64bit-international-whql.exe

Przeinstaluj sterowniki do grafiki. Podczas instalacji zaznacz tylko sterownik (NIE sterownik+nvidia experience czy coś takiego ;P), wybierz czystą instalację przez zaznaczenie odpowiedniego checkboksa. Daj znać czy coś się zmieniło.

1 polubienie

Przeinstalowałam tak jak poleciłeś :slight_smile: , choć ten sterownik, który miałam wydawał się być bardziej odpowiedni.
Dziękuję :slight_smile: falowanie zniknęło, zostały jedynie cienie , ale to idzie przeboleć i jest OK.

Skoro pojawiały się błędy, to jednak niekoniecznie najlepszy. :slight_smile:

Czyli problem rozwiązany. :slight_smile:

Możesz pokazać na screenie?

Niestety to są cienie, które pojawiają się przy przewijaniu i nie mogę ich uchwycić :frowning:

Nawet jeśli zrobisz fotkę aparatem bądź telefonem?

Nie mogę uchwycić, ale odzwierciedliłam te pojawiające się cienie, które występują przy przewijaniu stron w górę.
Przy przewijaniu w dół pokazują się one nad zdjęciami.

Problematyczne cenie występują tylko w przeglądarce, czy w innych programach też? Jeśli tak, to jakich? Jakiej przeglądarki używasz jako głównej? Masz w niej włączoną akcelerację sprzętową?

Przeglądarkę mam Chrome, gdyż mam z nią wszystkie urządzenia zsynchronizowane, a akcelerację sprzętową już włączałam i wyłączałam i nie ma żadnej różnicy.
Cienie nie pojawiają się na komputerze w oknach, ale takie lekkie cięcie występuje wszędzie.

Rozumiem, że uruchamiałaś przeglądarkę ponownie po wprowadzeniu zmian?

A przycięcia pojawiają się także wtedy, gdy nie jest włączona żadna aplikacja prócz systemowego eksploratora plików?