Firefox 57 i preferencje nowej karty

Czy wie ktoś, jak można ustawić kolejność stron, w zakładce popularne nowej karty. Nawet po ich odpięciu nie można przestawiać ich kolejności. Nie można też dodać większej ilości stron. Jest tylko wybór 1 lub 2 rzędy.

Nie można po prostu obecnie, może z czasem to naprawią (pewnie już zgłoszone na bugzilla - możesz poszukać).


Tymczasowa funkcja przy pomocy dodatków:


Ja mam zbugowany profil Firefox 57 z jeszcze starszą wersją strony startowej i nowej karty [zarchiwizowany - nie używam go, jest czysty i jakby ktoś chciał to może go udostępnię do testów, nie polecałbym używania by uniknąć bugów] - jednak nie ustaliłem w jakich plikach to jest ustawione

browser.newtabpage.activity-stream.enabled = false - starsze kafelki i karta about:home (domyślna startowa), może z czasem przestać działać

a przy opcji odśwież firefox się usuwa starsza wersja i jest nowsza (zmiana nie zapisana gdzieś w opcjach firefox by jej nie resetowało).

Dzięki za sugestie. Zastosowałem dodatek “new-tab-tool”. Jest spoko i spełnia moje potrzeby.

1 polubienie

W sumie obecnie można obecnie na piechotę. Ale wiem że nie o to chodziło (opcja dla osób co nie chcą dodatków i muszą jakoś poprawić i nie doczekają się aż będzie to działać w Firefox 58 czy może 59).

  1. klikamy przycisk edytuj:

  2. potem klikając ołówek:

    image

    • ołówek jest też dostępny bez wykonywania kroku pierwszego:

      image


    edytujemy każdą złą ułożoną zakładkę.

  3. jeśli chcemy mieć coś podobnego do favicony strony:

    • to podajemy adres z prefixem:

        http://
        https://
    jak strona nie ma takiej ikonki, to się zrobi po czasie zrzut wyglądu kawałka strony.

To już też wyczaiłem wcześniej, ale za dużo roboty i mało skrótów (tylko 2 rzędy)

1 polubienie

Większa ilość kafelków:

image

Wciąż brak jednak opcji wygodnej zmiany kolejności.

Ale już jest lepiej

Kiedy to zablokuje Mozilla, nie wiem… :slight_smile:

:heavy_plus_sign:

I w sumie mam dostęp do starej opcji przywracania sesji - za chiny nie umiem znaleźć w nowym wyglądzie.

No i super, można przywrócić stary wygląd, a to mi już wystarczy.
Dzięki.

1 polubienie

Wersja 59 dodała przeciąganie a w Nightly 61 są jakieś nowości pod stronę domową / nowej karty z Ustawień (about:preferences) [nie zdążyłem przeczytać dziennika zmian ani przetestować].

Jak dla mnie niestety za małe ikonki i szpiegowanie nowej karty (niby można wyłączyć jednym wpisem) nie zachęca mnie do przełączenia się.

No i zablokowała.

W Firefox 60 przestanie działać opcja włączenia (browser.newtabpage.activity-stream.enabled, browser.newtabpage.activity-stream.aboutHome.enabled) starszej “strony domowej” / “nowej karty”.


Obecnie stary wpis (browser.newtabpage.activity-stream.TopSitesCount) pozwalający na dowolną liczbę kafelków np. z niepełnym wierszem został przemieniony na wpis:

browser.newtabpage.activity-stream.topSitesRows

Niestandardowe wartości pewnie przeliczone na 3 lub więcej wierszy by nie zniknęły osobom “zakładki”.