Firefox Czy Chrome?

No właśnie tak jak w temacie co polecacie ? Ciągle używam Firefoxa ale zabiera mi dużo ramu. Obie te przeglądarki są dobre ale chcę usłyszeć wasze opinie ? Jak jest z bezpieczeństwem w Google Chrome ?

Pracują nad optymalizacją Firefoxa. Za Firefox przemawia ogromna wręcz liczba dodatków, przy których Chrome się chowa. Natomiast Chrome…w miarę szybka, ale ciągle niektóre strony wyglądają koszmarnie pod nią i nie idzie pod niektóre serwisy się zalogować spod przeglądarki Google. Katastroficzne wyglądają fora postawione na phpBB3 - nie wiem czy wszystkie, ale większość z tych co widziałem. Pod Liskiem nie ma tego problemu.

Google Chrome jest bardzo szybka, dobrze wypada w testach javascript oraz od wersji 4 beta jest możliwość instalacji rozszerzeń.

Zresztą sam zainstaluj i zobacz.

A wiecie może czy jest jakiś dodatek co robi coś takiego jak google ?? http://www.google.pl/support/chrome/bin … wer=148695

Masz na myśli taki dodatek z minimotywami?

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/personas/

nie nie Chodzi mi o tą tak zwaną “Inteligentna Nowa Karta” gdzie po otworzeniu nowej zakładki pokazują się najczęsciej odwiedzany strony

Witam używałem Firefox dość długo jakoś mi się potem znudził trochę przymulał wiec wskoczyłem na Google chrome posiedziałem na tej przeglądarce jakieś 3 dni na początku fajnie szybko potem coś przymuliła więc teraz mam operę i dość dobrze się sprawuję

Pozdrawiam :slight_smile:

Kiedyś używałem Opery i była to fajna przeglądarka :slight_smile: Tylko nie wiem jak kaspersky internet security '10 współpracuje z Operą.

Ja wolę Firefox,chociaż korzystałem z Opery to mój Firefox dużo szybciej ładuje strony. :smiley:

Lepszy bylejaki Chrome niż ten Firefoks. Że też nikt nie podpali tej ryżej kuny. :slight_smile:

Tak na poważnie to polecam ubogiego ale szybkiego Chrome lub funkcjonalną i bezpieczną Operę.

Opera wydaje się wolniejsza, bo inaczej otwiera strony internetowe a zwłaszcza dużo mniejszych obrazków/elementów, jednak po odpowiednich ustawieniach + korzystania z cache, opera spisuje się naprawdę dobrze. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że jedne strony szybciej otwiera opera a inne firefox. Dzieje się tak w każdej przeglądarce, bowiem każda ma swoje wady i zalety co do typów stron/ilości używanych obiektów na stronie i typów tych obiektów. Ogólnie rzecz biorąc polecam operę 10.5 ale dopiero w wersji rc lub final jak tylko będzie dostępna, bowiem znacznie zwiększy swoje osiągi w dziedzinie prędkości. Co do pluginów, to każdy działa z tych co używam a używam ich 9 (nie mylić z dodatkami). W kwestii reklam tez można skutecznie wyjść z tego problemu znajdując w internecie przykładowy plik urlfilter.ini i wrzucić go do wskazanej ścieżki opery a problem znika. Nie jest wcale taka trudna z tej opery przeglądarka

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/5721

Ja nie narzekam na firefoxa. Może dlatego że mam na pokładzie 4gb ramu :slight_smile:

Chrome lekkie, dość responsywne, ubogie w opcje, archaiczny styl, brak wielu przydatnych funkcji znanych z FF, ogólnie mocno przereklamowane i nie ma się czym zachwycać.

Firefox ciężki, przy dużym zużyciu zamula komputer, mnogość opcji i łatwość konfiguracji, sporo dodatków i skórek, możliwość łatwej optymalizacji i skutecznej, świetnie nadaje się do przeglądania stron dla połączeń GPRS/EDGE/3G/HSDPA

Wygrywa FF, Chrome się musi schować.

reksio009 , 1. Firefoks nie kompresuje danych tak jak Opera Turbo, czyli do połączeń gprs nie nadaje się

  1. Nie wyświetla stron wap

Jeśli ci to przeszkadza, przejdź na Chrome (albo Operę). A jeśli nie - ja zostaję przy Firefoksie. Ty - jak uważasz.

No i… Mało kto używa połączeń GPRS w domu.

Rzeczywiście bardzo mi to potrzebne. :stuck_out_tongue:

Skoro już tak ubóstwiasz tą Operę to myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie wybudowanie sobie ołtarzyka w domu i modlenie się do Opera Software niż wciskanie tej przeglądarki i opluwanie pozostałych, bo Opera według ciebie jest cudowna.

master_zonk6, pytanie brzmi

Skończ zatem z tą Operą, bo nikt w tym temacie nie ma ochoty czytać Twoich bezsensownych wypowiedzi nie na temat.

Jeśli wszyscy użytkownicy Opery mają takie problemy z logicznym myśleniem oraz czytaniem ze zrozumieniem, to tylko odstraszasz potencjalnych przyszłych użytkowników Opery :smiley:

Wracając do tematu, to na chwilę obecną poleciłbym jednak Firefoxa. Ma rewelacyjnego Adblocka, mnóstwo użytecznych dodatków, wszystkie strony wczytuje jak najbardziej poprawnie. Jedynie szybkość jest atutem Chrome, ale prócz dłuższego uruchamiania się Firefoxa nie zauważam wolnej pracy tej przeglądarki.

Kompletna bzdura, kompresja zależy od zastosowanego serwera proxy (oraz klienta ewentualnie o ile zastosowano) a nie samej przeglądarki. Serwery Opery nie są wcale dobre a to wystarczy testy porobić. Ściemniasz koleś.

FF nadaje się świetnie, zdecydowanie lepiej niż Opera, Chrome i IE razem wzięte.

Ogromna ilość osób używa takiego sposobu dostępu do sieci.

Chyba tylko ci którzy nie mają innej możliwości albo są w podróży.

To trochę zależy od tego, jakie strony zamierzasz wyświetlać.

Ja przykładowo często grywam online na pewnym polskim portalu, ale w tym celu muszę użyć IE lub firefoxa, czyli o dziwo przeglądarki, które nie są w pełni zgodne ze standardami. A zatem pytanie: Co mi po tym, że Chrome (tudzież inne wynalazki) przechodzi test ACID3 w 100%, skoro gdy usiłuję uruchomić w niej grę online otrzymuję komunikat w rodzaju “FF lub IE” :?:

Nie ma przeglądarki ‘bezpiecznej’: To że więcej luk jest wykrywanych w FF niż u konkurencji wynika z jej popularności: siłą rzeczy cyberprzestępcy będą częściej atakować produkt użytkowany przez większą część społeczeństwa. Stąd moje przekonanie, że przeglądarka “bezpieczniejsza” to ta “bardziej niszowa”.

Nie rozumiem natomiast pytania: “Przeglądarka A czy B”, dlaczego :?: Bo wszystkie są produktami darmowymi , to znaczy :?: Jeśli w jednej coś Ci nie pasuje to instalujesz inną, a jedyne koszty jakie przy tej okazji ponosisz, związane są z utrzymaniem łącza internetowego.

@pakeroso , przyjacielu, do Ciebie prośba:

W tym samym dziale jest wątek: lepsze-opera-czy-chrome-t348225.html, w którym miłośnicy i obrońcy FF udzielali swego czasu, jak to określiłeś “bezsensownych wypowiedzi nie na temat”. Jakoś nie zauważyłem, żebyś ich tam skrytykował, czy można Cię prosić o odrobinę konsekwencji :?:

@Kpc21

No właśnie jestem encyklopedycznym przykładem osoby niespełniającej Twojego twierdzenia.

Jestem w domu, mógłbym u brata zainstalować router z modemem ADSL i korzystać z jego neostrady za pośrednictwem Wifi, a jednak wolę EDGE przez komórkę. I używam przy tym “Opera Turbo” :smiley: .