Firefox - reklamy na pudelku

CZeść
od wielu wielu lat miałem ublocka i umatrixana Firefoxie , i wszystko działało jak ta lala. Od kilku tygodni na pudlu zaczął się pojawiać komunikat o blokerze reklam.
Mam zainstalowane wszystkie polskie filtry,zaktualizowane i mimo to nie blokuje tego dziadostwa.
macie jakieś pomysły jak to obejść?Albo czego używać w tych trudnych czasach pandemii? :wink:

Niby dla WP zostaje zmienić uBlock Origin na AdGuard gdy w tym pierwszym włączenie listy “AdGuard Base” (nad EasyList) nie pomaga:

Przechwytywanie

Jak wolisz uBO, to w AG można włączyć tryb odwrotnej białej listy dla domen i subdomen WP a w uBO dodać je do “zaufanych”.


Nie słuchaj porady pana “policjanta/straży miejskiej” @sidkwa że używanie bez trybu odwrotnej białej listy uBO i AdGuard jednocześnie jest OK/bezpieczne/nic się nie może zepsuć.


Co do uMatrix, jak on wabi anty-adblock to musisz sam potestować co ten moduł firewall ma przepuszczać by uBO dopiero to blokował.

1lajk

Co ty pierniczysz. Nigdy nie dawałem żadnych tutaj porad odnośnie blokerów. Nawet nie mam pojęcia o żadnych białych, czarnych czy nawet czerwonych odwrotnych listach uBO i AdGuard. I nawet nie wiem co to jest :rofl:

Dzieki Krystian,jak zawsze jestes niezawodny :wink: potestuje to dzisiaj, jakieś polskie filtry też są już przeterminowane. Najzabawniejsze że na telefonie i niefirefoksie blokuje wszystko,a na komputerze przepuscza.

Może strona mobilna ma mniejszy priorytet, 90% niby ogląda ją z poziomu Chrome.


Raz pisałeś, że używasz jednocześnie uBO i AdGuard, to wystarczy.

To przyznaję, ze napisałem, że używam dwóch blokerów równocześnie. Ale o żadnych trybach odwrotnych listw itp nie pisałem. Raz że nie wiem co to, dwa w ogóle mnie to nie interesuje. Bo wychodzę z zalożenia że bloker po instalacji ma działać a jak nie działa to zmieniam na inny. Napisałem tylko, że mam zainstalowane dwa blokery, oba działają. Jeden w tej chwili ma ponad 1 milion zablokowanych elementów, drugi pół miliona i u mnie spełniają zadanie.

1lajk

Ja dla tych dziadowskich komunikatów używam Nano Defender:
https://jspenguin2017.github.io/uBlockProtector/
i na 90% stronach się sprawdza, sprawdziłem teraz na pudelku, hehe, i też działa.

Pod przysłowiowym kamieniem siedziałeś przez ostatnie tygodnie?

https://borncity.com/win/2020/10/22/datenklau-browser-extension-nano-adblocker-defender-co-entfernen/

Kij wie czy dodatek: Install Chrome Extensions zainstalował mu złośliwą wersję z Chrome Web Store - musi ręcznie sprawdzić datę aktualizacji i wersje.

Aktualizacje to on robi czasem słabo ale i tak lepiej od Extension source viewer (bo on raczej nie robi aktualizacji dodatku wcale i mamy wersje po czasie przestarzałą).

hr

Poza tym trzeba by zrobić test czy Turcy nie zamkęli po kilku dniach swojej domeny “dev.nano-dev.com”, jak zamknięta to raczej będzie wysyłać jego sesje zalogowania w “dev/null”.

Niby lipa jak ktoś kolejny domenę wykupił i sprawdza co na jego nieskonfigurowany serwer wpada z socket.IO.

Chrome nie mam, jeżeli nie zauważyłeś używam tego na FF. I pacjent od posta też FF. A kilka tygodni temu Opera sama mi ten dodatek wywaliła.

Pewnie Operowe Install Chrome Extensions

Wywala każdy dodatek co zmieni właściciela “Dla zasady”?

Bo nie widzę innego powiązania.

zaktualizowałem filtry, odświezyłem wszystko i nic dalej wyskakiwało to g…

Po czym zacząłem stosować sie do tej rady Krystiana
“Co do uMatrix, jak on wabi anty-adblock to musisz sam potestować co ten moduł firewall ma przepuszczać by uBO dopiero to blokował.”
No i zaskoczyło za którymś razem :smiley: Trzeba przepuścić jakiś ■■■■ z wp.pl, żeby ublock to zablokował.
Szacun Krystian, dzieki.

uMatrix jest dla lubiących grzebać/lubiących jak 3/4 strony nie działa (i im to nie przeszkadza), niestety nie dla “plebsu” (który np. zapomni że zainstalował dodatek) i “leniwych” (np. nie będą tego naprawiać ani pytać po zagranicznych forach).

No dobra, zamiennik dla ub napisałeś, a co masz polecasz zamiast umatrixa ,żeby sam więcej ogarniał?Bo to jest prawda na początku trzeba przysiąść i sie pomeczyć troszku z umatrixem.No ale to jest raczej jednorazowe.

Jak lubisz sobie nie mieć reklam i innych szpiegów, popatrz tutaj:
https://www.privacytools.io/browsers/
A nano defender instaluje się w uBlockerze w ten sposób:
https://jspenguin2017.github.io/uBlockProtector/#extra-installation-steps-for-ublock-origin
A do tego jeszcze Hosts:
https://someonewhocares.org/hosts/

Hosts może działać jak uMatrix - płachta na byka.

Chyba nawet AdGuard już nie pisze tak dobrze skryptów by można blokować 90% śmieciowego ruchu na WP bez dopuszczeń oryginalnej treści z plików.

Najgorsze to,że umatrix nie jest już uaktualniany. No ale chyba to nie ma takiego znaczenia,można go używać latami.

Niby ma wyjść NuTensor jako kontynuacja, ale raczej gorhill nie będzie patrzył na każdy commit czy ktoś źle robi aktualizację, pewnie ηMatrix też nie kontrolował na bieżąco.

https://github.com/geekprojects/nuTensor - w tej chwili brak kompatybilnego XPI dla Firefox 82.0.1 (wydania stabilne)

https://addons.palemoon.org/addon/ematrix/ - PaleMoon
https://addons.basilisk-browser.org/addon/ematrix/ - Basilisk i może Waterfox Classic.

U mnie uBO blokuje większość reklam na pudelku i tą całą ramkę z reklamami po prawej stronie.
A kij w te pozostałych parę reklam, chociaż jedna, to od WP:
Fotki248

roflmao

U mnie tak to wygląda na Pudelku. Z dwoma równocześnie działającymi blokerami (uBlock i AdGuard) co według @krystian3w jest grzechem śmiertelnym wobec przeglądarki. :rofl:
Przypomnę tak to wygląda na każdej stronie bez zabawy w jakieś kolorowe listwy i bawienie się z ich odwrotnościami. Instalujesz i zapominasz o reklamach.