Folding@home

Dobrze by jednak było, abyś zostawił włączony komputer po swoim trupie :joy:

Jakiś czas temu próbowałem. Ale raz działały i CPU, i GPU, raz tylko jedno z nich (częściej CPU), a czasem nic…
Po reinstalce olałem z tego powodu.

Ale mnie spektakularnie wyprzedził i_like_ipfire :open_mouth: Chyba ktoś serwerową maszynę uruchomił.

FAH nalicza bonusowe punkty za szybkość wykonywania zleconych zadań, a na mocniejsze maszyny daje większe molekuły do policzenia i te też są lepiej punktowane. Tego wyścigu już nie wygram, ale próbować trzeba :smiley:

ps.
Linusowi mało komputerów jakie włączył do FAH, to teraz podłącza serwer rozdzielający pracę o pojemności 100TB :smiley:

Ktoś tutaj trochę maszyn odpalił :smiley:

A próbowałes zmieniać ustawienia?

Na tyle na ile potrafiłem i znalazłem informacje w internecie. Mimo wszystko i tak losowo aplikacja dobierała sobie podzespoły…
Za głupi na to jestem… :slight_smile:

To już było poruszane we wcześniejszych postach. Obecnie jest bardzo dużo chętnych do pomocy w sieci FAH i nie zawsze na każdą konfigurację jest dostępne zadanie do obliczenia.

Niestety wymaga to cierpliwości, ale efekt jest zauważalny
obraz

1 polubienie

Bo obliczenia głównie lecą na mobilnym GeForce-ie. Pracuję na zintegrowanej, a na dedyku program robi obliczenia. Ale fakt - wszystko zależy od tego, jaką paczkę się dostanie. Na GeForce-a dostałem taką, którą liczył około 30 godzin i za nią skasowałem prawie 100 000 kredytów.

Mi w ogóle nie łapie zadań na gtx2070s. Muszę to przetestować jeszcze na Windowsie skoro zadania na grafikę są tak dużo punktowane.
U mnie średnia za zadanie to tylko 900pkt, a u Ciebie 4200 :open_mouth:

Inna sprawa, że przez długi czas nie zauważyłem, że nie mam podanego passkey i chyba mi nie naliczało punktów :joy:

No to na takiej mocnej karcie, to nieźle powinno śmigać. Ja mam GTX 950M. :smiley: Ale tak, jak pisałem - najwięcej punktów za wyliczenia na grafice.

Teraz już nawet prawie 4,7k. :slight_smile:

obraz

Faktycznie widać, na czym lecą obliczenia. Zastanawiam się tylko, czy @anon17641694 leci z obliczeniami na procesorach czy na GPU. Ale coś mi się obiło o uszy, że na Ryzenach? :smiley:

Bo tam mimo wszystko jest więcej obliczeń robionych, bo wykonywane są na rdzeniach CUDA, a tych w przeciętnej grafice jest wiele więcej niż rdzeni logicznych w mocnych procesorach.

Widocznie Linux nie obsługuje CUDA, albo jego włączenie wymaga bardziej zaawansowanej konfiguracji klienta - o sterownikach już nie wspominając.

Tak: 2920X, 1600 AF i 3600. Na grafice też liczyłem (1050Ti), ale wtedy system łapie przycinki. Raz czy dwa policzyłem, dostałem za każdym razem coś około 10k kredytów. Dla mnie gra nie warta świeczki :slight_smile:

… a mnie ciekawi ile by punktów nakopała integra Intela, bo patrząc na Wasze, to jestem dumny z “mojego” starego apu. 384 rdzenie graficzne, 64 MB vRAM budżet procka obniżony z 65 na 45W… Kurcze, fakt najlepiej kopie się na Radeonach. :wink:

Wbijaj na pokój i sprawdź, każdy punkt się liczy.

ps.
@anon17641694 płaci za walkę z wirusem pieniędzmi za prąd, a nie modlitwą i oklaskami… No nie wiem, czy cos z tego będzie :joy:

Codziennie ryzykuję mandatem 500 za prędkość i utratę prawka. Co to jest te parę groszy na energię… :wink:

No u mnie na drugim z komputerów - w sumie to służbówka z poprzedniej pracy, której jeszcze nie oddałem, bo czekam na zapłatę dwóch ostatnich rachunków - jest tylko zintegrowana grafika, więc mam do wyboru tylko obliczenia na procesorze. Zresztą na tym głównym kompie też liczy albo na I7, albo na GTX-ie. Integry nie widzi wcale.

FoldingAtHome-wus-certificate-249896

2 polubienia

Ja puściłem obliczenia na grafice i różnica między obliczeniami na cpu jest gigantyczna. Już pierwsze zadanie 3h liczenia 97tys pkt :open_mouth: Tylko nie ma zbyt wiele takich dużych zadań, więc przeważnie leci coś mniejszego na cpu.

No właśnie widzę, że ładnie w rankingu śmignąłeś. :smiley: U mnie cały czas coś liczy się na grafice. Ale faktycznie taka wielka paczka trafiła się na razie jeden raz. Teraz sobie liczy takie po 30k punktów - ale na grafice. Na procesorze mam wstrzymane, bo potrzebuję nieco mocy do aktualnych zadań.