Formatowanie komputera

Witam. Postanowiłem całkowicie wyczyścić swój komputer. Chciałbym odinstalować kartę graficzną, płytę główną i zrobić format Windowsa. Nigdy wcześniej tego nie robiłem i szukam pomocy. Czy mógłby mi ktoś poświęcić trochę czasu i pomóc? Pozdrawiam

Podstawowa sprawa - masz płytkę z jakim systemem?

Podaj dokładny typ płyty głównej i jeśli nie masz płytki CD, która była dołączona do płyty głównej to przed formatowaniem dysku skompletuj sobie wszystkie sterowniki i nagraj je na np. płytkę CD. Jesli nie będziesz miał ich skompletowanych przed instalacją systemu to może nawet nie będziesz mógł uruchomić internetu aby je pobrać - skompletuj przed formatowaniem.

Ile masz obecnie dysków twardych i na ile partycji każdy z nich jest podzielony? Ile chcesz mieć partycji po reinstalacji systemu?

Jaką masz pojemność dysku (dysków)? Czy chcesz skasować z dysków wszelkie dane, które masz na nich obecnie?

Nic nie musisz odinstalowywać przed formatowaniem i ponowną instalacją systemu - formatowanie skasuje wszystkie programy.

PS. Formatujesz dysk twardy a nie komputer :wink:

mam sterowniki płyty głównej (WinFast Sol Series Motherboard N570SM2AA), karta graficzna atiradeon saphire HD2600XT 256MB DDR4. Mój system to oryginalny Windows XP Home Edition, do którego tez mam płytkę. Chodzi mi o to, że chciałbym mieć komputer czysty jak zaraz po zakupie :). A co z antywirusem? W którym momencie trzeba go zainstalować? Posiadam płatną wersję bit defender antywirus plus v10.

Mam 1 dysk twardy o pojemności 320GB. partycja jest podzielona na 3. Dysk C - rozmiar 97,6 GB, dysk D-102GB, dysk E- 97,6GB. Chciałbym mieć nadal 3 dyski po fomatowaniu o pojemności 120, 100 i 100. pozdrawiam

abdulek , Pewnie masz dysk SATA? Na 99% będziesz miał “problem” z zainstalowaniem systemu - instalator nie zobaczy dysku twardego.

plyta-glowna-nie-widzi-dysku-samsung-hd251hj-t358940.html

problem-instalacja-windowsa-nie-wykrywa-dysku-t359064.html

Czeka Cię jedna z tych czynności:

Jeśli masz dysk IDE/ATA to ten problem Ciebie nie dotyczy.