Firefox 66.0.5 filmy na YouTube "klatkują" co chwilę

Od kilku wersji Firefoxa, mam problem z “klatkującymi” filmami na YouTube, niezależnie od jakości obrazu, czy to 360p, czy 1080p. Przeglądarkę resetowałem, otwierałem w tzw. trybie awaryjnym. Nic nie pomaga. Pozostałe przeglądarki odtwarzają filmy prawidłowo, łącznie z Edge na Win10.

Może to kwestia sprzętowego wspierania grafiki, a raczej jego braku.

1 polubienie

A może to kwestia starego procesora? Ale to byłoby bez sensu, gdyż tylko na Firefox mam problem.

To użyj przywrócenia nowego YouTube do klasycznego:


W ogóle usługi Google stwarzają ostatnio problemy.

Chciałbym przy nowym pozostać, ale spróbuje ze starym.

Raz, to jakieś rozszerzenie może psuć odtwarzanie na YT. Uruchom FF w trybie awaryjnym i sprawdź jakiś film YT.
Drugie - to jak wyświetla się na tej stronie?
https://www.youtube.com/html5?gl=PL&hl=pl

Będę na PC, sprawdzę, jak. Mam dwa rozszerzenia w FF. No Coin, oraz ublock Origin, który nie zawsze jest włączony, na YT wyłączony.

Wracając do tematu.
Filmy w jakości 1080p nie działają prawidłowo, czyli, obraz stoi w miejscu - bądź za chwile “szarpnie”, a dźwięk idzie. Po przełączeniu się na 720p, obraz od razu idzie. Jak to ogarnąć? Z rozszerzeń mam tylko uBlock Origin, który jest wyłączony na YouTube.

A czy Firefox zaktualizowany do 67 ? Moim zdaniem winowajcą jest Google i jego grzebanie w usługach.

Zaktualizowana przeglądarka. Masz na myśli, że samo Google grzebie w usługach a nie użytkownik?

Tak. Cały czas coś miesza w API.

Google najlepiej działa na przeglądarce Google, a jeśli ktoś ich przyłapie na nieuczciwej konkurencji, to się wykręcą błędem lub pomyłką - całkiem jak dawniej MS.

Cda, sadistic, zalukaj i wiele innych serwisów z filmami, na Firefox’ie działają idealnie. Wyjątkiem jedynie jest YouTube.
Rozumiem, że w tym przypadku nic nie można zrobić.

Podobno jakbyś słyszał dwa “wideła” to pomaga “YouTube toggle Flash and HTML”.

Albo rozszerzenie Youtube Classic i masz klasycznego Youtube.

Uruchom Firefoxa w trybie awaryjnym bez dodatków. Filmy na YT powinny iść nawet 4k. A gdy nie, to jakiś plugin psuje, czyli wtyczki - zrób screen.

Ok, zaraz tym zajmę się.


Nie wiem czy o tego screena schodziło z statystykami.
Jest lipa, bo i w 1920x1080 60 obraz zawiechy dostaje a dźwięk idzie.
Firefox w trybie awaryjnym, bez dodatków włączony.


Obraz 4K - ten sam efekt.

Jaką ty masz wersję Firefox, że ci 4K nie klatkuje?

A na pewno masz aż tak szybkie łącze internetowe? Piszę wyraźnie, że skrypty Google działają na Firefox, jak działają. Spróbuj klasycznego Youtube, pozbędziesz się lagów.