Far Cry 4 - czarny ekran przy uruchomieniu gry

Witam. Jest to pierwszy mój temat na tym form, więc proszę o wyrozumiałość jeśli nieumyślnie naruszyłem jakiekolwiek panujące tutaj zasady.

 

Otóż, przy zakupie nowego wentylatora do mojego PC, sprzedający dodał voucher z kodem do darmowego odbioru jednej z trzech gier: Far Cry 4, Assassin’s Creed: Unity, The Crew - jako że skradanki i wyścigi nie są dla mnie, zdecydowałem się na Far Cy 4.

 

Na początku wszystko przebiegało całkiem dobrze, przy ściąganiu nie było żadnych problemów, żadnych błędów… aż do pierwszego uruchomienia gry. Wtedy również nie miałem żadnych komunikatów, pojawiło się logo gry, po chwili pojawił się czarny ekran ładowania… i tyle. Przez 10 minut czekałem na jakąkolwiek zmianę, ale jedyne co widzę to czarny ekran, który wyłączyłem wciskając ESC.

 

Próbowałem wszystkiego - ściągałem patche, łatki, programy likwidujące bugi, ponownie instalowałem grę przez klienta Ubisoft - nic nie pomogło.

 

Gra jest w pełni legalna, a mój komputer spełnia wymagania (poniżej podaję dane mojego kompa):

Windows 7 Home Premium 64-bit

Intel Core i5-2430M CPU @ 2.40GHz

RAM 4GB

AMD Radeon 6700M Series

 

 

Bardzo proszę o pomoc. Patche, które próbowałem to 1.3, 1.4 i 1.5 - żaden nie pomógł.

Niepotrzebnie ściągałeś patche, gdyz Uplay robi to za ciebie.

Uruchamiasz grę poprzez konto Uplay ?

 

Próbowałeś uruchamiać przy wyłączonym antywirusie / firewall ?

Tak, dalej jest ten sam problem.

Wgraj najnowsze stery do grafiki, choć najpewniej to ona jest tutaj winna (laptopowa i w dodatku najpewniej mało wydajna - dokładnego modelu nie podałeś).

Według Driver Booster PRO mam obecnie najnowsze sterowniki graficzne. Rzeczywiście, używam laptopa i to na nim mam zainstalowaną grę. Karta graficzna to ATI Radeon HD 6650M (musiałem poszukać w papierach, bo nie mam pojęcia jak to sprawdzić w systemie - menadżer urządzeń pokazuje mi tylko sterowniki.)

Gra nie wspiera dwu- ani trójrdzeniowych procesorów i tak właśnie objawia się próba uruchomienia jej na takowym. 

Proc ma 4 wątki, bardziej właśnie grafa wydaje się być problemem.

Extreme Injector nie działa, problem pozostał bez zmian. Tak jak już wspomniałem, sterowniki są najnowsze jakie mogą być.

 

Naprawdę nie mam już pojęcia, co można zrobić, aby uruchomić tę grę…

 

Owszem, ale też jedynie 2 fizyczne rdzenie. A Far Cry 4 ma blokadę, by nie uruchamiać się na CPU z mniej niż 4-ema rdzeniami, chociaż wcale ich nie wykorzystuje. Ot, taka heca od twórców. Coś jak swego czasu Call of Duty Ghosts i (oficjalnie) konieczny wymóg posiadania 6GB RAM. Grafika również teoretycznie sporo poniżej wymagań minimalnych, ale ludzi z problemem pt. “czarny ekran po uruchomieniu w Far Cry 4” jest na forach cała masa. Winny zawsze okazuje się brak 4-jajowca. Jeśli u autora nie zadziała nieoficjalny dual core fix, to nie ma co liczyć na granie w tym wypadku.

Tylko dlaczego nie działa? Jak zostało już powiedziane, taki problem jak u mnie występował już u masy innych graczy i oni jakoś sobie poradzili. Prawda, mój laptop nie jest najnowszy, ale mam go od niecałych trzech lat…

 

Nie mówcie mi, że czeka mnie wymiana procka lub całego sprzętu - to byłaby raczej droga i mało opłacalna opcja.

Miałem taki sam problem, u mnie pomogło zainstalowanie programów z folderu _CommonRedist, znajduję się on w głównym folderze z grą. 

 

U mnie nie ma takiego folderu, jest tylko: bin, data_win32, Output, Support, uplay_download. Może masz inną wersję gry, np. pirata. A jak nazywa się ten program? Może będę mógł ich użyć u siebie.

Spróbuj zainstalować microsoft net framework 4.5.1

 

Spróbowałem, zainstalowałem program, uruchomiłem ponownie komputer, włączyłem grę… niestety, nie pomogło, ale i tak dzięki za dobre chęci.

A microsoft visual c++ 2010 redistributable i directx 11? Próbujesz uruchomić z wstawką Dual Core Fix tak? 

Mam DirectX 11, przed chwilą zainstalowałem tego Visual c++, ale o jakiej wstawce mówisz? Jedyne czego do tej pory próbowałem, jeśli chodzi o zewnętrzne programy, to wymieniony już Extreme Injector v3 - ten Dual Core Fix to jakiś inny program?

Nie nie, miałem na myśli Extreme Injector v3.

To może masz link do jakiejś lepszej wersji, niż ta którą znalazłem. Zauważyłem, że przy próbie odpalenia gry to program nagle się wyłącza zanim pojawi się czarny ekran. Może trafiłem na jakąś wadliwą wersję?

http://www52.zippyshare.com/v/31710750/file.html No to właśnie powinien się wyłączać.

Jeśli dobrze pamiętam, to wklejam wszystkie pliki do folderu bin, tak?