Fifa 18 nie działa, komputer się restartuje

OK.Jak już go kupię,to da się go samemu podłączyć i uruchomić,czy musi to zrobić ktoś kto się na tym zna?

Sam widzisz, że to raptem kilka kabelków i śrubek :wink:

No nie wiem:wink:
A po podłączeniu go i uruchomieniu komputera trzeba jeszcze coś ustawiać?

Nie. Po prostu odpinasz kabelki, odkręcasz śrubki, wyciągasz stary zasilacz. Wkładasz nowy, przykręcasz, wpinasz kable i wszystko.

To dobrze:wink:w takim razie jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i przepraszam za zajęcie Ci tyle czasu:slightly_smiling_face:

Mam jeszcze pytanie - czy zamiast tego Silentium mógłby być zasilacz Logic 500W?
Niestety nie ja się pytałem w sklepie tylko kumpel,w innym mieście,dlatego nie znam innych danych.Wiem jeszcze ze też ma 24 piny.
W moim miasteczku nie mają tego Silentium,mogą dopiero sprowadzić,natomiast tego Logica mogę kupić od razu.Ale nie wiem czy warto,czy będzie pasował.

W przypadku zasilacza, który będzie wykorzystywany razem z prądożernymi kartami graficznymi (jak Twoja) bardzo ważne jest maksymalne obciążenie linii 12V. W przypadku SilentiumPC zasilacz 550W potrafi uciągnąć prawie 500W na linii 12V:

Z kolei Logic 500W generuje maksymalnie 485W, ale na linii 12 tylko 340W:

Podsumowując: trzeba czytać tabliczki znamionowe, bo w przypadku tańszych zasilaczy maksymalna moc napisana na opakowaniu ma się nijak do tego co naprawdę oferuje dany egzemplarz. Jak moc PMPO w chińskich wieżach :wink:

Czyli Silentium.
Tak z ciekawości zapytam: na tym Logicu wiadomo że gra by nie działała,czy nie jest pewne?

Możliwe, że Logic uciągnie Twoją Fifę, ale będzie pracować na 80% lub więcej swoich możliwości. Ja bym nie ryzykował, zasilacz jest jednym z najważniejszych elementów komputera i należy zapewnić mu optymalne warunki pracy. W przypadku zasilacza Silentium jest to zakres 30-60%:

Nie zamierzam ryzykować:slightly_smiling_face:
Kupię Silentium i mam nadzieję,że wszystko w końcu będzie dobrze działać.
Dzięki:slightly_smiling_face:

Niestety na ten Silentium muszę poczekać zanim sprowadzą,czy zamiast niego mogę kupić Vero L3 500W 80 + Bronze albo KCAS 600W 80+ Bronze?
Te mogę kupić od razu,ale nie wiem czy się nadadzą.

Pomoże ktoś?
Zanim idiota ze sklepu sprowadzi Silentium to chyba minie 2020 rok,miał być dziś i oczywiście nie ma.Teraz ma być jutro ale już w to nie wierzę,to już trzeci termin.
Kupiłbym któryś z dwóch wyżej wymienionych ale boję się że może nie będą pasować albo coś…

Dlaczego po prostu nie zamówiłeś z x-kom albo morele? Czekałbyś maksymalnie dwa-trzy dni.

Jakbym wiedział że tak będzie,to pewnie bym tak zrobił.Ale też miało być za 2-3 dni.
Nada się któryś z tych dwóch zasilaczy które wymieniłem?
Może ten KCAS 600W?

Weź Vero L3, ma przetwornicę DC-DC - to jest ogromna zaleta zasilacza:
https://www.silentiumpc.com/pl/product/vero-l3-bronze-600w/

gom1
A jak z tą linią 12V o której pisałeś wcześniej?
Ten Vero jest wystarczający?

Jest o kilka klas lepszy od Elementum. Będziesz miał na lata, do kolejnego komputera.

OK,wielkie dzięki:)

Kupiłem tego Vero L3 500W,ale nie tak prosto go teraz podłączyć (przynajmniej laikowi).
Stary zasilacz odłączyłem,ale ten nowy ma więcej kabli,mają inne oznaczenia niż wejścia w komputerze,więc podłączyłem je na chybił trafił,jak pasowały.Tylko ten kabel z 24 pinami i mały kabel CPU pasują w jedno miejsce więc nie ma problemu:).Jeden kabel z napisem PCI-E w ogóle nie podłączony bo nigdzie nie widzę gdzie by pasował.On musi być podłączony?Nie wiem czy mogę włączyć komputer,obawiam się żeby coś się nie popsuło.

Nie musi. Mocniejsze karty graficzne wymagają podłączenia obu przewodów, słabszym wystarczy jeden.