Folder pulpit nie działa oraz lokalizacja zapisywania plików

witam.

na początku opiszę skąd to się wzięło. a więc tak… w folderze użytkownika znajdują się inne foldery takie jak Dokumenty, Obrazy, Muzyka, Zapisane gry itp. u mnie zaczęły się one “mnożyć” tzn, np. w folderze Obrazy pojawiał się dodatkowo folder Muzyka, był on również w głównym folderze użytkownika, folder Pobierane zmieniał czasem nazwę na Downloads a w nim dodatkowo znajdował się folder Pulpit a w tym folderze, folder Desktop. usunęłam te foldery, zapewne zrobiłam błąd… teraz przy próbie otworzenia folderu Pulpit pokazuje się błąd:

C:\Users\Nazwa użytkownika\Documents\Downloads\Desktop\Desktop odwołuje się do lokalizacji, która jest niedostępna. Może ona znajdować się na dysku twardym tego komputera lub w sieci. Upewnij się, że dysk jest właściwie włożony i że masz połączenie z Internetem lub siecią, a następnie spróbuj ponownie. Jeśli nadal nie będzie można zlokalizować informacji, być może zostały one przeniesione w inne położenie.

Gdy chcę zapisać plik nie można otworzyć żadnej lokalizacji, bo niby Pulpit nie istnieje i pokazuje się puste pole. ma ktoś pomysł jak pomóc osobie, która sama stwarza sobie problemy? :expressionless:

Próbowałaś “Przywracania systemu”?

:roll:

co mi da przywracanie systemy skoro te foldery będą nadal się “mnożyć” i pokazywać tam gdzie nie powinny się pokazywać?

niby folder pulpit działa ale nadal wygląda to mniej więcej tak:

http://i54.tinypic.com/24ndxcm.jpg

w Downloads też jest folder Desktop i podfolder Desktop…

Chyba “nie mnożą” się od instalacji systemu tylko od jakiegoś czasu, prawda?

:roll:

zgadza się, ale to trwa tak długo, że najstarszy punkt przywracanie systemu jaki posiadam nie da rady tego naprawić, wiem to z autopsji

Miałem podobny problem z folderem Wideo - tworzył się jeden w drugim (Wideo>Videos>Videos). To foldery użytkownika; nawet jak je usuniesz, to Vista i tak je utworzy na nowo. Któryś z tych “desktopów” jest tym “prawdziwym”, potrzebnym. We właściwościach, w zakładce “lokalizacja” powinno być: “C:\Users\Nazwa użytkownika\Desktop”. Jeżeli jest inaczej (tzn." C:\Users\Nazwa użytkownika\Pulpit"), to znaczy, że folder jest nieprawidłowy. Możesz ewentualnie w lokalizacji folderu kliknąć “przywróć domyślny”. Musisz usuwać te foldery, dopóki ostatecznie nie pozostanie ci jeden - ten właściwy. Pół dnia się w to kiedyś bawiłem, w końcu udało się wszystko naprawić.

Rzuć też okiem tutaj: katalog-pobieranie-zmienil-nazwe-downloads-t346436.html

poradziłam sobie “po swojemu”. założyłam nowe konto użytkownika, stare usunęłam i problem z “mnożącymi się” folderami znikł. :wink:

dziękuję za dobre rady. komuś jeszcze na pewno się przydadzą. :slight_smile:

ifun - dodam tylko na koniec, że ten problem może kiedyś znów się niespodziewanie pojawić :wink:

Ostatni Mohikanin dzięki za ostrzeżenie :smiley: wtedy zapewne skorzystam z Twojego sposobu. :slight_smile:

jestem tu całkiem nowy, nie wiem czy mój problem nadaje się do tego tematu, ale skierowało mnie tu google kiedy szukałem rozwiązania swojego problemu. Dzisiaj zacząłem ręczne usuwanie niepotrzebnych mi plików z folderu OEM i chyba przez przypadek usunąłem część pliku Moje Dokumenty i Desktop. Teoretycznie przywróciłem oba pliki jednak od tego momentu za każdym razem gdy wchodzę w Mój Komputer, a tam Pulpit Wyskakuje komunikat:

“C/Users/OEM/Desktop odwołuje się do lokalizacji, która jest niedostępna. Może ona znajdować się na dysku twardym tego komputera lub w sieci. Upewnij się, że dysk jest właściwie włożony i że masz połączenie z Internetem lub siecią, a następnie spróbuj ponownie. Jeśli nadal nie będzie można zlokalizować informacji, być może zostały one przeniesione w inne położenie.”

Utworzyłem nowy folder Desktop. Komunikat zniknął jednak na pulpicie jest tylko to co w ww folderze. Nie mogę niczego skopiować, wkleić ani uruchomić (chyba, że przez folder). Co zrobić, żeby przywrócić całość do poprzedniego stanu.

Dodam, że korzystam z Windows 7, z góry dzięki.

Demostenes_ - wyżej masz napisane, co ewentualnie możesz spróbować zrobić.