Firefox - nowe okienko ściągania

Dzięki koledzy za pomoc :slight_smile: żeby się nie narobić, ściągnąłem wersję firefoxa portable, zainstalowałem nową czystą wersję, no i problem jest ten sam, czyli to na 100% problem z windowsem, przynajmniej tyle wiem :wink: Ciekawe to jest bo nigdy wczesniej nie miałem czegoś takiego,Powrót do 100% skali nic nie daje, powiększanie tekstu też nie. Będę szukał dalej :wink:

Jeszcze testuj po wylogowaniu, niby MS do ręcznych wymusza a do tych z listy tylko „poleca”.

Zainstalowanie nowej czystej wersji nic ci nie da, jeśli nie usunąłeś starego profilu.
Zrób nowy profil i sprawdź.
Portable też coś miesza w instalacyjnej wersji, przynajmniej jak miałem instalacyjną i portable, to się „gryzły”.

Profilu nie trzeba wywalić - za pomocą about:profiles może stworzyć nowy bez wad starego.

Jeśli zainstalował czystą wersję, to nic mu nie dało, ponieważ ma dalej stary profil.
Napisałem, żeby zrobił nowy, jeśli starego nie usunął…
Chyba nie zrozumiałeś…

Ano spróbowałem wszystkiego,i nic nie działa :slight_smile: komiczna sytuacja, bo siedzę na ff lata,i nigdy z czymś takim nie miałem do czynienia.
Okienko ściągania po kliknięciu wygląda tak,jakby bylo kilkadziesiąt razy powiększone.
Z kolei okienko dodawania zakładki ( gwiazdka po prawej stronie adresu też wygląda dziwnie. najlepsze że to dotyczy tylko firefoxa, żadnych innych problemów z komputerem nie mam.
No nic give up, na razie nie jest to strasnie irytujące, tylko utrudnia korzystanie z FF. Dzieki wszystkim.


A w opcjach ustaw to:
Snap354

też nic. Zauważyłem tylko jedną dziwną sprawę- nie mogę uruchomić ff jak zaznaczam uruchom jako administrator, zawsze to działało. Jak uruchamiam jako administrator to ff sie uruchamia ale nie działa.

Skąd masz ciemny motyw na forum?
Na DP widzę, że jest a na forum nie ma.

Kliknij PPM na skrót, wybiera właściwości i pokaż, jak jest u Ciebie:

Możesz ustawic w opcjach ff ,a le to wtedy działa globalnie na wszystkie strony, albo ściągnąć addony dark mode, i ustawiac dla kazdej strony oddzielnie.

A jak wyłączysz ciemny to jest tak samo?
Masz wszędzie jakieś ikony folderów…
Na pewno robisz nowy profil firefoxa?
I na nowym (czyli powinieneś mieć goły, bez twoich ustawień i dodatków) jest tak samo spaprane?

Ano na całkowicie czystym jest tak samo. Bogdan- trop dobry, ale wszytskie zezwolenia mam włączone .

Masz włączony jakiś dziwny „podgląd” we wszystkich okienkach, pokazuje foldery, tam gdzie u mnie niczego takiego nie ma.

No dokładnie,dla mnie to też kosmos :slight_smile: ehh no nic, może jeszce ktoś widział taki problem i doradzi co robić.

No to faktycznie - jeśli na gołym Firefoxie, na zupełnie nowym profilu, masz takie cuda, to dziwna sprawa.
Pozostaje zrobić sobie kopię profilu, odinstalować całkowicie Firefoxa, wyczyścić wszystkie po nim pozostałości w rejestrze i w folderach i tak dalej…
Nie ma możliwości, żeby ci nie działał dobrze na nowym profilu i nowej instalacji.
Zwłaszcza, że jest jakaś sprawa z otwieraniem jako administrator…
Tutaj widać różnicę.
U ciebie nie ma niektórego tekstu…


Jeśli to coś w systemie, to trochę dziwne, że tylko w FF masz.
Ale każda przeglądarka ma też inny silnik, więc może tylko w FF akurat to wychodzi.

Ciemny motyw jest chyba od Firefox 71 wbudowany, że obejmuje pop-upy i menu wysuwane (w starszym zapomnieli do dodać i były białe pop-upy/menu), na 7 ciężko aktywować, aktualizuj się do Windows 10 (lub częściej startuj z tej drugiej partycji/dysku).

Forum ma motywy za sprawą docenta i Radka tutaj: https://forum.dobreprogramy.pl/my/preferences/interface

https://forum.dobreprogramy.pl/my/preferences/interface


Jeszcze zobacz czy naprawili to w RC1 dla 90:

https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/candidates/90.0-candidates/build1/win64/pl/

Jak szybko zgłosisz bug to może jako ważne naprawią go jeszcze w 90 RC2 / RC3 przed 13 lipca 2021.

Potem zostaje czekać na betę 91 lub Nightly 92.

Przecież napisałeś to samo co ja…
Nie trzeba wywalać starego, tylko stworzyć nowy.
Instalacja na nowo przeglądarki co zrobił i tak uruchomi mu się ze starym profilem, jeśli go nie usunął ręcznie, lub nie utworzył nowego.
Chyba o tym nie wiesz, że:
" Dezinstalator nie usuwa danych osobistych takich jak historia przeglądania lub zapisane zakładki. Jeśli chcesz całkowicie usunąć te dane, musisz samodzielnie usunąć folder Firefoksa zawierający dane [twojego profilu użytkownika]".

Ok panowie,sytyuacja robi sie coraz ciekawsza:) Mam kopie starych wersji ff, więc wróciłem do wersji poprzedniej, czyli 88, i WSZYSTKO działa jak powinno. W wersji 89 jest nowe ui i interfejs.
najpierw nadpisałem wersje 88 nową 89- i pojawił sie ten problem ze zwalonymi okienkami.
no ok, zainstalowałem czystą instalację 89. No i od razu na czystej instalacji są te zwalone okienka.
Więc ewidentnie to wina nowej wersji firefoxa.
Tyle wiem na tą chwilę.
Teraz zaczynam przywracac stary interfejs w about config, zobacze co będzie.
Ok po zmianie na false tego wpisu browser.proton.doorhangers.enabled wszystko wróciło do normy :slight_smile: dziękuję wszystkim za czas .

chyba nawet jest to zgloszone jako bug 1696550 - Disable Firefox Monitor promotional doorhanger when Proton is enabled

W 91 wycofają działanie browser.proton.enabled czyli raczej trzeba to opisać na Bugzilla mozilla jak się nie rozmyślą.