Ficzer dla anonimów, aby zalogowanym żyło się lepiej

Ale wiesz ile to zajmuje jak masz skrypt w przeglądarce? :slight_smile:
A chciało mi się bo nic mnie tak nie cieszy jak poirytowani fanboje linuksa. :wink:

Nie oceniam i nie wiem ile masz lat, ale ma to prawo śmieszyć.

Właściwie widzisz może tych 300 fejkowych plusów na marne nie pójdzie. Oficjalnie zostało to ujawnione na forum i może teraz to naprawią bo wstyd.

Musiałeś psuć chłopcu zabawę? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Niech akwizytorzy/fanboje/reklamiarze dalej myślą, że ich „windowsiarskie” głupotki i marnowanie na to czasu mają jakiekolwiek znaczenie dla grupy czytelników niepodatnej na nieudolnie zresztą stosowane figury retoryczne.

Zażenowanie może budzić fakt tolerowania tej bandy na portalu, ale to już sprawa administracji.

Co to za różnica jakiego ktoś używa systemu :man_facepalming:

Nigdy. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam i życzę smacznej kawusi.

Nie pochylono się nad systemem komentarzy pod względem anonimów i jego generalnej formy od lat. Nic się w tym temacie nie zmieni, bo jak widać nikt specjalnie się tym tematem tam nie przejmuje. Ot i tyle.

Jak puszcza po usunięciu cookies/localStorage, to zrobią blokadę by IP publiczne współdzielone miało do 5 głosów na komentarz i będzie trzeba sięgać po proxy/VPN do efektywnego łapkowania.

Reset routera/danych komórkowych po wi-fi pewnie nie zawsze zapewni zmianę IP panu sidkwa.

W poniedziałek mamy spotkanie z @Marcin_Bartnicki w sprawie anonimów i będziemy decydować jak bardzo radykalne kroki powinniśmy podjąć.

Artykuł „Menadżer haseł to program, który każdy…” . 16 Anonimów i 7 zalogowanych.
Artykuł „Mogul Coin podbija rynek NFT…”. 3 Anonimów i zero zalogowanych.
Artykuł „Dziura w chmurze Azure…”. 8 Anonimów i 4 zalogowanych.
To dwa teksty z dzisiaj i jeden z wczoraj.
Kto jest przeważającym odbiorcą reklam? On. Anonim, inteligentny inaczej. A z czego żyjecie? Z nich.
Ostrożnie z tym radykalizmem bo oni i tak będą, tyle że nie tu a gdzie indziej a wtedy co? Portal płatny? Przeczytasz tytuł a reszta po uiszczeniu opłaty?

Na pewno będą tęsknić za grupką kilkudziesięciu osób, która pisze bzdury w komentarzach i ruch im spadnie o 100% z tego powodu.

Usunąć.
Zostawić samych zalogowanych - łatwiej się z takimi gada, a nie do słupa a’ka anonim.

Plusowanie i minusowanie zostawić tylko zalogowanym. Anonimom wyłączyć tą opcje.

1 polubienie

Tu nie chodzi o tęsknotę. Portal żyje z reklam. To firma, prywatna. Liczba odwiedzających się zmniejszy to i wpływy spadną.
Bez analizy czy jest to stała grupa odwiedzających czy tez zmienna i jak wielka, podejmowanie decyzji jest ryzykowne.

Oczywiście, Kolega żartuje.
Już kilka miesięcy temu @Marcin_Bartnicki jasno stwierdził, że zalogowani komentujący stanowią mniejszość.

Wniosek jest oczywisty. Anonimy są ważniejsze.

Pisałem o tym tu na forum już kilka miesięcy temu. Nikogo z redakcji to nie zainteresowało, więc odpuściłem.


Nie, nie jesteś w błędzie. Ja kiedyś codziennie coś tam pisałem, komentowałem, wchodziłem w dyskusje.
A dziś? A dziś NIC tam nie piszę, nic nie komentuję, bo to nie ma sensu.


Oczywiście najlepiej by było (jak prawie wszędzie indziej), aby komentować mogli wyłącznie zalogowani. Komentować i oceniać komentarze.

Jak nie, to niech choć anonim nie może głosować na te już napisane komentarze.

2 polubienia

Gołym okiem widać, że 30% KAŁtentu pod niektórymi artykułami pochodzi od jednej, góra kilku osób.

Chyba nie myślisz, że ci, którzy nigdy nie komentują, a czytają, przestaną czytać, bo zostanie wyłączona możliwość defekacji komentowania kilku agresywnym trolikom zza vuppenika OPR?

Na oko to sobie można we własnym domu dziurę w ścianie wywiercić.
To moja opinia. Co zrobią Właściciele to ich problem.
Ja dokonałbym analizy i jeśli wyszło by że grupka jednych i drugich jest niewielka zlikwidowałbym wszystkie komentarze.

Też o tym myśleliśmy. Będziemy rozmawiać z IT na ile to jest możliwe do zrobienia w obecnym silniku, dlatego tutaj nie chcę dawać żadnych gwarancji. Mogę tylko powiedzieć, że widzimy ten problem i szukamy rozwiązania.

Możliwe, że do tego dojdziemy. Na razie jeszcze sprawdzamy czy możliwe jest poprawienie moderacji tak, żeby syf w komentarzach ograniczyć do minimum.

Postaram się do Was wrócić z konkretami, a przynajmniej ze statusem sprawy, do końca tygodnia.