Format XP

Chce zrobić format i wkładam dyskietke startowa do stacji dyskietek.resetuje kompa i wyskakuje A:\> to wpisuje A:\>format c:nastepnie wyskakuje i wyskauje Bład command or file name. niestety nie moge sobie poradzić z tym problemem :frowning: prosze pomóżcie mi

Z góry dziękuje

Ale czemu dyskietke startową. Nie prościej włożyć płytkę z nowym windowsem i tam jest to łatwiej zrobić.

Dlaczego sie tak uparłeś z tą dyskietką startową.

Jak tak ci na tym zależy to wpisz: format C:

Edit. Ups nie doczytałem twego postu. Wpisz: HELP to wyświetli ci sie pomoc i komendy jakich możesz użyć.

gdzie wpisać HELP ?

JAk masz tam na początku A:\ to po wpisaniu będzie A:\HELP i enter

Zależy jaki system plików posiada partycja czy NTFS czy FAT32 jeżeli posiada NTFS to dyskietka mu w niczym nie pomoże.

Eniek poieram bartekn77 sformatuj dysk z płyty instalacyjnej o wiele prościej.

Lub programem Partition Manager albo Partition Magic (nie wiem który działa spod dosa)

Dobra zrobie z Płyty ale może coś żle robie :

wyskakuje okienko z któego wybieram

2.Boot from CD-ROM

nastepnie wyskakuje druga ramka z któej wybieram

2.Uruchom komputer z obsługą CD-ROM

ładuja sie jakieś pliki wkoncu wyskakuje

A:\>

jak chce wpisać help (wygląda to tak: A:\>help) to wyskakuje bład

włóż płytke z windowsem i jak jesteś w konsoli to wpis X:\setup.exe

X to litera twojego napędu CDrom

Nie rozumiem wkładasz płyte ona sam powinna zacząć instalację i postepujesz zgodnie ze wskazówkami na monitorze, wiec w czym problem w jakim miejscu konkretnie to wyskakuje, a w stcji dyskietek nie masz włożonej dyskietki jeżeli tak to ją wyjmij, przy instalacji windowsa nie jest ona potrzebna.

Lub ustaw w biosie bootowanie z CDka

Moze tez warto koledze wytlumaczyc dlaczego jak wpisuje format to wyskakuje mu ten komunikat , co chlopcy? Po prostu nie masz na dyskietce pliku “format”

Co do reszty to OK, z plytą bedzie prosciej.

Czy jest możliwe żę jest uszkodzony kabel?

Jaki :?: :shock:

Jak wszystko ci działa to chyba nie. Jak już to jakiś przewód w środku kompa, ale to sie rzadko zdarza

Edit: Poprawiłem błędy :stuck_out_tongue:

Eniek czy w biosie masz ustawione aby komputer startował z płyty???

Masz tylko jeden napęd???

sformatowałem kompa z płyty win XP nie wiem dlaczego ale z plyty win 98 nie dało rady

Lazik: tak miałem i mam ustawione, mam tylko jeden napęd

bartekn77: kabel od cd romu moze nie łaczył

Złączono Posta : 16.07.2005 (Sob) 13:28

Jak sformatowałem kompa to go wyłączyłem i poszedłem zjeść obiad :slight_smile: a jak wróciłem to nie mogłęm go odpalić :frowning: Wie może ktoś co jest z tym komputerem, nie wiem za dużo na temat tego kompa bo to mojego kolegi :smiley:

A sformatowałeś, a zainstalowałeś Windowsa?

tak

No to jakto, uruchamiasz kompa i co? Ani drgnie czy coś się pokazuje?

Może jednak nie doprowadziłeś instalacji do końca :?

Jeśli wszystko idzie dobrze, to na koniec powinieneś widzieć gotowego Windowsa ( z pulpitem, ikonkami itd. ). Czy tak było zanim wyłączyłeś komputer ?

Oczywiście teraz masz ustawione w biosie, żeby komputer uruchamiał się z dysku ?

Tutaj masz opisany początek ( samo partycjonowanie ) instalacji Windowsa XP. Zobacz, czy robiłeś to tak jak tam.

Podczas instalacji XP pro instalacja zatrzymuje się na umowie licencyjnej. Esc działa ale nie działa F8 ( zgadzam się).

Instaluje XP na 98-mkę i to może przez to? Moze powinienem najpierw zrobić format?

Myślałem że płyta jest walnięta ale odpalałem z dwóch. Było to samo