Formularz bez PHP z informacjami z niego na emaila


(Darek Mcm) #1

Witam.

Jestem początkowym webmasterem i mam problem z formularzem chciałbym go zamieścić na stronie (mam sporządzony już kod w html-u) ale po wypełnieniu go i wciśnięciu przycisku wyślij otwiera mi się program pocztowy i tu mam pytanie czy istnieje możliwość stworzenia formularza dzięki któremu informacje zawarte w nim zostaną przesłane na moją skrzynkę email, nie wchodzi opcja z użyciem php gdyż serwer na którym mam stronę nie obsługuje. Czy jest inny sposób ?


(GioWDS) #2

Oczywiście ASP.NET, RoR, etc.


(Darek Mcm) #3

Coś więcej na ten temat po za bardzo nie rozumiem.


(Pablo_Wawa) #4

Chcesz wysłać e-maila, ale nie chcesz, żeby to było robione na komputerze klienta (wypełniającego formularz), nie możesz też tego zrobić przy pomocy serwera (PHP), więc pozostaje Ci tylko ewentualność skorzystania z jakiegoś innego serwera, który umożliwi Ci wysyłanie e-maili.


(Darek Mcm) #5

Mnie tylko interesuje aby informacje zawarte w formularzu trafiały wprost na moja skrzynkę email bez użycia php.


(Pablo_Wawa) #6

I jeszcze tylko informacja dodatkowa: formularz nie musi być napisany w PHP - wystarczy do tego czysty HTML. Ale dane przesyłane przez ten formularz muszą trafić do języka skryptowego na jakimś serwerze (najpopularniejszym jest PHP), który te dane może wstępnie obrobić i coś z nimi dalej zrobić - np. zapisać do bazy danych lub przesłać je w e-mailu do kogoś. Ale pamiętaj, że to już się dzieje po stronie serwera.


(Darek Mcm) #7

Aha rozumiem działanie pisałeś że najpopularniejszym jest php tzn czy istnieją inne opcje i właśnie mnie one interesują.


(Pablo_Wawa) #8

GioWDS już ci to napisał (PHP, ASP, Rubby, CGI, PERL). Jedyny "ból" to taki, że na serwerze (który "obrabia" formularz) musi działać interpreter któregoś z tych języków.

http://www.zs1.ostrowmaz.com/download/php_aspL.pdf

http://www.prv.pl/knowledge-html/?id=0104


(floyd) #9

Jeżeli serwer nie obsługuje php, to tym bardziej nie obsługuje ASP ...itd, tak przynajmniej wynika z moich obserwacji. :frowning:


(Grzelix) #10

Stwierdzenie nic nie wnoszące do tematu i nie wiele mające wspólnego z prawdą. W pierwszym linku od @Pablo_Wawa jest jasno wyjaśnione zależność między asp i php a raczej ich brak.

@darek1243 sprawdź co masz na tym swoim serwerze i powiedz nam to spróbujemy coś poradzić, raczej bez sensu podać ileś tam rozwiązań jeśli ty później oznajmisz że nie posiadasz danej technologi na serwerze.


(litestep) #11

Usługi których potrzebujesz praktycznie już wymarły, może coś z tych linków działa: http://www.formlog.com/, http://www.yourcgi.com/html/TellMe.html , http://www.response-o-matic.com/ . Zazwyczaj potrzebujesz skopiować "action" dla formularza, które wskazuje jakiś zewnętrzny serwis oraz dodać ukryte pole z jakimś identyfikatorem użytkownika, żeby wiedzieli komu przesłać maila. Szczegóły zależą już od konkretnego serwisu.

Edit: Większa lista: http://www.hotscripts.com/category/host ... rocessors/


(Darek Mcm) #12

A istnieje jakaś inna alternatywa formularza w czystym html bądź inny sposób ?


(GioWDS) #13

Coś ten formularz musi wysłać, albo to będzie program/skrypt po stronie serwera albo klient pocztowy u użytkownika.


(slepcu) #14

zawsze mozesz stworzyc googlowy formularz i go podpiac pod swoja strone. i odpowiedz laduje na twojej skrzynce albo w googlowym arkuszu


(Darek Mcm) #15

Właśnie o to mnie chodzi wspominasz o googlowym formularzu ale jak się do tego zabrać ?


(czytacz) #16

Możesz też użyć biblioteki http://swiftmailer.org/, wykorzystującej istniejące konta pocztowe, za pomocą której będziesz wysyłał pocztę sam do siebie. Albo założysz robocze konto, za pomocą którego będzie wysyłana korespondencja. Samo użycie biblioteki jest banalne i sprowadza się do wpisania kilkunastu linijek kodu. Wystarczy zastosować się do tutoriala ładnie opisanego na stronie twórcy :slight_smile:

Ogólnie czysty sendmail jest kiepskim pomysłem bo bardzo często jest zablokowany albo trafia do spamu u odbiorcy. Dlatego lepiej jako nadawcę używać własnej istniejącej skrzynki.


(Darek Mcm) #17

Doszłem do wniosku iż zmienie serwer z obsługę php, aktualnie mam gotowy formularz w htmlu i jak go połączyć z php tak żeby informacje z formularza trafiały mi wprost na emeila


(kostek135) #18

Możesz użyć np. funkcji mail() (http://php.net/manual/en/function.mail.php), aby wysłać maila z informacjami. W przykładach w manualu masz, co który parametr oznacza. Zależnie od tego jakiej metody używasz to do danych przesłanych dobierzesz się przez inną tablice globalna, nie mniej zapewne użyjesz POST do formularza, więc proszę, http://php.net/manual/en/reserved.variables.post.php

[EDIT]

A tak od siebie jako geek JAVY, mogę zaproponować, jeśli rozmyślisz się z serwera z obsługą php, aby przesłać maila np. poprzez applet. Generalnie nie wiem czy jest jakaś klasa która to opakowuje, ale możesz otworzyć jakiś socket i przez niego nawiązać "gadkę" z serwerem (SMTP) pocztowym tak jakbyś wysyłał mail przez telnet.


(Tobiasz01) #19

Chyba najlepsze rozwiązanie tego problemu. =D> Ludzie po co się w ogóle męczyć z tym bez php?

Jeśli bardzo ci zależy na tym serwerze bez PHP. Wyślij dane przez action na inny serwer z PHP przekazując mu dane za pomocą GET lub POST. Po wysłaniu maila w php wróć do swojego serwera korzystając z header();

i po problemie. :slight_smile:


(czytacz) #20

Maila z formularza puszczać GETem? a cóż to za diabelski pomysł? Do maili i ogólnie formularzy to raczej tylko POST