Foldery nie otwierają się - Eksplorator plików

Dziękuję

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Dell\Downloads
    fixlist.txt (2,0 KB)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.

Czy po restercie od razu wyświetli się plik wynikowy, czy ponownie muszę wykonać skanowanie FRST?

Po restarcie pojawi się plik wynikowy.:+1:

hm… ;/
nie pojawił się ;/

plik fixlog.txt

aaa ok. mam :slight_smile:

Fixlog.txt (10,4 KB)

Sprawdź, czy otwierają się foldery i wykonaj nowe skanowanie FRST.
Wklej logi do wglądu

Proszę oto wyniki.
Niestety foldery nadal się nie otwierają. Jest ten sam problem, który był na początku.

Addition.txt (43,7 KB) FRST.txt (151,2 KB) Shortcut.txt (36,9 KB)

A próbowałaś użyć XYPlorer lub Immersive explorer jak ci radziłem i czy w nich wszystko widać normalnie?

BeataL123, podaj jeden z katalogów, który nie otwiera się.
Muszę coś sprawdzić

tzn? mam podać nazwę folderu, który chcę otworzyć? czy wysłać folder?

nazwa wystarczy :wink:

E-zajęcia

nie, nie próbowałam. Umknęło ni to

A pobrany plik możesz otworzyć z przeglądarki? Oba Exploratory plików możesz znaleźć na Dobrych Programach. Jedynie XYPlorer ma nierozwijaną darmową wersję, ale mimo to ma więcej możliwości niż Explorator Windows. Myślę jednak czy on pokaże pliki i foldery, bo jak otwierałem moje najnowsze pendrive’y wieszały oba Exploratory. Nie wiem dlaczego tak było, ale są wolne w przesyłaniu danych i działają na USB 2.0

Z przeglądarki mogę otworzyć piki, mogę też go wyszukać po nazwie na pasku Start/pod lupą. Wtedy się wszystko otwiera, tzn konkretny dokument.
Chodzi mi o to, że otwierając folder czy to z pulpitu, czy np podłączony pendrive już jest jakiś błąd.

tak wygląda każdy otwarty folder, nie można go potem zamknąć.

dodatkowo, przy próbie zapisania dokumentu nie mogę nadać mu nazwy i wybrać formatu w jakim ma być zapisany

Pobierz ten plik i zapisz tam gdzie poprzednim razem z FRST
fixlist.txt (143 bajty)
Uruchom FRST i kliknij Napraw
Nie będzie restartu
Wstaw plik wynikowy

Fixlog.txt (1,0 KB)

To nie wiem dlaczego tak jest, ale zdaje mi się że miałem kiedyś podobny przypadek od jakiejś nakładki systemowej czy dodatku do personalizacji i Explorator nie chciał mi działać po którymś otwarciu aż ponownie uruchomiłem system i zacinał się. Jak pamiętam to było przez Classic Shella lub patch XP, gdy zmieniałem wygląd Siódemki. Jak usuwałaś zooma, skasował z pewnością jakieś pliki za to odpowiedzialne. Dobrze że się o tym dowiedziałem, bo moja siostra ma lekcje na zoomie i chyba go zostawię jej na laptopie gdy nie będzie potrzebny