Filmy i kodeki

(Madziaaaaa) #1

Na moim komputerze nie mogę oglądać większości nowych filmów.Zapewne jest to spowodowane brakiem odpowiednich kodeków.Np. ostatni film,który chciałam obejrzeć niby odbierał..ale obraz zacinał się,tak jakby migał coś w tym stylu.Chciałam się Was zapytać czy znacie jakieś uniwersalne kodeki,które powinnam ściągnąć.

(Mceurytos) #2

Choć niektórzy uważają ze instalowanie Codec Packów zasmieca niepotrzebnie kompa, ja bym polecał zainstalowac K-Lite Codec Pack

http://www.idg.pl/ftp/pc_2336/K-Lite%20 ... 02.20.html

plik waży jakieś 6 MB, a do tego doinstalował bym jeszcze kodeki DivX 5.0.5

(Polite) #3

Wszystkie kodeki do odtwarzania filmów znajdziesz na stronie:

http://divxmovies.com/software ,osobiście polecam jeszcze kodek o nazwie ( ffdshow)Pozdrawiam cosmos :slight_smile:

(Krogulec) #4

Też tak uważam - często właśnie one powodują błędy, zacinanie się filmów i generalnie bałagan. Na dodatek wiele z Codec Packów zawiera pirackie codeki do odtwarzania DVD np. z WinDVD i/lub PowerDVD.

W 99% przypadków wystarczy zainstalować z osobna kodeki jakie umieściliśmy w dziale:

PROGRAMY -> Multimedia -> Rozszerzenia multimedialne i kodeki

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=36

Polecam przed tym wyczyścić wszelkie "śmieci" zainstalowane wcześniej.

(Madziaaaaa) #5

Dziekuję za pomoc :slight_smile: dzięki Waszym poradom już mi wszytko działa :slight_smile:

Post 2

A ja ponownie muszę wrócić do tego tematu...od jakiegoś czasu mam problem z oglądaniem filmów ;] .Są to przeważnie filmy z napisami....w w.media player nie mogę ich ogląać tak samo jak w winampie ,divXie,czy realplayerze...,ponieważ nie mogę tam uruchomić napisów...Jedynymi programami,gdzie moge to normalnie otworzyć(TEORYTYCZNIE) jest subedit player i allplayer...własnie....teoretycznie,ponieważ kiedy chcę urochomić w tych programach film...komputer się całkowicie zawiesza i nie pozostaje mi nic innego jak resetowanie...zdaję sobie sprawę,ze mam za dużo programów do ogladania filmów,alew nie mam pojęcia,z ktorych zrezygnować i co zrobić,zeby znowu móc spokojnie obejrzeć jakikolwiek dobry film.Prosze pomózcie,bo juz mam dosyć tego meczenia się ;/

Update

Używaj opcji :arrow: Zmień by dopisać sie do ostatniego posta.

Golden Finger

(boczi) #6

Zostaw jednego, np. AllPlayer!

Może za słaby komputer, ale nie.. dziwny przypadek... Zainstalowałaś jedne, "porządne kodeki"?

(Madziaaaaa) #7

Zainstalowałam kodeki.....nie pamietam już jakie,ale własnie tutaj się Was radziłam i tak jak mi radziliście takie zainstalowałam :slight_smile:

(boczi) #8

Tak, to samo napisałęm.

A odinstalowałaś poprzednie kodeki..? :slight_smile:

(Madziaaaaa) #9

Poprzednic nie odinstalowalam,ale przez jakis czas po zainstalowaniu tych nowyhch wszystko dobrze chodzilo...dopiero niedawno zaczęly sie te problemy...

...odinstalowałam wszystkie inne programy do ogladania filmow-zostawialam tylko allplayer i windows media player,a mimo to problem nie zniknąl..nadal przy otwieraniu wiekszosci filmow zawiesza mi sie kompeter.

(Golden Finger) #10

Post powielony :arrow: Kosz

Boczi, bez zbędnych komentarzy

Pozdrawiam :okulary:

(Golden Finger) #11

Przeinstaluj codeki czyli odinstaluj wszystkie i zainstaluj ponownie tylko te, po których było OK

(system) #12

Ja na twoim miejscu zostawiłbym All Playera, do którego niestety potrzebne są kodeki, jest on jednak dobry do odtwarzania filmów z napisami. Filmy z polskim lektorem możesz odtwarzać w VideoLAN bez żadnych kodeków (w moim przypadku nie musiałęm żadnego kodeka instalować :lol:)

:arrow: VideoLAN:smiley:

UPDATE: Sorki fiesta, wcześniej nie zacytowałem tekstu, do którego się odnosze :smiley:

(fiesta) #13

Hmmmmm bardzo śmiała teoria :P:P:P. Tylko co mają kodeki video do napisów i lektora ??

(Madziaaaaa) #14

Hmmmm..ale właśnie chodzi o to,że zainstalowałam nowe kodeki i wszystko było ok....potem nic nowego nie instalowałam ani nic nie robiłam a allplayer po prostu zaczął się zawieszac.

Sprawdzilam Avi System Doctor'em czy mój komputer nadaje się do odtwarzania filmów avi.... i oto jego wynik :

Operating system-95 %

HDD Free-100 %

HDD Speed/Test -82 %

CPU Speed - 51%

Memory Free-26 %

Memory Speed -21%

Desktop -80%

Video Speed 0 %

i co z tym dalej mam zrobic ?

(inż. Piniol) #15

przeinstaluj Allplayera i zainstaluj nowego DirectX'a jak nie pomoze to sprawdz jeszcze sterowniki karty graficznej i czy wogole dziala prawidlowo

(Szczyglis) #16

bestplayer jest najlepszy

(Mceurytos) #17

Ja mówie swoje mam do filmów zainstalowany K-Lite Codec Pack, DivX 5.0.5 (chyba), WinDVD 5 do DVD, a jako odtwarzacza używam BESTPlayera (nawet do .rm i .mov)

BEST PLAYER RULLEZ

(Madziaaaaa) #18

Ok...próbuję w tym bestplayerze.....ale mam problem z włączeniem napisów :stuck_out_tongue: jak to się robi.... ?

(Golden Finger) #19

Ctrl+ Shift+O (litera o, nie liczba 0)

Albo kliknij ikonę z otwartą książką.

I wtedy wskaż lokalizację pliku z tekstem.

(Madziaaaaa) #20

Możliwe,ze jestem jakaś nirnormalna albo coś.....ale nie widze zanej ikony z otwartą ksiazka......a z tym crtl+ shift + O mam problem..:stuck_out_tongue: ,bo pierwszy raz obsługuję ten program i nie wiem czy w pojawiającym sie oknie zaznaczać cosczy co..,bo kiedy klikam tylko ok zadne napisy mi sie nie pojawiaja.....