Fifa 18 nie działa, komputer się restartuje

Rozumiem.Ale najgorsze jest to, że nowe kable mają inne oznaczenia.Skąd mam wiedzieć czy dobrze je podłączyłem?Te kable z nowego zasilacza mają po dwa wejścia to chyba to drugie jest zapasowe tak?Do tego zasilacza muszę użyć kabla nowego od kompletu czy może być ten stary wcześniej używany?

Stary zasilacz wywalasz, żadne okablowanie z niego nie jest Cie potrzebne (chyba, że mowa o kablu zasilającym z sieci). Wkładasz nowy, podłączasz kabelki: do płyty 24 pin i 4 pin, do grafy PCI-e. Podłącz i wrzuć tu fotki, jeśli boisz się odpalić samodzielnie.

No właśnie chodzi mi o kabel zasilający z sieci.Może być stary czy mam podłączyć nowy od kompletu?Podłączyłem te 24 piny,4 piny też (to ten CPU tak?),ale PCI-E przecież napisałem że nie mam gdzie go podłączyć bo nigdzie nie pasuje.Ale są jeszcze inne kable które pasują żeby je podłączyć,ale mają inne oznaczenia niż te wejścia do których pasują i nie wiem czy dobrze je podłączyłem.Mam ich w ogóle nie podłączać?Mogę wrzucić zdjęcie,ale nie wiem czy będzie coś widać,dużo jest tych kabli.

Moleksy (te białe, z napisem GP) są zbędne, bo w zasilaczu masz kable opisane jako PCI-e - podłączasz je do karty grafiki.

24-pin podłączyłeś OK (bo inaczej się nie da), ale nie podoba mi się 4-pin do płyty głównej. Pokaż jaki kabel chcesz tam podpiąć.

Czyli te moleksy odłączyć?
Chodzi Ci o ten kabel CPU (4 pin)?

Tak, są zbędne. Zamiast tego podłącz do karty grafiki odpowiednie kable wychodzące bezpośrednio z zasilacza (PCI-e).

Tak.

Ten CPU już podłączyłem i wrzuciłem zdjęcie (drugie od końca).Mam go odpiąć i wysłać zdjęcie samego kabla?
Moleksy odłączyłem ale nie mam gdzie podłączyć tego PCI-E.Nigdzie nie widzę gdzie mógłby pasować.

Tak właśnie. Nie podoba mi się to co widzę na zdjęciu (chociaż może jestem przewrażliwiony).

Odłącz je też od karty grafiki. Do grafy masz podłączoną przejściówkę 2xMolex -> PCI-e.

Te moleksy wszystkie odłączyłem,więc chyba też od karty graficznej.
Nie mogę odpiąć tego CPU,bo trudne jest tam dojście,ledwo go wpiąłem.Nie chcę szarpać na siłę żeby nie popsuć.Wrzucam zdjęcie tego kabla,tylko drugiego,nie podpiętego wejścia.

Dobra, CPU jest OK. Wydawało mi się, że widzę więcej pinów na “luźnej” złączce.

To teraz jeszcze PCI-e do karty i jesteśmy w domu.

Ale gdzie go mam podłączyć?Przecież piszę że nie widzę nigdzie gdzie on mógłby pasować.

Ale w tej karcie są dwa wejścia po 6 pinów,a kabel PCI-E ma 8 pinów.

Przyjrzyj się uważnie. Każda wtyczka PCI-e ma 6+2 PIN. Do wejścia w karcie podłączasz 6 PIN, a 2 PIN wiszą luzem.

U mnie nie da sie tak podłączyć.Wejście w karcie wygląda tak:

A kabel tak:

Przyjrzyj się wtyczce dokładnie, ona się rozpina :wink: