FIFA 09 vs. PES 2009 [PORÓWNANIE]

Witam! Grałem w wersje demonstracyjne tych gier. Fifa zrobiła postępy, lecz nadal dla mnie lepszy jest PES. Nie jestem od razu mówię “fanboy’em” PES ponieważ gram w niego tylko od wersji 2008 ^^. Wcześniej mój komp(stary :))

Zrobiłem porównanie graficzne obu gier, niestety nie jest ono idealne, ponieważ w FIFIE 09 nie da się tak zbliżyć kamery aby była widoczna głównie twarz. Robię to dlatego, że niektórzy twierdzą, iż nowa gra od EA ma lepszą grafę od tej ze stajni KONAMI. Na pewno Kanadyjskie studio zrobiło postęp pod względem silnika graficznego, lecz to wg mnie nie jest jeszcze to, ażeby móc się chwalić. Grafika w FIFIE może się podobać, ale nie wszystkim. Mi akurat do gustu nie przypadły oczy piłkarzy. Mają takie dziwne podkrążone jak normalnie byłaby to gra pt. “Zombies also plays football” xD Sama piłka jest za dużo w stosunku do nóg zawodników… Ah się rozpisałem :slight_smile: Daje już obrazki :]

animacjastrzaufifa09vspxx2.th.pngthpix.gif

gattussofifa09vspes2009bo1.th.pngthpix.gif

ruudfifa09vspes09sf9.th.pngthpix.gif

To moje zdanie na temat tych dwóch gier. Jakie macie wy ? Zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam, Konrad93.

Dodam, że Screeny były robione na moim sprzęcie w podpisie i rozdzielczości 1280x1024 :

Ja wolę grafikę i ogólnie PESA… Gameplay, Tryb Edycji… Brakuje mi tylko trybu menadżerskiego z FIFY i 40 lig, bo 4-6 to za mało dla mnie… Od 2 lat kupowałem FIFE, PESA i FM, ale w tym kupuje tylko PESA…

Jak na konsole to Fifa ma lepszą grafikę i ciekawszy gameplay. PSE trochę odstaje od niej.

Robiłem porównanie wersji PC. Na mojej PS2 Fifa 08 na pewno jest lepsza od pecetowej wersji.

Zagrałem w demo i fify i pes

I według mnie w tym roku wygrała FIFA.

Mógłbyś się znami podzielić, dlaczego tak sądzisz ?

Przecież ten gameplay fify jest od wersji 2003 i prawie się nie zmienia…

poprostu fifa jest lepsza oczywiście edycja 2009 pes jest jakiś taki sztuczny a fifa normalna

Sorry, ale się nie zgodzę… PES do wersji 6 był sztuczny, ale co roku dodają sporo nowych animacji… Może FIFA ma lepsze animacje, ale przyjrzyj się gameplayowi - co jest bliższe prawdziwej piłce - PES czy FIFA ?

Sztuczny ? Wg mnie to FIFA taka jest… Przejdziesz 1 piłkarzem pół boiska i strzelisz gola… żadnej radochy… Kibice kartonowi nie cieszą sie słychać tylko jakieś okrzyki tak jakby za stadionem :slight_smile: A w PESie kibice żyją meczem :]b A tak poza tym :

takie dziwne porównanko

demo FIFY 09 768mb

demo PES 2009 1.05gb

^^

taa…

tak gadają tylko ci co nie potrafią kopnąć piłki w pesie,

bo zagrali jeden mecz i teksty ze pes jest bee

niestety kiedyś grałem w fife a pesa odpuściłem,

ale od pojawienia sie pesa 4, przejrzałem że

jest on znaaaacznie grywalniejszy, realizm na duuużo wyższym poziomie,

można by dalej wymieniać ale mi sie nie chce,

a fifa jest tym samym dnem od 06,

z każdym rokiem jakieś wielkie zapowiedzi, a wychodzi … [wiadomo co]

goodprogram, dokładnie :slight_smile: A teraz gdy PES 2009 ma wszystkie licencję na koszulki,nazwy klubów i nazwiska zawodników to bije fife na glebe. :stuck_out_tongue:

Może teraz wspieram FIFE, ale nie ma wszystkich licencji…

  1. Nie ma licencji na nazwę ligi i [chyba] loga i nazwy klubów ligi hiszpańskiej

  2. Liga Angielska ograniczona jak zawsze

  3. Pewnie brak Bundesligi

Jest też, jak dla mnie, za mało lig, w porównaniu do fify… Powinny być puste sloty dla graczy…

Z drugiej strony będą licencje na uczestników LIGI MISTRZÓW i na cały ten puchar… Choć ten tryb kariery w PESIE :expressionless:

EDIT:

Nie mogę się zdecydować co kupić… FM, PESA i FIFA… Każde ma jakieś plusy… Nawet FIFA :x

PES 2009 z licencją od UEFA

11 września 2008 13:30 PCPS2360PS3PSPNDSWiiCrash

Konami Digital Entertainment Co., Ltd poinformowało, iż Pro Evolution Soccer 2009 uzyska dostęp do zasobów UEFA Champione League dzięki porozumieniu z UEFA. Umowa ma charakter na wyłączność i daje prawo twórcom PES’a na korzystanie z niej przez cztery lata.

Może na ligi dokładnie nie, ale liga hiszpańska jest (w 2008 już była) liga angielska też…

Trudno oceniać teraz tą część po samym demie… Zobaczymy po Fullu :slight_smile:

http://www.miastogier.pl/news,8627.html

Mówię tylko, że zespoły i liga angielska nie będę prawdziwe [będzie pare wyjątków, np. ManU] i nie będzie Spanish Primiera Division lub La Liga, tylko Liga Hiszpańska…

bo nie ma takiej ligi

czytałem że FIFA jest dla dzieci, trudność dla niemowlaków a w PES trzeba się najpierw nauczyć grać :stuck_out_tongue:

PS. mnie takie gry nie ciągną, nie miałem żadnej na dysku, piszę co słyszałem :slight_smile:

Ja osobiście jestem za PES ta gra stanowi jest w każdym aspekcie lepsza od Fify ( lepsza grafika , realizm , grywalność itd)

z FIFY to najlepiej wspominam 99 i 2002 workld cup chyba najlepsze Edycje z tej serii

po zagraniu w demo pesa i fify i tak bardziej sie przyjrzeniu tym tytułom,

mogę powiedzieć ze ea moze czyscić buty konami,

nie podobają mi dwie rzeczy w pesie, to było tez w 08,

a chodzi o zbyt dużo kartek dają sedziowie, za każdy wslizg jest zólta,

no i wygląd bramek (beznadzieja),

ilosc kartek i te bramki najlepiej dopracowane byly w pes 06

o fifie nawet nie wspominam, bo tam nie ma nic co mogłoby sie podobać i zachwycić,

równie dobrze mozna se zagrać w fife 06, bedzie to samo co ‘najnowsza’

ps. w demie pesa nie ma komentarza czy tylko ja nie mam ?

ps2. czy po każdym meczu też w pesie jest taki filmik ? bo u mnie jest po kazdym

W PESIE nie, ale w demie FIFY też nie ma xD

W Demku tak usuń plik z folderu z grą img—> title czy jakoś tak są tam 2 pliki i obrazy to usuń ten,który nie nazywa się pes09ci :] Ja go usunąłem i nie ma :slight_smile:

ee nie podziałało…