Format i reinstalacja Windows 7 bez płyty

Witam serdecznie!

Chciałabym wykonać formatowanie mojego komputera i zainstalować od nowa Windows 7, który posiadam legalny. Niestety, jego wersja jest tzw “uczelniana” - otrzymana na studiach technicznych w ramach MSDNAA, wobec czego nie posiadam do niej płyty. Zresztą nawet gdybym ją miała, byłby problem, bo mój komputer nie posiada stacji DVD-ROM ani CD-ROM.

Moje pytanie brzmi - jak zrobić format i przeinstalować system w takiej sytuacji?

Pierwszy raz korzystam z systemu windows w tej wersji i nie jestem pewna jak to zrobić. Bardzo zależy mi na zrobieniu formata i reinstalacji, bo doprowadziłam mój komputer do ostateczności.

Key do systemu oczywiście posiadam.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Windowsa 7 i Vistę można zainstalować bez żadnego problemu z pendriva

http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3908.html

Możesz zainstalować system z pendriva (minimum 4GB).

Ściągnij Universal USB Installer, uruchom, na pierwszym ekranie klikasz I Agree, z rozwijanej listy wybierasz Windows 7 Installer (pod koniec listy), wskazujesz plik iso (w takiej formie pobierzesz go z msdnaa) z systemem, Step 3 wybierasz swój pendrive (tylko się nie pomyl), na koniec klikasz Create, potwierdź sformatowanie pendriva. Na zakończenie procesu powinno pojawić się Installation Done, Process is Complete!

Podłącz pendrive do laptopa, w biosie ustaw boot’owanie z pendrive i zapisz ustawienia.

pobierz sobie http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-U … 25159.html (specjalne do tego celu narzędzie MS). w programie wskaż pobrany obraz iso, potem wskaż pendrive, na który ma być ‘nagrany’ ten windows (pendrive min. 4GB; zostanie sformatowany automatycznie przez program). jeśli masz porobione kopie danych to po ‘nagraniu’ uruchom laptop z tego pendriva (odpowiednie opcja z boot menu) i postępuj wg instrukcji na ekranie.

Problem w tym, że nie mam już możliwości pobrania tej konkretnej wersji którą pobierałam dwa lata temu z tego samego źródła. Czy jak pobiorę ją skądkolwiek indziej, to klucz który mam zadziała? Czy to będzie legalne?

Tak jeśli nie będzie aktywowany żadną “witaminką” i użyjesz własnego klucza jest to jak najbardziej legalne.

Czy jesteś nadal studentką? Czemu nie masz możliwości pobrania?

Załatw normalną płytę z systemem i zainstaluj z użyciem klucza na naklejce pod spodem laptopa.

bootmgr-missing-pomocy-t516380.html?hilit=zaawansowane#p3237801

Opis instalacji: zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Instalacja Windows 7 z pendrive http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3908.html

Poradziłam sobie i mogę jednak pobrać ów system… Także kamień spadł mi z serca :slight_smile: Za wszystkie odpowiedzi mimo wszystko bardzo dziękuję :slight_smile:

Edit: Zresztą, jak się okazuje, format i reinstalacja wcale nie będą potrzebne, gdyż - wstyd się przyznać - wystarczyło przeskanować kompa bardziej ambitnymi prgramami niż Avast i usunąć kilka syfów. :slight_smile: