FiiO E10k Olympus2 szum/trzasak podczas uruchamiania stron internetowych

Witam kupiłem sobie wzmacniacz słuchawkowy FiiO E10k Olympus2 podczas uruchamiania albo zmieniania strony internetowej słychać przez dosłowną chwile szum/trzask w słuchawkach i dzieje się tak praktycznie za każdym razem. Podczas wczytywania zapisu gry w grze również występuje chwilowy szum/trzask. Myślałem że to może jakieś zakłócenia więc wypiąłem z komputera kabel od monitora , głośniki - w skrócie wszystko czego nie używam odłączyłem od komputera i włożyłem do pułki oddalonej 3 m od komputera. Nie przyniosło to żadnego efektu. Może kabel od internetu wpięty z tyłu obudowy w bliskiej odległości gdzie jest wpięty kabel od Fiio powodować takie zakłócenia ? Z drugiej strony gra którą włączyłem jest offline a tak samo się dzieje podczas wczytywania zapisu gry także nie wie czy to może nie wyklucza możliwego problemu z kablem od internetu. Urządzenie podczas odtwarzania dźwięku nie szumi jeśli jest ustawione próbkowanie 24 Bitowe. Jak jest ustawione 16 Bitowe to podczas odtwarzania i zmniejszenia głośności w media playerze do 0 jest słyszalny wyraźnie szum. Podczas oglądaniu filmu jak się dużo rzeczy dzieje na ekranie i jest na raz dużo dźwięków jednocześnie to dźwięk jest zniekształcony a w głośniejszych momentach dialogów słychać również trzask w słuchawkach.

Myślałem też że to może przez myszkę bo mam bezprzewodową na usb. Odłączyłem ją i użyłem zdartej już która była do klawiatury dołączona lecz problem dalej występuje. Miał ktoś podobny problem i wie jak temu zaradzić? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Moim zdaniem to tylko potwierdza że masz coś namieszane z zasilaniem całego komputera. Zmieniasz te karty i nic nie pomaga :slight_smile: Sprawdź z innym komputerem

Przecież piszę że nie ma szumów podczas odtwarzania dźwięku jeśli jest ustawione 24 bit próbkowanie. Dlatego bardzo mnie dziwi że podczas uruchamia strony internetowej albo wczytywania zapisu gry występuje dosłownie chwilowy szum. Teraz zaobserwowałem że podczas odświeżania strony internetowej dopóki się strona całkowicie nie odświeży pojawia się szum i ustaje jak strona się odświeży.

W żadnym zakresie nie powinna szumieć. A trzaski przy ładowaniu to zakłócenia od karty sieciowej. Przewodowej! Sygnał ze skrętki nie ma prawa zakłócać niczego, nie mówiąc już o zakłócaniu toru audio czy zasilania. Wspólny mianownik - zasilanie komputera.

Zakłócenia od dysku? To też nieprawdopodobne. Wspólny mianownik - zasilanie.
Pożycz od kogoś kompa, postaw w tym samym miejscu, podepnij wszystkie swoje urządzenia (monitory, myszki, internet) i zobacz czy problem pozostanie.

Mam internet radiowy. Router mam w pokoju połączony białym kablem z komputerem. Gniazdko tego kabla w komputerze znajduję się z tyłu obudowy koło wejść usb. Podłącze do laptopa DACa i zobaczę jak będzie . Może nadajnik Wifi lepiej podłączyć do komputera . W starym komputerze taki miałem.
W każdym bądź razie odłączenie kabla od rutera i tym samym wyłączenie go nic nie daje jeśli chodzi o szum podczas wczytywania zapisu gry .

Też obstawiam zasilanie kompa. Więcej ciężko wywróżyć.
Spróbuj ekranowanego kabla między kompem a Fiio i wpinaj prosto do płyty a nie z przodu pudła . Ewentualnie puścić sygnał do dac’a z pominięciem miksera systemowego.

Jak to zrobić żeby puścić sygnał do DACa z pominięciem miksera systemowego ? Ekranowany czyli jaki ?

A zarządzanie energią USB czy coś takiego ? Gdzie to można ustawić?

Ekranowany a nie ekranowy , gamoniu :slight_smile:

Ekranowany czyli z ekranem. To taki dodatkowy metalowy oplot przeciwzakłóceniowy.

Po tych wszystkich podłączaniach po różne porty USB DACa pojawił się nowy problem:


Aktualizacja sterownika nic nie daje . Odinstalowanie , wyłączenie i włączenie tego też nic nie daje. Cały czas jest ten żółty wykrzyknik.

Jeszcze kiedyś po wyłączeniu gry jakiś miesiąc temu zaniepokoił mnie dźwięk który dobiegał z przedniego panelu USB . Słychać było takie tykanie jednostajne tak jakby jakieś zwarcie było czy coś. W każdym bądź razie to tykanie miało dźwięk podobny jaki wydaje prąd. Poruszanie adapterem usb od klawiatury przerwało to tykanie. Od tego czasu słyszałem parę razy dźwięk podłączania urządzenia USB do komputera, tylko że nie podłączałem urządzenia USB do komputera więc nie powinno coś takiego mieć miejsca.

Ciekawe ile osób jeszcze musi Ci to napisać i ile rzeczy popalisz sobie zanim uwierzysz :slight_smile:

Czyli co w końcu trzeba listwę wymienić ? Płytę główną ? Oddać komputer na serwis ? Co z tym wykrzyknikiem w menadżerze urządzeń jak to naprawić?

Płyta główna albo zasilacz.

Jak wyłączyć oszczędzanie energi USB A to nie pomoże. Jeśli tak to przy których z urządzeń USB to ustawić :

Może też ustawienie wysokiej wydajności w planu zasilania coś da ?

Próbuj :smiley:

Wyłączenie karty dźwiękowej zintegrowanej w biosie, zastosowanie przedłużki usb oraz kabla od ładowarki telefonu przyniosło efekt taki że nie słychać tych szumów podczas przeglądania internetu i odświeżania stron internetowych w grach tak samo nie słychać podczas wczytywania i cichszych okresach w grze. Nawet na maksymalnej głośności w trybie low co i tak jest już bardzo głośno i z basami na high . Dopiero ustawienie maksymalnej głośności w trybie high sprawie że słychać szum i jakieś zniekształcenia ale jest to prawie ledwie słyszalne.

Zniekształcenia podczas gdy dzieje się dużo na ekranie przy maksymalnej głośności nie pojawiają się .
Jedyny mankament który dostrzegam dzieje się gdy są odtwarzane niskie tony zawsze w tym samym czasie danej ścieżki dźwiękowej. Słychać wtedy delikatne zniekształcenie dźwięku , występuje ono zawsze w lewej słuchawce. To nie jest tak że zawsze jak są niskie tony to występuje tylko w konkretnym momencie utworu który jest cichszy. Słychać wtedy delikany szumo-trzask który trwa dosłownie pół sekundy.

Na karcie dźwiękowej zintegrowanej się tak dzieje oraz na Fiio na każdych z trzech par słuchawek które posiadam. Także nie wiem co może być przyczyną. Jak ktoś ma jakieś pomysły proszę o pomoc i pozdrawiam.

Tak to teraz wygląda ale przynajmniej jest jakiś efekt:

chłopaku, zapnij to porządnym , ekranowanym kablem z tyłu pudła prosto do płyty a nie przez przedłużacze gównianego pochodzenia i tyle w temacie.

Robiłem tak i problem występował a tak to przynajmniej nie ma szumów podczas przeglądania internetu oraz jak jest wczytywanie w grze oraz menu jak nie ma żadnego dźwięku. Interesują mnie propozycje rozwiązanie tego problemu :

Teraz mam problem taki że jak są niskie tony podczas odtwarzania różnych utworów muzycznych , filmów i podczas grania w gry jak leci muzyka w tle. To czasem pojawia się dosłownie pół sekundowy nie głośny szum/trzask nie wiem jak to określić jakieś zniekształcenie i zawsze występuje ono dokładnie w tym samym czasie danego utworu nie wcześniej nie później . To na pewno nie wina słuchawek ani karty dźwiękowej, na karcie zintegrowanej to występowało i teraz na Fiio występuje. Wcześniej myślałem że to może przez kartę dźwiękową zintegrowaną ale wyłączenie jej w biosie nie rozwiązało problemu. Na każdych z trzech par słuchawek które mam to występuje. Zamiana listwy też nie pomogła.

Ten problem który występuje teraz jest niezależny od tego czy jest sprzęt podłączony do przodu obudowy czy do tyłu. Tak samo jak dźwięk jest odtwarzany poprzez kartę dźwiękową zintegrowaną czy poprzez Fiio problem występuje. Sprawdzane na trzech parach słuchawek. Myślę że problem jest związany z instalacją dwóch aktualizacji Windows 7 ale nie jestem pewny czy właśnie o to chodzi. Wydaje mi się że dzieje się tak od zainstalowania tych aktualizacji a następnie zainstalowania sterowników do karty graficznej których bez tych aktualizacji nie byłem w stanie zainstalować.

Chodzi o te aktualizacje :

https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5002

I o ten sterownik :

https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/157539/en-us

Jeszcze przeprowadzałem takie akcje żeby ten sterownik zainstalować może to też mogło mieć wpływ na ten problem z którym się teraz zmagam :

  1. Bring up the Windows Search option.(Just press “Windows Logo” button form your keyboard )
  2. Type in “msconfig.exe” (without the quotes) and hit ENTER. This should bring up the System Configuration window.
  3. Click “Selective startup” option.
  4. Uncheck “Load startup items”
  5. Click the “Services” tab
  6. Check the “Hide all Microsoft services” box ( This is the most important step )
  7. Click “Disable all”
  8. Now re-enable only the “NVIDIA” or “GeForce” services. (Skip this if you have none)
  9. You can check other important services also, like your Internet or any service which is required for booting.
  10. Click “OK”
  11. Restart your computer.
  12. Check with your issue.
    [11:53:41 AM]Sen: I have also created a “Reference Number” ( if needed in future) for this particular case.
    200306-000372

żeby mieć pewność ,że problem nie jest soft czy hard -ware uruchom sprzęt na innym systemie operacyjnym -nie microsoftowym