Forum przepełnione postami moderatorów?

@marcin’82: Akurat właściwe tytuły są z myślą o możliwości wyszukania sobie tematu w przyszłości. Do źle nazwanych tematów ludzie i tak zaglądają, co zresztą możesz zweryfikować tutaj.

@roobal: Nie chodzi o licznik postów bezpośrednio, ale on pokazuje skalę problemu… Tak jak już zauważono, który moderator jaką ma politykę można łatwo zweryfikować. I akurat ciebie trudno nazwać botem :wink:

Z mniej radykalnych zmian proponuję, żeby nie wyskakiwać do nowych użytkowników z pretensjami, że nie przeczytali regulaminu. Większość ludzi nie czyta regulaminów. Tak jest i już. Prośba o zmianę czegoś i przy okazji zapoznanie się z zasadami ma znacznie mniejszą szansę, by była odebrana jako atak. „Zmień temat bo poleci do kosza, a w ogóle to regulamin” tylko zniechęca – posty na forum piszą ludzie.

Natomiast problem nadmiernej liczby postów jest rzeczywiście złożony, ale wciąż otwarty. Szkoda, że tak mało osób z drugiej strony forum zabiera głos.

Jak nie czytają to mają problem, ci od Amber Gold też nie czytali, a teraz szukają kasy w polu.

Nieznajomość prawa nie jest żadnym usprawiedliwieniem, bo ono tak czy siak istnieje. A tutaj forumowym prawem jest regulamin, jak się komuś nie podoba no to cóż ma pecha :wink:

A porządku na forum pilnują booty, po to byś między innymi Ty mógł w łatwy sposób z niego korzystać …

Ale to dla ciebie jest problem, dla innych nie stanowi to większej przeszkody.

Fiesta proszę cię nie mieszaj amber gold w sprawy forum. Bo gość z 9 wyrokami powinien dostac z kilkanaście lat zakładu karnego i zrzec się całego majątku. Nie pamietasz sprawy z USA? gdzie gość na piramidce miliardów się dorobił i dostał tylko kilkakrotne dożywocie?

I w tym momencie pokazujesz, że nie przeczytałeś tematu. Nie tylko Wasacz - ten, który wyszedł z rozpoczęciem dyskusji, nie tylko ja, który mu przyznał rację ale też kilka innych osób :wink:

Nie zaczynaj tematu, powstrzymam się od komentarza i zbaczania z tematu - jak dla mnie to ludzie sami sobie są winni, ale nie o tym temat.

fiesta, proszę o merytoryczną dyskusję.

Regulamin nie jest żadnym prawem, jest zbiorem zasad z myślą o tym, żeby z forum korzystało się przyjemnie. Czyż nie? Naskakiwanie na ludzi raz, że efektu nie da żadnego, dwa – tworzy nieprzyjemną atmosferę. Jeśli jednak mamy iść w drugim kierunku, to może od razu po kilka lat więzienia za offtopic?

Czy moderatorzy to boty? Żarty żartami, ale właśnie to jest sedno. Daleko nie trzeba szukać:

search.php?author_id=36263&sr=posts

search.php?author_id=21533&sr=posts

Policz posty, których treść rzeczywiście się czymś różni. Potem spójrz na licznik postów i zastanów się, czy rzeczywiście nie dostarcza to żadnej informacji.

A mi się wydaje, że problemem nie są “warny” ale to, że moderatorzy na DP są globalni a nie lokalni, muszą się wszystkim tutaj zająć.

Szczerze? gdybym był modkiem na dp od wszystkiego to nie miałbym nawet ochoty patrzeć na to forum.

Gdyby dać jednemu moderatorowi 2działy to na pewno każdy mod mógłby sobie pozwolić na dobrą i często stosowaną praktykę poprawienia tematu czy jakiegoś bijącego w oczy orta. To nie jest żadne novum, to jest już od dawna stosowane na wielu forach np. na Android Forum.

A już na pewno każdemu lokalnemu moderatorowi łatwiej było by ogarnąć dwa działy, niż całe forum DP na którym codziennie pojawia się pierdyliard tematów.

Swoją drogą i tak podziwiam, że macie jeszcze ochotę wstawiać te swoje SOA :wink:

Wasacz, rozumiem jakoś to zoptymalizować. Ale by całkowicie od tego odstąpić ? Pomyśl co by się stało. Mogę ci dać kilka linków do takich pseudo-for :slight_smile:

Właśnie dla takiej a nie innej działalności moderacji ja to forum szanuje. Mod jest od pilnowania, a nie od poprawiania w/w pierdyliarda tematów bo komuś się nie chce poprawnie pisać …

Czym te posty mają się różnić, jak wszystko sprowadza się do piractwa / złych tytułów / pisowni pięciolatka ? :))

A czym ma się różnić skoro oddają to co mają oddawać, a licznik postów jest istotny dla tych zaczynają swoją przygodę z forum, dla mnie nie ma on najmniejszego znaczenia. A to że mój jest taki a nie inny wynika z tego że jestem na forum praktycznie od początku jego istnienia w tym i okresy w których nie byłem modkiem tylko zwykłym userem.

Piotrek2255 – kolejna ciekawa propozycja do rozważenia :slight_smile: Również i ja doceniam pracę moderatorów, ale rzeczywiście, można by ją lepiej zorganizować.

drobok – zrezygnować nie, ale moderować w sposób bardziej, hm, transparentny. Może by opracować do tego autorski mechanizm (np. oddzielenie wiadomości od moderatorów i ukrycie ich przed innymi użytkownikami)? Skoro to tak ważna rzecz, to może i warto poświęcić czas?

EDIT:

fiesta, proszę cię – jest jak jest, moderatorzy mają szablony wiadomości i podmieniają tylko nick. Widać to chociażby w wyszukiwarce. Liczba takich postów też nie jest tajemnicą – jest wyszukiwarka, są liczniki. I to jest problem. Mnóstwo identycznych postów; mnóstwo pracy, która mimo wszystko wygląda jak odpowiedzi bota. Rozumiesz już ideę? Jeśli wciąż nie, to ja wysiadam…

Co do autorskiego skryptu popieram w zupełności, ale przecież redakcja zajmuje się news’ami na głównej i komu by się chciało dbać o forum. Brakuje kogoś stricte technicznego :slight_smile:

Tego nie popieram, odwalanie roboty za nierobola jest imo bezsensowne :slight_smile:

@Drobok ale to nie jest obowiązek modka, tylko jego dobra wola. Wydaje mi się, że skuteczniejsze jest poprawienie tematu u udzielającego się forumowicza, niż wlepianie mu kartki czy wstawianie upomnienia, bo to tylko zniechęca do pomagania/pisania na forum zamiast przyciągać.

Poza tym warto rozróżnić poprawianie tematu w formie “problem i trzy kropki” a poprawieniem tematu częściowo źle opisanego.

@Piotrek2255

Nie zgadzam się tym, kurde większość Userów i tak jest mega leniwa, jak jeszcze będą mieli świadomość że Modkowie jak “mamusie, podetrą noski i wytrą pupki” to na forum zrobi się całkowita wolna amerykanka, w tym wypadku proszę o więcej interwencji Modów jak do tej pory, to jest forum IT a nie pudelek :expressionless:

Semtex ale nie chodziło mi o to żeby poprawiać każdy temat po kolei, chodziło mi o to, żeby było by dobrą wolą modka poprawienie tematu częściowo źle opisane a nie takiego w postaci słowa “problem” :slight_smile:

Mi się to podoba, innemu człowiekowi nie musi :slight_smile:

Zależy co rozumieć przez częściowo źle napisany. Ja takich tematów nie widzę jakoś (może mamy inne definicje). Może jakiś przykład ? Imo top napisany częściowo dobrze jest ok. A rozwinięcie słowa problem do problem z systemem windows w dziale system operacyjny windows jest bez sensu i znaczy to samo :slight_smile:

drobok , zdarzają się takie tematy, tj. tytuł mówi na czym polega problem, ale nie ma w nim precyzji. Ja poprawiam tytuły za kogoś w dwóch przypadkach: 1.Gdy tytuł jest dobry, ale mógłby być lepszy lub brakuje w nim precyzji i/lub wprowadza w błąd; 2. Gdy użytkownik nie olewa mojej prośby, ale tytuł nadal wymaga poprawy, np. z powodów wymienionych w pierwszym przypadku lub użytkownik zwróci się do mnie o pomoc na PW, co czasami też się zdarza. Myślę, że reszta moderatorów postępuje podobnie.

Raz zdarzyła mi się taka sytuacja, że tytuł wątku był dobry, ale wprowadzał w błąd, poprawiłem go, użytkownik znowu go zmienił na ten wprowadzający w błąd i znowu musiałem go poprawiać, ale tym razem zablokowałem mu możliwość edycji swojego postu, bo nie miałem zamiaru bawić się z nim w kotka i myszkę.

Wyobraź sobie teraz, że masz tylko 10 tematów (a jest ich przeważnie więcej), w których trzeba upomnieć użytkownika, wszystkich o to samo, chciałoby Ci się pisać 10 razy to samo z palca? Wiadomo, można napisać raz, skopiować i wkleić 9 razy, ale to wyjdzie na to samo co z szablonem. Ja też mam swoje szablony, ale czasami zdarza mi się pisać z palca, to i tak z pamięci napiszę to samo.

@roobal, nie jest trudno się domyślić, z jakiego powodu tak się dzieje. Ale skoro to jest uciążliwe także i dla was, to czy jednak nie warto czegoś z tym zrobić?

Ale co jest uciążliwe, to że wklejam tę samą notkę czy że zmieniam tytuł? Pierwsze nie jest uciążliwe, a drugie to tylko i wyłącznie moja wola.

To jest trzecia strona tematu. Nie wiem, czy po prostu nie rozumiesz, o czym jest dyskusja, czy próbujesz komuś wmówić, że problem nie istnieje.

Spodziewałem się raczej dyskusji na temat tego, co można by zmienić, aby przyjemniej korzystało się z forum. Zamiast tego dwóch moderatorów pokazuje swoje oburzenie, że ktoś zwraca na to uwagę. Nikt więcej z ekipy forum się nie wypowiada.

Po raz kolejny przekonałem się, że korzystanie z tego forum traci sens, nie jest już tak, jak kiedyś. Rezygnuję więc z tej idiotycznej dyskusji, to po prostu nie ma sensu.

Wasacz , wydaje mi się nic tu nie wskórasz, nie pierwszy raz Administracja pokazuje (brakiem zainteresowania) że forum ma tutaj drugorzędne znaczenie.