FF 3.0 jak to z nim naprawde jest?

Witajcie. Chciałbym przejść z FF 2 na FF 3, ale nie jestem pewien decyzji. Na forum znalazłem trochę tematów z problemami itp. zaraz po wydaniu stabilnej wersji. W internecie też wyczytałem mieszane uczucia. Wiec jak to tak naprawdę z tym jest? czuy ten program jest jeszcze w “stabilnej becie” czy po prostu ludzie sami stwarzaja te problemy.

Problemy oczywiście występują, ale na szczęście nie u wszystkich. Ja osobiście nie miałem żadnych problemów z Firefoksem jeszcze od wersji beta. Najlepszą metodą przekonania się jak Firefox 3 działa u Ciebie jest jego instalacja, przecież zawsze możesz wrócić do Firefoksa 2. Na wszelki wypadek zrób kopię zapasową profilu, zakładek itp.

U mnie czasem wysypuje się, ale prawdopodobnie to konflikt z Kasperskim 2009. Zrób kopie zakładek i haseł, na wszelki wypadek. To jest finale wydanie, ale jakieś problemu może stwarzać, co jest zupełnie naturalne.

zależy jak leży ; p ja miałem tylko taki problem, że zaczął mi zamulać po jakimś czasie ale okazało się, że to przez inny program, wywaliłem go od razu FF3 odmulił: )

myślę że ff 3.0 jest ogólnie dobrze zrobiony.czasami się wiesza na gmailu ale na innych stronach działa ok.z kasperskim 2009 wcale nie powoduje konfliktów.

mi czasem przymula ze szok!!a wersja 2byla dobra ale przy niej miałem kłopot z java!

Ja również nie mam problemów z Liskiem w wersji 3. Nawet większość pluginów, które używam jest kompatybilna z tą wersją. Tak jak przedmówcy doradzam zainstalowanie i przekonanie się samemu co i jak z nową wersją przeglądarki.

Jak dla mnie Mozilla Firefox 3.0 jest o niebo lepsza od 2-ki.Jest szybsza i stabilniejsza i co najważniejsze bezpieczniejsza a ponadto nie zżera tyle ramu co wersja 2,jego zapotrzebowanie na RAM jest w miare małe i na stałym poziomie

Ja z Firefoxem 3 miałem tylko jeden problem, ale on już występował w Fx2, a reinstalacja nie pomaga, więc to raczej system się psuje. Na drugim komputerze żadnych problemów.

Te problemy, które widać na forum związane są zazwyczaj z takimi sprawami:

  1. Błędy w profilach, które ujawniają się dopiero w wersji 3 (Standardowa Diagnostyka pomaga).

  2. Obecność programów zakłócających pracę przeglądarki (choćby wspomniany Kaspersky).

  3. Zaśmiecony i zawirusowany system.

Większość z tych problemów powinna być naprawiona przy kolejnych małych aktualizacjach. Wersja 3.0.0.1 powinna ukazać się niedługo.

U mnie wszystko jest w najlepszym porządku. Zero crashy, zwiech, zamulania. Ale wszystko zależy od tego, jak masz skonfigurowaną przeglądarkę, do czego jej używasz, jaki soft z nią współpracuje. Poza tym, do Fxa3 jest wciąż mało

addonów. Znaczy nie są kompatybilne.

W sumie to zapomniałem o jednym błędzie. Błąd jest nie tyle w Firefoxie co w Gecko 1.9. Jeśli na stronie jest nieruchome tło, to Firefox zaczyna nieźle przymulać. Można to rozwiązać tym skryptem do Stylish.

Co do addonów, to wystarczy lekko zmodyfikować plik i działają. Większość jest dostosowana do Fx3 w wersji alpha/beta, więc na stabilnym też działa.

u mnie nawet tła wyświetla prawidłowo,ale co się dziwić skoro ja mam łącze do 14,5 MB/s

Łącze nie ma tu nic do rzeczy. Firefox od kiedy pamiętam miał problem przy przewijaniu stron z zablokowanym tłem obrazkowym. Słyszałem jednak, że błąd ma być naprawiony w następnej małej aktualizacji przeglądarki.

To chyba lekka przesada. Fx2 nie miał z tym problemów.

Miał, tylko nieco inny. Firefox 3 powoduje u mnie efekt falowania i opóźnienia w przewijaniu. Firefox 2 powodował haczenie tła obrazkowego przy przewijaniu.

No, pomogła, np. mi :smiley:

Mi tylko problem na Windowsie sprawiał dodatek od AVG, co nie był kompatybilny (do dziś, bo przyszła aktualizacja AVG Free). po za tym Addblock Plus i NoScript chodzą dobrze. Na Linuksie nie sprawiał problemów już od ostatniej wersji Beta (choć czasem Flash się wieszał). Raczej do Mozilli OgnistyLis 2 nie wrócę. No i mi chodzi teraz stabilnie, czysto, bez problemów.

Ja używałem FF3 już od wersji beta 3 i nie sprawiał nawet wtedy żadnych kłopotów. Obecnie także nie mam problemów, działają wszystkie rozszerzenia, których używam, jest także wiele motywów. Tak jak pisali przedmówcy, najlepiej sprawdzić samemu jak działa, gdyż zawsze można wrócić do wersji 2 :wink:

Ja byłem zadowolony z jego prędkości i użycia procesora. Naprawdę mnie to zdziwiło gdyż ff(3) śmiga po stronach a użycia procka czasami nie widać:).

Ale zawiesza się na niektórych stronach, nie mogę usuwać przeczytanych wiadomości na onecie, to mnie trochę zniechęciło, jest trochę uciążliwe.

Bo tak naprawdę jakiejś wielkiej przepaści pomiędzy ff 3 a dwójką nie ma, więc wróciłem z powrotem do 2 :slight_smile:

Pzdr.