Firefox 66.0.5 filmy na YouTube "klatkują" co chwilę

Spróbuje i z klasycznym YouTube’m. Myślę że łącze 150MB/s spokojnie wystarczy, bo takie mam.

Ja mam ~250 Mb/s i widzę lagi na Youtube. Więc nikt mi nie powie.

A sprzęt może mieć wpływ na te lagi?

Jeżeli chodzi o typowe sprzęty, to masz pewno rozdzielczość full hd, jak ja obsługiwane przez kartę graficzną. Nie mam 4k w standardzie z moją grafiką. Więc nie przetestuję z 4K. Ale te full hd + mój internet, powinno chodzić normalnie u mnie, a są lagi w Firefox.

Kolejny ból. Akurat mój staruszek uciągnie 4k, firefox55, ale pod jednym warunkiem - mam magic action:
No i ogląda się, chociaż lepsze, to tylko pobrane w mpc-hc

Też mam 250Mbs:

Osiągi nizłe jakby co przykładowe pobieranie:


A co do magic action, to mam zachowaną poprzednią wersję i ustawioną:

Znowu piszesz o 4K, a pokazujesz FHD i to 30fps.

1 polubienie

W palemoonie 28.5.0 jest tak:

Też pisze, że 4k. Czyli film z nazwy, a tak, to tylko UHD. Zasugerowałem się pierwszym screenem Autora, że mu 1080p klatkuje.
Ale mój komputer więcej nie uciągnie, niż UHD, tylko w palemoonie jakoś płynniej idzie…

Tylko, że ty nawet nie masz 4K. Cały czas masz 1920x na ileś tam. Jest we zwykłym Full HD. Nie masz nawet 2K, a co dopiero 4K. To jest zależne od monitora + karty graficznej. Ja mam do pełnego 2K, jak kupię lepszy monitor niż Full HD.

Ja tam 4k miałem nawet z 11 letnim AMD i ATI Radeon - inna sprawa że Full HD cięło, z braku mocy obliczeniowej.

Zainstaluj sobie dodatek do Firefoxa h264ify
Zamiast kodeka VP8/9 odtwarzać będzie w h264 i wszystko ruszy o wiele lepiej.

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/h264ify/

1 polubienie

Pomagał tylko do 720p (zamiast 360/480p - z “gorszymi kolorami”), full HD tam dalej cieło.

Do kogo piszesz?
Mnie FF nie chciał odtwarzać płynnie 1080p 60 fps a z tym dodatkiem ruszyło płynnie.

1 polubienie

Ok, będę sprawdzać z dodatkami jeszcze przeglądarkę.

Druga sprawa, jeszcze o to nie pytałem.

Czy monitor i karta graficzna, muszą mieć w standardzie wspierane 2k, bądź 4k, żeby w takich rozdzielczościach filmy odtwarzać?

Zainstalowałem, sprawdziłem. Mam wrażenie, że filmy są pozbawione 60 klatek, po zainstalowaniu dodatku. Są lekkie lagi w 1080p 60 ale to na początku, lecz działa (po zainstalowaniu dodatku).


Mi yt pozwala oglądać 8k na karcie gtx660 i monitorze fhd, wiec nie zależy to raczej od sprzętu

Mam staruszka, w tym roku 11 lat będzie miał. Zaczynam coraz bardziej wierzyć w to, że on jest winowajcą.

Teraz w 100% jestem przekonany, jak chcesz oglądać filmy z Youtube, to zainstaluj sobie Chrome. Ach te kombinowanie Google i mieszanie w API w celu zrobienia, że przeglądarki konkurencji są gorsze. A tym czasem idzie manifest 3 i ciche blokowanie Adblockerów w Chromium. Oczywiście manifest 2 będzie dostępny, ale w jakiejś wersji enterprise. Czym się te wersje Chromium różnią? Normalna od Enterprise?

Teraz sprawdziłem na procesorze c2d i karcie zintegrowanej i yt ten sam film pozwala mi oglądać tylko w fhd 60 fps.
Testowałem na tym filmie:

Tak, dokładnie. Na tym filmie też sprawdzam na Core 2 Duo, E7400. 720p 60 fps działa idealnie, ale zaraz po przełączeniu na wyższą rozdzielczość, wiadomo jak jest.