Ficzer dla anonimów, aby zalogowanym żyło się lepiej

Niezalogowanych użytkowników włączać w obwód elektryczny. Tylko wymóg rejestracji. Najlepiej jak na wypoku, z obowiązkowym numerem telefonu :wink:

Anonimowe dobreprogramy, tak to widzę. Dlaczego nie można wprowadzić konieczności zalogowania się, przed skomentowaniem? O hajs chodzi?

Dokładnie o hajs trole muszą wciskać jakoś x-kom i być w pseudo zawchycie jakiegoś produktu aby zachęcić do zakupu nędznego towaru nowego nie świadomego zagrożenia czytelnika… choć i troli z multi kontami nie brakuje co polecają x-kom x-kom xkom co dla każdego normalnego powinno zbudzić podejrzenie jak by nie było innych sklep z lepszymi cenami a nawet innymi lepszymi firmami :slight_smile:

Pozdro dla myślących.

Opcja Anonim przydaje się przy tematach kontrowersyjnych, typu korzystanie z Chomika czy śledzenie przez władze wypowiedzi obywateli w Egipcie. Ale spokojnie mogłoby to być dodawanie postów nie będących odpowiedziami w wątku. Osobiście zauważam u siebie sporą liczbę powiadomień o wiadomościach Anonim, i zawsze klikam to zastanawiając się: ‘dyskusja czy pyskówka?’.

Z mojego doświadczenia: pyskówka. Szkoda czasu. Powiadomienia od anonimów kasuję bez czytania.

“Anonim jest dopuszczalny tylko wtedy, kiedy osoba pisząca go, rzeczywiście jest nikim”.

Pora by “nikt” stracił prawo głosu.

Czy jest na to szansa?
A może wszyscy zaczniemy się przepychać anonimowo?

To się kupy nie trzyma. Jak można być nikim? Opcja zerowa człowieka. Jakby nikogo nie było w mózgu, tylko pozytywka, albo chamograj.
Tu jeszcze chodzi o ciśnienie nikoga do nikoga, czyli produkcja zerowa na DP?
O adminie, królu wszystkich zombi - Pogoń nico w diabły! :stuck_out_tongue_winking_eye:

Anonimy to pół biedy, ale moderacja też nie lepsza w tym wypadku.

4 razy zgłaszałem , widocznie weekend.

2 polubienia

Raczej trzeba zaakceptować, że to już nie portal dla przedszkolaków i młodzieży.

W takiej sytuacji proszę od razu pisać do mnie, będę interweniować. Ze swojej strony przepraszam, że moderacja to przegapiła…

1 polubienie

To ja się spytam. Dlaczego komentarze anonimów są od razu, a zalogowanych nie? Może czas coś z tym zrobić. Jestem tu parę lat i moje komentarze się pojawiają, kiedy moderacja zaakceptuje (nie wiem cały czas tylko kiedy się pojawią), a niezalogowany może wszystko? To trochę nie w porządku.

Nie ma czegoś takiego, wszystkie komentarze pojawiają się od razu po przetworzeniu przez system. Niemniej to przetworzenie trwa ciut dłużej niż w poprzedniej wersji serwisu (obecny system komentarzy WP jest znacznie większy, komentarze są też replikowane i synchronizowane w dwóch serwerowniach etc.). Stąd dodaliśmy planszę „za chwilę dołączysz do dyskusji”.

Jeszcze raz podkreślam - zalogowani i anonimy nie mają żadnych przywilejów względem siebie. Ja pisałem wczoraj komentarz i pojawił się po dwóch minutach. Jeśli komentarz się nie pojawia, to może został odrzucony z jakiegoś powodu (z tego co wiem np. system jest bardzo wyczulony na linki - zabezpieczenie antyspamowe). Prosimy wtedy o kontakt, możemy to zweryfikować.

To bardzo nie w porządku.
Praktycznie przestałem już komentować na głównej z tego powodu, a jak mnie niedawno skusiło, to mój wpis nie ukazał się nawet po kilku dniach. Skoro tak, to szkoda czasu.

A co stoi na przeszkodzie, żeby w takim przypadku system wysyłał powiadomienie, do jakby nie było, zalogowanego, czyli posiadającego konto użytkownika?

Taką akcję nakazywałby szacunek dla użytkownika.
Że o profesjonaliźmie nie wspomnę.

Niestety obecny system opinii nie oferuje takich funkcji… Jeśli będą na to zasoby i czas to spróbujemy go rozszerzyć, tak jak udało się go rozszerzyć o samo logowanie użytkowników.

Niestety, ułomność obecnego systemu daje się aż nadto wyraźnie zauważyć. Ze swej strony mogę wyrazić współczucie, że musicie się Państwo z nim mocować.

W sumie to nie wiadomo czy warto poświęcać czas i środki na takie rzeźbienie.

Sama zmiana fontu w artykułach, coś wydawałoby się banalnego, zabrała kilka miesięcy. W tym czasie ja zdążyłem się już odzwyczaić od czytania artykułów i przestało mi zależeć.

Podobnie z komentowaniem na głównej, odnoszę wrażenie, że wielu z tych, dla których taka zmiana byłaby istotna, coraz rzadziej zadaje sobie trud pisania. Być może jestem w błędzie.

Jeżeli zatem, aby zadośćuczynić moim zachciankom, trzeba poświęcać wiele zasobów i czasu, to proszę sobie darować.

1 polubienie

To naprawdę wielki sukces, że możemy się tu logować. Dziękujemy :rofl:

Ja dalej komentuje ale tylko już dla jaj i żeby spamować. Mało tego można w nieskończoność samemu plusować sobie własne komentarze (jak zna się pewną sztuczkę) i ustawiać głosowania. Ostatnio sam sobie nabiłem 200 plusów. żeby wkurzać linuksiarzy. Tutaj już nic nie ma sensu by się angażować w społeczność (poza forum)

Takie info dla redakcji. 90% głosów na plus sobie i Heldze nabiłem ja. Sobie nabiłem 200 a Heldze ponad 100. Tak wygląda wasz super system komentarzy.

Zrzut ekranu 2021-08-29 102149

@marcin82, tu nie ma czego faceplamować to moja wina, że można takie rzeczy robić i ustawiać głosowania? Czy administracji która takie bugi tworzy i nie umie ich łatać? Ja to sobie zrobiłem dla „jaj” ale przecież jak sobie uzmysłowisz, że każdy tak może robić to oznacza, ze głosowanie na komentarze mija się z jakimkolwiek celem.
Na przykład jestem ciekaw - co teraz z tego wyniknie i kiedy ten bug zostanie naprawiony skoro oficjalnie redakcja już wie o tym z forum. A wiem, że wiedziała o nim dużo wcześniej zaraz po wprowadzeniu nowego systemu i nic przez tyle miesięcy z tym nie zrobiła. No ale możemy się logować. Brawo. :clap:

Tutaj chodzi chyba o to, że siedziałeś i nabijałeś te 300 plusów :rofl: