Foobar2000 VS Winamp

(Denzi) #1

Witam!

Który waszym zdaniem program jest lepszy huh ? :lol: i dlaczego :lol:

(Krusty) #2

Zdecydowanie Foobar brzmi lepiej na moim sprzęcie mnóstwo wtyczek,małe wymagania,można sobie go dostoswać do własnych potrzeb.

(Szarex2 0) #3

Zagłosowałem na Foobara - co prawda nie wygląda tak pięknie jak Winamp, no ale wydaje mi się że ma lepszą jakość dźwięku, poza tym jest prostszy w obsłudze.

(d@nielito) #4

jak najbardziej foobar, dużo lepsza jakość dzwięku i co najważniejsze niskie wymagania. Bez bajerów :wink: tylko czysty dzwięk :slight_smile:

(Bunio) #5

Zagłosowałem na foobara.

Przewaga nad Winampem według mnie jest znacząca.

Przedewszystkim w jakości dźwięku, do tego jakiś lepszy equalizer i jesteśmy w domu. :wink:

No i można go dostosować do swoich upodobań.

Bajerów można też sobie natworzyć. ;]

(d@nielito) #6

co do bajerów głównie chodziło mi o wygląd :wink: tzn. skórki, które są nie potrzebne itd. :wink:

(Denzi) #7

Tak tak! Foobar2000 jest lepszy,ale gdyby mozna bylo jescze na nim filmy oglądac :frowning:

(Lost World) #8

zdecydowanie foobar 2000

dlaczego?

hmmmm , przypadł mi do gustu lepsza jakość , mnóstwo wtyczek , lepszy ''dizajn niż w łinampie'' :slight_smile:

(system) #9

@Denzi:

Do odtwarzania filmow lepiej uzyc oddzielnego progsa, np SubEdit-Palyera czy AllPlayera. Winamp nie potrafi obsluzyc napisow i bardziej obciaza sprzet niz one.

PS: Glosowalem na Foobara - lepsza jakosc dzwieku robi swoje :twisted:

(Danielm86) #10

czy w foobarze jest opcja ściszania i podgłaśniania muzyki.

(Kosior6) #11

Ja oddałem swój głoś na WinAmpa. Ale tylko w wersji 2.95.

Wersja 5 to już za duza krowa jak dla mnie duze zuzucyie pamięci itp. A ten WinAMP 2.95 Malutki, mało pamięci (~1,2 MB). Dobry equalizer. Dla mnie lepszy niż foo, chociaż też używałem.

(Bunio) #12

Jest.

W głównym oknie foobara przy domyślnej konfiguracji.

Jeżeli nie ma, to prawoklik na pasek z przyciskami i zaznacz Volume control czy coś w tym stylu.

(Danielm86) #13

i nie ma. Jest tylko

> Buttons

> Order

> Visualization

> Seekbar

i nie ma. Wie ktoś gdzie to może być, bo w opcjach szperałem i nie znalazłem

(Bunio) #14

Być może masz starą wersję foobara.

W wersjach 0.9.x jest właśnie tam do zaznaczenia.

Jeżeli jednak chcesz zostać przy starej wersji, to zainstaluj wtyczkę foo_uie_volume.dll , niestety działającego linka znaleźć nie mogę.

Zmiany w głośności dokonasz również klawiszami + i -.

(freedom) #15

muzyki się słucha, a nie podziwia program do jej odtwarzania, stąd dla mnie kwestia wyglądu jest mało ważna. tzn. program ma być przejrzysty i tyle.

od pewnego czasu używam foobara i jestem zadowolony. nawet na standardowym wyglądzie...

(Danielm86) #16

a ja mam 0.9.4

znalazłem :mrgreen: na dole klika się na dB i jest kontrola głośności

(Akira3179082) #17

Z winampem jest jak z gadugadu jest popularne i dlatego wydaje sie być "lepsze" od innych. Dlatego Pan Piotr odszedł od zespołu robiącego winampa bo za bardzo (winamp) zszedł na wygląd i bajery niż na czystość dźwięku i funkcjonalność. Od jakiegoś roku używam foobara.

(El Presidento) #18

Na Windowsa, tylko i wyłącznie Foobar2000, mało pobiera pamięci, łatwość w konfiguracji, Column UI, dzięki któremu staję się on piękny, jak ktoś oczywiście poświęci mu chwilkę czasu.

I tak nic nie pobiję Exaile, dla Linuxa .... 8)

(freedom) #19

po screenach widzę, że podobny do Amaroka, którego zresztą używam.

warto zainstalować? :slight_smile:

(Ford Fokus) #20

Żaden :stuck_out_tongue: Używam Songbird, bo lubię Mozillę 8)