Foldery nie otwierają się - Eksplorator plików

Witam,

Foldery nie otwierają się - żaden folder nie chce mi się otworzyć, czy to “Kosz” czy “panel sterowania” - włącza się okienko otwierania folderu, ale jest białe (tak jakby się nie umiało dograć do końca), mało tego nie można tego potem wyłączyć i wszędzie nad nimi jest napisane Eksplorator plików . Nie wiem co się stało. Ostatnio zainstalowana aplikacja została przeze mnie usunięta.

Próbowałam czegoś na własną rękę, więc poszukałam w internecie podobnych problemów. wyczytałam, że najlepiej wrócić system do poprzednich ustawień - niestety nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu.

Proszę o pomoc. Praktycznie nic nie mogę zrobić.

Jaka to aplikacja ostatnia, została usunięta przez Ciebie? Masz Windowsa 10 zapewne ale jaka wersja?

Aplikacja Zoom. Ale nie wiem czy to z nią był problem.
Dzień wcześniej (załóżmy w czwartek), wyłączając komputer wyświetlił się komunikat o aktualizacjach. Ok, jasna sprawa, typowe aktualizacje.
Na drugi dzień (piątek), włączyłam komputer i już był ten problem .

Aaa i jeszcze jaki windows. Tak, Windows 10 64-bitowa

Ok. Czekaj.

Pobierz inny menadżer plików i sprawdź czy problem będzie w nim występował. XYPlorer i Immersive explorer to dwa najlepsze które używam. Ten drugi jest okrojony i plików nie da się przeciągnąć w normalny sposób, ale wersja premium by to zmieniła jak uważam. Lubię go, bo jest nowoczesny i można ustawić tapetę jako tło programu

Jeżeli masz nośnik z Windows 10 spróbuj go uruchomić z niego. Jak pojawi się instalator to wybierz kolejno:
Napraw komputer => Rozwiąż problemy => Wiersz polecenia
Potem wpisz:
Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
Jeżeli wykryje jakieś uszkodzenia to:
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
(będzie potrzebne połączenie z internetem w celu naprawy)

Nie mam nośnika

Miałem zoom, odinstalowałem total uninstallem. Porażka! Zoom jest zbyt niebezpieczny. Zostawił pozostałości w systemie, w zaporze zoom video conference z wyszarzonymi opcjami edycji i usuwania, i w regułach zapory zoom video meeting. Dużo też znalazłem ustawień zoom w rejestrze.
Przypomniała mi się kwestia allplayera, przy próbie odinstalowania - odinstalowanie programu grozi uszkodzeniem systemu.

Obawiam się Beato, że nie miałaś total uninstalla i masz uwaloną deinstalację, przez co explorator nie odpowiada i trzyma skróty. W takim razie potrzebny “na gwałt” iJuliusz i logi z FRST.

Przywracanie nic nie dało, bo nawet sterowniki kamery odpowiadają na odwołania od pozostałości zoom conference, zoom meeting, zoom phone i inne dodane szkodliwości. To pokaże log addition z FRST. Sama zobaczysz i zdecydujesz, czy jednak nie skorzystać z pomocy wybitnego naszego specjalisty :smiley:

Myślałem, że nie jestem głupi i nic mi nie grozi, gdy będę monitorował instalację w total uninstall. Pozostał mi plik tekstowy z tego procesu, tylko z zoom zmieniłem mu nazwę na Loom, żeby nie sprzątnąć przy usuwanie pozostałości:
Loom.Instaluj.txt (9,7 KB)
Jednak byłem naiwny…

1 polubienie

Mam już logi, ale i tak nie wiem o co z tym chodź. Dlatego proszę o pomoc.

Pierwsze się patrzę, na errory w addition. Coś tam pisze. Potem na procesy w logu FRST. Zapodaj logi i poproś @iJuliusz
Z mego pliku tekstowego widać, co się napchało, a co zmodyfikowało? - to już tego total uninstall nie umiał posprzątać.

1 polubienie

Raport FRST
https://megawrzuta.pl/schowek/i28FN

Raport Addition
https://megawrzuta.pl/schowek/oKHsK

Raport Shortcut
https://megawrzuta.pl/schowek/qVJpv

Uda się wrócić do stanu sprzed “usterki”?
Dla mnie to czarna magia

Nie masz problemu z aplikacją zoom. No ale - wywalone usługi, explorator, błędy z avastem, iobitem, jeszcze dużo więcej - choćby jakieś malware old…, ale poczekamy na specjalistę.

Witaj @BeataL123

Spróbujmy jakoś temu zaradzić.
Pobierz wersję portable Tweaking.com - Windows Repair
Rozpakuj do dowolnego katalogu, uruchom Repair Windows.exe , przy pierwszym uruchomieniu pojawi się okienko i wybierz I agree, następnie klik 1 i 2


potwierdź 3

obraz
Następnie Odznacz All Repairs i zaznacz opcje 03, 04, 22, 25, 26

obraz
Kliknij Start Repairs

Po restarcie sprawdź działanie systemu

Zrobiłam wszystko jak w podanej instrukcji. Niestety po restarcie systemu problem nadal jest … Nic się nie zmieniło.
Czy to oznacza, że zostało mi już tylko formatowanie?

Zrób skanowanie MBAM

  1. Pobierz MalwareBytes MBAM
  2. Zamknij wszystkie aktywne programy i przeglądarki.
  3. Zainstaluj MBAM, zaznacz na końcu, aby uruchomił się po zakończeniu instalacji.
  4. Po uruchomieniu rozpocznij skanowanie, po przeskanowaniu oczyść to co znajdzie, wklej plik wynikowy.

Malwarebytes

-Szczegóły raportu-
Data skanowania: 17.05.2020
Czas skanowania: 17:06
Plik raportu: 0e64e23a-9850-11ea-8671-782bcb8225c7.json

-Informacje o oprogramowaniu-
Wersja: 3.8.3.2965
Wersja komponentów: 1.0.613
Aktualna wersja pakietu: 1.0.16204
Licencja: Wersja próbna

-Informacje o systemie-
System operacyjny: Windows 10 (Build 18362.836)
Procesor: x64
System plików: NTFS
Użytkownik: Dell-Komputer\Dell

-Wyniki skanowania-
Typ skanowania: Pełne skanowanie
Skan zapoczątkowany przez: Ręcznie
Wynik: Ukończono
Obiekty przeskanowane: 274223
Wykryte zagrożenia: 2
Zagrożenia poddane kwarantannie: 0
Czas, który upłynął: 9 min, 27 s

-Opcje skanowania-
Pamięć: Włączony
Autostart: Włączony
System plików: Włączony
Archiwa: Włączony
Rootkity: Wyłączony
Heurystyka: Włączony
PUP: Wykrywanie
PUM: Wykrywanie

-Szczegóły skanowania-
Proces: 0
(Nie wykryto zagrożeń)

Moduł: 0
(Nie wykryto zagrożeń)

Klucz rejestru: 1
PUP.Optional.InstallCore, HKU\S-1-5-21-2976185291-543500270-3829817688-1000\SOFTWARE\1Q1F1S1C1P1E1C1F1N1C1T1H2UtF1E1I, Brak akcji, [496], [352832],1.0.16204

Wartość rejestru: 0
(Nie wykryto zagrożeń)

Dane rejestru: 0
(Nie wykryto zagrożeń)

Strumień danych: 0
(Nie wykryto zagrożeń)

Folder: 0
(Nie wykryto zagrożeń)

Plik: 1
PUP.Optional.InstallCore.Generic, C:\USERS\DELL\DOWNLOADS\TWEAKING.COM-WINDOWS-REPAIR-56702-ASYSTENTPOBIERANIA_0890273981.EXE, Brak akcji, [5966], [512151],1.0.16204

Sektor fizyczny: 0
(Nie wykryto zagrożeń)

WMI: 0
(Nie wykryto zagrożeń)

(end)

Dziękuję.
Zrób teraz nowy skan FRST.
Wstaw logi do wglądu jako załączniki, jeśli można :wink:

Addition.txt (19,1 KB) FRST.txt (150,8 KB) Shortcut.txt (43,7 KB)