Favicona portalu

Wiecie może tym chcieli zaznaczyć że już nic nie będzie takie samo jak przed przejęciem z logiem jedynie forum się ostało w miare ładnej formie

Wygląda tak… bezpłciowo

image

Kilka(naście) lat temu słyszałem od znajomych, że Akademię Rolniczą we Wrocławiu nazwano Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu w celu uniknięcia skojarzeń. Alternatywnym pomysłem był podobno Dolnośląski Uniwersytet Przyrodniczy, znając studentów skrót DUP(a) byłby bardzo popularny :wink:

To logo DP przywołało wspomnienia - “piszę na DuPie” :wink:

2 polubienia

Teraz, to znak dupny i dd. :stuck_out_tongue_winking_eye:
Było logo dobreprogramy i rozumiem, że to jest/był chroniony znak towarowy, czy jakoś to się tak określa.
Gdzie deska klozetowa?

Nie wiem kogo portal zatrudnił do re-brandingu loga, ale jak widać po końcowym efekcie, nikogo dobrego. Nowe logo jest po prostu brzydkie i nijakie. Rozumiem samą potrzebę zmian, ale nie na gorsze.

A mnie akurat się podoba minimalizm tego logo.

1 polubienie

Halo. Włączamy myślenie! Pobudka! :wink: --> https://pl.wikipedia.org/wiki/Skrótowiec

Większość niby nie kuma jak ktoś używa takiego skrótowca. A już najlepsze jak ktoś robi DP.pl i niby próbuje się połączyć.

No wspaniale ,że jest to skrót tylko jeśli skrót jest w miejscu loga to dla mnie on stał się logiem ,które ktoś zrobi w 5 minut na kolanie. Oczywiście często loga mają w sobie skróty ale zawarte w jakieś obrobionej formie a nie po prostu napisane dwie literki. Nie wiem czy to ma być na stałe ale wygląda to fatalnie.

@krystian3w Facebook na takich ludzi się przygotował :slight_smile:

Tak przygotował, wszystkie literówki wykupuje jak głupi…

Po prostu żadnego rebrandingu nie ma, ktoś dzisiaj przypomniał tym tematem górze, że mieli jakiś rebranding zrobić, więc machnęli favicon pierwszą lepszą czcionką z domyślnie zainstalowanych, jedną literkę dali pogrubioną i ta-da. Mamy nową ikonkę, mamy nowe logo, minuta w Photoshopie. Favicon zwykle jest ikonką charakteryzującą portal, na którym jesteśmy. Ma się łatwo kojarzyć. Co przeciętny człowiek widzi poprzez dP? Dosłownie wszystko i nic. Nad tym nawet grafik nie siedział, nie ma co się łudzić.

2 polubienia

Jak to logo zostało dopasowane do loga grupy WP zobaczcie sobie na wp i ich logo

@narandill Dlaczego zmieniłeś tytuł mojego tematu? Ja wcale nie pytałem o favicon, tym bardziej o favicon forum, bo temat założyłem w dziale “O portalu”, a nie “O forum”.

Koniec trollowania w tym temacie ok? :slight_smile:

Chcecie porozmawiać o logo – to ja jestem właściwą osobą. W tym wątku póki co toczy się dyskusja wokół favicony, która logotypem serwisu nie jest. Doprecyzowanie tematu pozwoli zwrócić dyskusję na właściwe tory.

To, że ludzie zaczęli dyskutować o faviconie, to dlatego że go zmieniliście na forum ostatnio, nie ma wpływu na to o co zapytałem, a chciałem się dowiedzieć jak postępują prace nad logotypem portalu o którym wspominał Tomasz Bryja. Czy ja jakoś niewyraźnie piszę albo troluje?

Etap rebrandingu jest póki co w trakcie i nie mogę jeszcze zdradzić jego wyników, prócz tego, że nie zmieni się dużo – w przypadku DP dalej oficjalnym logotypem będzie “dobreprogramy”.

Mogę powiedzieć, że mam już gotowe projekty i dotyczą nie tylko dobrychprogramów, ale także wszystkich serwisów technologicznych w Grupie WP, tj. tech.wp.pl, fotoblogia.pl, komorkomania.pl, gadzetomania.pl, gry.wp.pl – którymi obecnie, jako team stricte z DP się zajmujemy i rozwijamy.

Rodo bez blokowanego przewijania i bez losowego ID!

1 polubienie

Ja tylko pozwolę sobie zauważyć, że w przypadku zmiany layoutu “nowocześniej”, tzn. podobnie do strony głównej wp zawalonej reklamami po sufit, wcale nie znaczy lepiej. Chociaż wątpię żebyście mieli jakikolwiek wpływ na ilość i lokalizacje adsense ( i innych ) na stronie :wink:

Mniej ludzików jedzących płyty, więcej reklam!