Filmy i kodeki

Na moim komputerze nie mogę oglądać większości nowych filmów.Zapewne jest to spowodowane brakiem odpowiednich kodeków.Np. ostatni film,który chciałam obejrzeć niby odbierał…ale obraz zacinał się,tak jakby migał coś w tym stylu.Chciałam się Was zapytać czy znacie jakieś uniwersalne kodeki,które powinnam ściągnąć.

Choć niektórzy uważają ze instalowanie Codec Packów zasmieca niepotrzebnie kompa, ja bym polecał zainstalowac K-Lite Codec Pack

http://www.idg.pl/ftp/pc_2336/K-Lite%20 … 02.20.html

plik waży jakieś 6 MB, a do tego doinstalował bym jeszcze kodeki DivX 5.0.5

Wszystkie kodeki do odtwarzania filmów znajdziesz na stronie:

http://divxmovies.com/software ,osobiście polecam jeszcze kodek o nazwie ( ffdshow)Pozdrawiam cosmos :slight_smile:

Też tak uważam - często właśnie one powodują błędy, zacinanie się filmów i generalnie bałagan. Na dodatek wiele z Codec Packów zawiera pirackie codeki do odtwarzania DVD np. z WinDVD i/lub PowerDVD.

W 99% przypadków wystarczy zainstalować z osobna kodeki jakie umieściliśmy w dziale:

PROGRAMY -> Multimedia -> Rozszerzenia multimedialne i kodeki

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=36

Polecam przed tym wyczyścić wszelkie “śmieci” zainstalowane wcześniej.

Dziekuję za pomoc :slight_smile: dzięki Waszym poradom już mi wszytko działa :slight_smile:

Post 2

A ja ponownie muszę wrócić do tego tematu…od jakiegoś czasu mam problem z oglądaniem filmów ;] .Są to przeważnie filmy z napisami…w w.media player nie mogę ich ogląać tak samo jak w winampie ,divXie,czy realplayerze…,ponieważ nie mogę tam uruchomić napisów…Jedynymi programami,gdzie moge to normalnie otworzyć(TEORYTYCZNIE) jest subedit player i allplayer…własnie…teoretycznie,ponieważ kiedy chcę urochomić w tych programach film…komputer się całkowicie zawiesza i nie pozostaje mi nic innego jak resetowanie…zdaję sobie sprawę,ze mam za dużo programów do ogladania filmów,alew nie mam pojęcia,z ktorych zrezygnować i co zrobić,zeby znowu móc spokojnie obejrzeć jakikolwiek dobry film.Prosze pomózcie,bo juz mam dosyć tego meczenia się ;/


Update

Używaj opcji :arrow: Zmień by dopisać sie do ostatniego posta.

Golden Finger

Zostaw jednego, np. AllPlayer!

Może za słaby komputer, ale nie… dziwny przypadek… Zainstalowałaś jedne, “porządne kodeki”?

Zainstalowałam kodeki…nie pamietam już jakie,ale własnie tutaj się Was radziłam i tak jak mi radziliście takie zainstalowałam :slight_smile:

Tak, to samo napisałęm.

A odinstalowałaś poprzednie kodeki…? :slight_smile:

Poprzednic nie odinstalowalam,ale przez jakis czas po zainstalowaniu tych nowyhch wszystko dobrze chodzilo…dopiero niedawno zaczęly sie te problemy…

…odinstalowałam wszystkie inne programy do ogladania filmow-zostawialam tylko allplayer i windows media player,a mimo to problem nie zniknąl…nadal przy otwieraniu wiekszosci filmow zawiesza mi sie kompeter.

Post powielony :arrow: Kosz

Boczi, bez zbędnych komentarzy

Pozdrawiam :okulary:

Przeinstaluj codeki czyli odinstaluj wszystkie i zainstaluj ponownie tylko te, po których było OK

Pozdrawiam :okulary:

Ja na twoim miejscu zostawiłbym All Playera, do którego niestety potrzebne są kodeki, jest on jednak dobry do odtwarzania filmów z napisami. Filmy z polskim lektorem możesz odtwarzać w VideoLAN bez żadnych kodeków (w moim przypadku nie musiałęm żadnego kodeka instalować :lol:)

:arrow: VideoLAN:smiley:

UPDATE: Sorki fiesta, wcześniej nie zacytowałem tekstu, do którego się odnosze :smiley:

Hmmmmm bardzo śmiała teoria :P:P:P. Tylko co mają kodeki video do napisów i lektora ??

Hmmmm…ale właśnie chodzi o to,że zainstalowałam nowe kodeki i wszystko było ok…potem nic nowego nie instalowałam ani nic nie robiłam a allplayer po prostu zaczął się zawieszac.

Sprawdzilam Avi System Doctor’em czy mój komputer nadaje się do odtwarzania filmów avi… i oto jego wynik :

Operating system-95 %

HDD Free-100 %

HDD Speed/Test -82 %

CPU Speed - 51%

Memory Free-26 %

Memory Speed -21%

Desktop -80%

Video Speed 0 %

i co z tym dalej mam zrobic ?

przeinstaluj Allplayera i zainstaluj nowego DirectX’a jak nie pomoze to sprawdz jeszcze sterowniki karty graficznej i czy wogole dziala prawidlowo

bestplayer jest najlepszy

Ja mówie swoje mam do filmów zainstalowany K-Lite Codec Pack, DivX 5.0.5 (chyba), WinDVD 5 do DVD, a jako odtwarzacza używam BESTPlayera (nawet do .rm i .mov)

BEST PLAYER RULLEZ

Ok…próbuję w tym bestplayerze…ale mam problem z włączeniem napisów :stuck_out_tongue: jak to się robi… ?

Ctrl+ Shift+O (litera o, nie liczba 0)

Albo kliknij ikonę z otwartą książką.

I wtedy wskaż lokalizację pliku z tekstem.

Pozdrawiam :okulary:

Możliwe,ze jestem jakaś nirnormalna albo coś…ale nie widze zanej ikony z otwartą ksiazka…a z tym crtl+ shift + O mam problem…:stuck_out_tongue: ,bo pierwszy raz obsługuję ten program i nie wiem czy w pojawiającym sie oknie zaznaczać cosczy co…,bo kiedy klikam tylko ok zadne napisy mi sie nie pojawiaja…