Firefox - nowe okienko ściągania

Cześć . kilka dni temu zauważyłem, że pojawiło sie nowe ui jak się ściąga pliki, no i jest fatalne. W starej wersji po najechaniu na przycisk ściągania miałem info o szybkości ściągania itd, w nowym nie mam nic, tylko musze nacisnąć ctr j żeby wyskoczył menadżer ściągania. czy da się w jakiś sposób przywrócić starą wersję? ewentualnie jakiś addon który to poprawi?
Oczywiście przeszukałem neta i nic ciekawego nie znalazłem.
Nie chodzi mi o przywrócenie całego starego ui,tylko nowego wyglądu downloadera.

Zainstaluj sobie i wypróbuj darmowy menedżer pobierania zewnętrtzny. Mowa tu o FDM (Free Download Menager:
Free Download Manager 6.13.4 build 3616 - dobreprogramy

Graficznie pokazuje przecież postęp pobierania (w kółku) a jak klikniesz to podgląd prędkości i tak dalej…
Nie trzeba wchodzić, aż do biblioteki.
Więc nic się nie zmieniło…
99
98
Chyba, że jeszcze nie mam najnowszej wersji i coś zmienili.
FF 89.0.2

Bez tytułu
No u mnie sie cos takiego pojawia,i nie mam pojecia skąd się to wzielo :confused:

niczego nie zmienili

No, ale @Bogdan_G masz już wersję 90 i pokazujesz w bibliotece.
Jak klikniesz na ikonkę podczas pobierania to pokazuje postęp i prędkość?
Bo może faktycznie coś zmienili.

Nie pokazuje po najechaniu na ikonę. W trakcie trzeba ctrl + J - wtedy wyskoczy okno pobierania z prędkością.

Ale nie chodzi o „najechanie” - tylko kliknięcie na ikonie.
Wówczas pokazuje od razu tak jak u mnie na pasku, bez potrzeby wchodzenia do biblioteki przez skrót.
Pewnie też pokazuje od razu, a u kolegi @PIOTRT - a coś się musiało w przeglądarce rozsypać, skoro nie pokazuje po kliknięciu w ikonkę pobierania, szczegółów.
Z tego co pamiętam, to nigdy nie pokazywało szczegółów po najechaniu myszką, tylko po kliknięciu w ikonkę.

Ok dzięki, widocznie coś mi się zwaliło, fatalnie to wygląda.

Snap344
Snap343

Ale po co mu dodatek, jak to działa dobrze w samej przeglądarce.
Musi sobie po prostu zresetować przeglądarkę, albo zainstalować ponownie i się naprawi.
Przy resecie trzeba zrobić sobie kopię swojego profilu Firefoxa.

Coś zepsułeś, wyłącz tymczasowo katalog „chrome” z plikiem „userChrome.css” (kluczem z about:config lub zmieniając nazwę).

Firefox ma tryb rozwiązywania problemów.
Czasowo wyłączają się wszelkie dodatki i inne.
Można sobie sprawdzić jak się zachowuje.

https://support.mozilla.org/pl/kb/firefox-tryb-rozwiazywania-problemow

Coś popsułeś pokazuje po staremu

dzięki panowie, doszedłem do tego że to jest coś nie halo ze skalą i układem windowsa, mam ustawione powiększnie na 150%, ale nigdy nie miałem takich problemów. najgorsze że zmniejszenie skali nie przywraca okienek,i wszystkie inne jak menu dodawania zakładek też są mikro. no nic,będę sie bawił :wink:

Może masz jakiś zainstalowany dodatek który Ci to robi? Najprościej odinstaluj FF i zainstaluj ponownie. (w tle widzę dodatek o nazwie zoom page spróbuj go wyłączyć)

Ja sobie to wrzuciłem na pasek./opcja FF bez dodatków/

Można zaznaczyć czy tylko tekst, czy wszystko …

To nie dodatek psuje interfejs Firefox, one od Quantum nie mają szansy ingerować tak w wygląd.

Skalowanie na 150% lub 150 DPI (niby w % to będzie „144”) może się gliczuje z małymi pop-upami.

W Firefox jest coś takiego jak layout.css.devPixelsPerPx i tym można próbować zmniejszyć powiększenie jak aplikacja się buntuje przed powrotem na wartości „100%” / „96 DPI”.

Skalowanie ustaw na 100%
Ułatwienie dostępu - wyświetlacz - ustaw większy tekst


W przeglądarce ustaw minimalną czcionkę na 11 albo więcej - to zależy od czcionki.
Tako mi się pisze post:
Snap349

Nie zawsze to daje pozytywny wynik.
Po prostu napisy nie mieszczą się w okienkach i wygląda to kiepsko.
Ja ma ustawione skalowanie 125 i wszystko jest OK.
Oczywiście zmniejsza się rozdzielczość - mam lapka FHD i na domyślnej jest jednak wszystko za małe dla mnie.
Coś za coś…