Firefox coś sobie nie radzi ostatnio

Teoretycznie różnic w przeglądaniu stron na FF i Operze niby nie ma. Ale już jakieś portale załadowane, typu deviantart, czy pinterest. Dużo grafiki gifów itd. No tnie ten FF. Akceleracje mają włączoną, wtyczki podobne. Gdzieś wyczytałem, że dobry test na wydajność to basemark 3.0.
No tam to FF umiera przy Operze… FF jest dla mnie trochę wygodniejszy, ale urwa ta wydajność.

Firefox

Opera

Może jakiś myk jest na FF, którego nie znam? Ktoś coś?

U mnie na Ubuntu jeszcze słabiej, niż u Ciebie:

Ubuntu to ogólnie jest muł, dlatego od dawna już nie używam. Ale rzeczywiście słabo.

Ale na Chrome już dużo lepiej:

Co Wy liczycie? Chrome i opera robią w bambuko i doliczają wyniki jak pis na wyborach.
Gdyby tyle rozszerzeń dostało chrome, co mój FF i nie był spowolniony - to może bym uwierzył.
U mnie strony otwierają się szybko, albo błyskawicznie. Reszta, to produkują się spece od reklamowania wiodących przeglądarek. A mi to wiszi!
Najszybsza była comodo ice dragon, ale przestali dawać nowych wersji, - zawiesiła się na 65.0.2. Tak szybko się otwierała i tak wyskakiwały strony, że biło po oczach.
Test - ha ha - jak prawda o covidzie. C. widzicie?

Tu muszę @Bogdan_G przyznać rację - od kiedy sięgnę pamięcią, FF zawsze wypadał gorzej w benchmarkach, a w codziennym użytkowaniu nie było widać istotnych różnic.

1 polubienie

Mam firefox portable 83.0. Lata jak wariat. Ma z sześć blokowania, ze dwa pobierania, h264 ify i inne. Chrome, czy jaki slimjet - z dodatkami wolniejsze i nie można dobrać się do ciężkich pluginów. U mnie jest 4 procesy FF, a w chromie było dużo, nie policzyć.
Głupi Mypal wolniej się uruchamia, ale z załadowanymi od razu dodatkami. Chodzi też lepiej od najnowszego chroma - z tyloma dodatkami

Ja na FF się obraziłem jak nagle ni z gruszki ni z pietruszki przestał mi wyświetlać filmy na YT. Najpierw przestał wyświetlać linki zapodawane na forach a potem już na samym serwisie YT. Nic nie zmieniałem, nic nie instalowałem, nic. Przestał i już. Pomyślałem sobie, że jakiś dodatek blokuje (może bloker) wyłączyłem wszystkie. Nadal to samo. Odinstalowałem i już nie mam zamiaru wracać do FF.

Widzę że @krystian3w w formie. :rofl:
Jak wiesz jak ten problem rozwiązać to chętnie się dowiem a nie głupio minusujesz.

O tak u mnie wygląda na FF serwis YT

To kara za gust muzyczny :rofl:

Nie tylko ja używam tego kompa. :wink:
a konto jest jedno wspólne. :stuck_out_tongue:

Tylko winny się tłumaczy :smile:

Mi tez od jakiegoś czasu nie wyświetla części filmów, co ciekawe większość chodzi. Obstawiam brak obsługi jakiejś funkcji którą Google wcisnęło cichaczem poza standardem do silnika chrome (jak to lata temu robił ms ze swoim ie), ale nie chciało mi tego tematu zgłębiać.

Macie jakiś przykładowy link?

Chyba klawiter z dymiącym Xbox mi nie działał, ale teraz nie mam kompa.

Ps. Mógłby ktoś wreszcie odebrać emotki @krystian3w, bo dosyć ze ja nigdy nie rozumiem co on pisze, to tym bardziej po co te reakcje rozdaje do wszystkich komentarzy…

To działa:

Klawiatur funguje.

Jak będę przed kompem to poszukam czegoś.

Wytnij sobie z pomocą uBlock Orign.

##.post-retort__tooltip:has-text(krystian3w):upward(1)

Nie jesteś sam :rofl: Zbyt srogie piguły po prostu.

Rutinacea/rutinoscorbin to nie narkotyk.

Poza tym forum ma opcje zwijania odpowiedzi do tekstu “ukryta odpowiedź”:

https://forum.dobreprogramy.pl/my/preferences/users