Format systemu na laptopie

Witam. Posiadam laptopa Acer Aspire 5740G. Chciał bym zrobić format ale nigdy nie robiłem tego, zwłaszcza, że nie mam ani płytki ani oryginalnego klucza. Pod wpływem czasu naklejka pod laptopem po prostu się wytarła i nie idzie z niej zbyt wiele odczytać. Czy mógł by mi ktoś ładnie i krok po kroku wytłumaczyć co i jak? Niestety jestem ‘zielony’ w te ‘klocki’. Pozdrawiam!

Skoro naklejka starła się, to spróbuj odczytać klucz z działającego systemu(przed formatem): seriale-microsoft-t80560.html, na przykład poprzez Magical Jelly Bean Keyfinder http://www.magicaljellybean.com/keyfinder/

Sterowniki znajdziesz tutaj (ściągnij i zapisz je na pendrive albo na płytę CD/DVD, żeby mieć je po formacie): http://support.acer.com/us/en/product/d … delId=1878

Sprawa instalacji sterowników (możesz przeczytać po formacie): jak-instalowac-sterowniki-ponowne-uruchumienie-t489903.html#p3085522

Co do formata: usunieta-calkowicie-partycja-recovery-zrobic-t489674.html

Powodzenia i daj znać o efektach.

Okej CD-keya mi ten programik ładnie podał. Ale dalej nie wiem co i jak z formatem, ponieważ podobno jest jakaś ukryta partycja i tam jest system i chyba razem ze sterownikami?

:frowning: no witaj spróbuj zrobić tak. wyłącz latop. włącz ponownie trzymając klawisz F4 nie wiem co tam masz ale jeżeli jest zaawansowane kliknij przywracanie …całkowite przywracanie…systemu…dalej…tak…uruchom ponownie. u mnie w kazdym razie tak jest narka =D>

Niestety u mnie w laptopie chyba nie ma takiej opcji :frowning:

Czy masz płytę instalacyjną z systemem? Jeżeli nie, czy możesz mieć?

Zobacz: usunieta-calkowicie-partycja-recovery-zrobic-t489674.html

Płyty nie mam, ale wydaje mi się, że partycja recovery czy jak to tam się nazywa jest. Bo od nowości w laptopie nie było nic ruszane.

Logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz diskmgmt.msc i kliknij OK >>> otworzy się przystawka Zarządzanie dyskami.

Wykonaj zrzut ekranu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1294532.html i wrzuć np. na http://imgup.pl/ albo http://fotosik.pl/ i pokaż na forum.

Gdybyś nie chciał klikać logo Windows + R, żeby uzyskać dostęp do polecenia Uruchom, ale chciałbyś mieć polecenie Uruchom w menu Start, to zerknij: nie-dzialaja-pliki-exe-oraz-edytor-rejestru-t488929.html?hilit=polecenie%20Uruchom#p3079670 (patrz od “Przy okazji tematu - jak zrobić, żeby “Uruchom” było w menu Start?”)

Czy miałbyś możliwość załatwienia płyty instalacyjnej? To ma wiele zalet.

Zobacz moją wiadomość: usunieta-calkowicie-partycja-recovery-zrobic-t489674.html#p3084162

http://img215.imageshack.us/img215/447/beztytuulcj.png

Niestety ale nie mam możliwości załatwienia płyty instalacyjnej :confused:

Pierwsza pozycja wygląda na partycję odzyskiwania. Nie znam się na Acerach, ja proponowałbym załatwić płytę instalacyjną i zainstalować system na czysto. To ma między innymi taką zaletę, że w systemie nie będzie dodatków producenta, które spowalniają komputer. To nic. Poradzimy sobie. Musi być jakiś sposób, żeby przywrócić system z kopii recovery. Sugeruję lekturę instrukcji obsługi i papierów, które otrzymałeś przy zakupie laptopa, ewentualnie telefon do sklepu.

Tutaj są pewne rozwiązania:

acer-aspire-5740g-434g50-430m-partycja-recovery-t406155.html

http://www.fixya.com/support/t5159203-r … without_cd

może przydać Ci się http://translate.google.com/ - wklejasz tekst albo adres strony do przetłumaczenia w puste białe pole i klikasz Tłumacz.

Gdybyś miał problem z tym jak w ogóle wejść do BIOS, przejrzyj format-systemu-win7-t483156.html#p3045204

Z całym szacunkiem, może jest ktoś bardziej techniczny, kto mógłby Ci pomóc? Dobrze jest mieć kogoś, kto nawet obserwuje przez ramię czy wszystko robisz dobrze,