Forum przepełnione postami moderatorów?

A szkoda, bo jak dla mnie forum jest ciekawszym miejscem niż vortal :wink:

Szkoda, że tylko jedna osoba się angażuje z “tych u góry” (chociaż są i wyżej, ale oni ogólnie chyba wcale się nie wypowiadają w tym dziale), a szkoda. Szkoda, bo było więcej osób które się aktywnie udzielały, ale zrezygnowali - sam też jeszcze jako-tako się odezwę w dziale ze sprzętem, ale to już nie to samo co jeszcze do niedawna, po prostu - kilka osób, które się wypowiada stale i w sumie to wszystko, nie ma większej grupki gdzie by można było szerzej podyskutować :wink:

Momentami mam wrażenie że to forum jest martwe, nic się nie dzieje, nic się nie rozwija - no ale jest jak jest.

No szkoda bo niedługo co drugi post będzie miał kolor zielony, a znaleźć sensowny temat będzie trudniej niż na Onecie.

Nie rezygnuj, tylko zaproponuj konkretne rozwiązanie.

Była propozycja wysyłania PW i chyba wyraźnie zostało wyjaśnione dlaczego jest zła.

Pomysły typu - można by zrobić modyfikację… - wybacz, ale mnie nie porywają. Zrób i pokaż, że działa to podyskutujemy.

Zarzutu, że uwagi moderatorskie są szablonowe nie rozumiem. Mam za każdym razem dostosowywać treść posta do profilu psychologicznego jego adresata?

I na koniec - co do licznika postów. Jak dla mnie jest zbędny. Może nawet ciekawiej by wyglądało, gdyby moderatorzy go nie mieli.

Rozumiem problem i nie wiem czemu uważasz, że komuś coś wmawiam. Piszę Ci jak wygląda kwestia techniczna od strony moderatora, niestety ja nie mam innego pomysłu jak rozwiązać zgłoszony przez Ciebie problem, poza tym to nie zależy tylko i wyłącznie ode mnie.

Dlaczego uważasz, że się oburzyłem? Ja jestem otwarty na dyskusję, a że inni się nie wypowiadają, to nie miej do mnie pretensji.

Na XDA Developers dali fajny system antyspamowy.

Każdy nowy użytkownik musi wpisywać captcha, przed napisaniem posta. Po dziesięciu napisanych postach nie ma już capchy.

A i jeśli napisałeś/aś jeden post to musisz czekać 5 minut na napisanie 2.

To jest dobre rozwiązanie, a kilka zmian w kodzie i forum nie działające przez 5 minut to nie problem .

Pretensje można mieć tylko do użytkownika, który próbuje iść na łatwiznę. Na pewnym forum linuksowym jest totalna samowolka, jeden wielki bałagan, znaleźć tam rozwiązanie lub jakiś sensowny temat, w którym większość postów to offtopic, a wątki to tzw. tasiemce, graniczy z cudem. Chciałbyś, aby tutaj było tak samo?

Są tasiemce, są offtopici bo nie ma zamykania tematów gdy problem jest rozwiązany - to na pewno robi porządek na forum.

Jak by użyszkodnik czytał regulamin to by się nie podpinał. Wg ciebie kto by miał te tematy zamykać ? User co nie wie co chce, czy moderator który i tak ma już za dużo roboty ? :stuck_out_tongue: Poza tym czasami przyjdzie po czasie coś wartościowego dopisać :slight_smile:

Nawet gdy po czasie coś dopisujesz to i tak ląduje to w koszu jak OT :stuck_out_tongue: Zamykanie tematów na pewno trochę by uporządkowało forum, do tego jakby moderatorzy byli lokalni to żyć nie umierać.

Ja nie chciałbym tego dokładać MODom od wszystkiego ale tylko tym lokalnym, zamknięcie kilku tematów w swoim dziale to nie problem, ani jakaś wybitna robota.

Nie ale wasze dopiski też nie ułatwiają.

Przykład, szukam odpowiedzi na problem a zamiast jej na pierwszym planie widać dopiski moderatorskie to odechciewa mi się przeglądać te wątki.

Już nieraz się z tym spotkałem i za każdym razem trafiam na inne forum bo DP nie sposób przeglądać w tej Waszej zieleni.

Tak wiem nic mnie tu nie trzyma ale nie o to tu chodzi żeby uciekać na inne strony.

Pierwsze co bym dodał do forum to prefixy i właśnie zamykanie rozwiązanych tematów,a dla nowo zarejestrowanych krótki tutorial właśnie z opcjami forum.

Gdzieś takie coś widziałem jak znajdę to podam link żeby było wiadome o co chodzi.

nie musisz szukać daleko -> Forum Play -> Forum Android

I znów nikt tego nie przeczyta (patrz faq i pierdyliard pytań na sb jak napisać post …)

Ukrycie licznika w jakiś sposób zmieni liczbę postów? Trudno jest mi się powstrzymać od ironizowania, jeśli licznik postów kojarzy się tylko ze spamem (zresztą czy nie o nim mówimy?), a jeśli go nie ma, to problem się rozwiązuje. Licznik postów ma jeszcze wartość informacyjną, pokazuje… liczbę postów.

Jeśli widać zależności pomiędzy liczbą postów (liczbą, nie licznikiem – może tak będzie łatwiej zrozumieć), a grupą użytkownika, i jeśli posty są szablonowe (lub szablonowe w większości), to udało się zlokalizować problem.

Wracając do sedna, jeśli powiadomienia od moderatorów mają być wysyłane innym kanałem niż dotychczas, to mamy zasadniczo dwie opcje: wykorzystać mechanizmy, które są wbudowane w phpBB, albo rozwinąć je własną modyfikacją. Kolego Frog, nie mam najmniejszego zamiaru pisać modyfikacji dla tego forum. Tego typu odzywki uważam za dziecinne, jeśli nie bezczelne. Jeśli to nie jest oczywiste – nie pracuję w XENIUM.

Z tych i innych powodów napisałem (i dalej tak uważam), że dyskusja na ten temat nie ma sensu. Zrobiłem wyjątek, więcej już w tym temacie nie napiszę.

nie chodziło mi o poradnik typu Faq tylko wyświetlane małych infografik bez możliwości zamknięcia ich wcześniej niż po obejrzeniu wszystkich (wystarczyły by 2,3 plansze opisowe).

Dobry pomysł, popieram.

Ale nie tylko dla nowych userów, tylko, żeby każdy to przeszedł.

Nie rozumiem problemu z zamykaniem wątków - na początek dla świeżaków mały tutek (do iluś postów) - że po rozwiązaniu problemu miło by było zamknąć temat kłódką - użytkownicy by mogli zamykać swoje zakończone wątki - i po sprawie. Strzelam, że wszyscy by nagle nie zamykali, ale część by to czyniła, a jak zamknięte to i odkopu nie będzie - nie rozumiem wad tego rozwiązania…

Nie zawsze, jeśli post jest wartościowy, tzn. podaje rozwiązanie problemu, nawet jak jest po czasie, lub podaje alternatywne rozwiązanie, takie posty nie lądują w koszu, gdyż mogą się przydać komuś innemu. Niestety takie odkopy zdarzyły mi się tylko 2 razy, większość wykopalisk to były podpięcia.

Co z tego, że pokazuje liczbę postów, te posty niekoniecznie muszą być wysokiej wartości merytorycznej.

Jak nie byłem moderatorem, nie odczułem, żeby te notki jakoś szczególnie mi przeszkadzały.

Ciekawe rozwiązanie, ja byłbym nawet za wprowadzeniem czegoś takiego.

No właśnie… kompletnie nie wiem jaki masz zamiar (i dla pełnej jasności - o co tak właściwie Ci chodzi)?

Przyczepiłeś się do szablonów, a na moje pytanie ich dotyczące nie raczyłeś odpowiedzieć.

Czyli co, temat --> śmietnik? :?

Jeśli coś źle zrozumiałem to mi to jeszcze raz wytłumacz zamiast tupać nogą i rzucać zabawkami.

Co do prefiksów, nie mam nic przeciwko, ale obawiam się, że niedoświadczeni użytkownicy nie będą potrafili się nimi posługiwać. Na trochę ambitniejszych forach to działa, tutaj raczej nie przejdzie.

A zamykanie starych tematów - według mnie nie ma takiej potrzeby. Zdarzają się sytuacje, kiedy właśnie wypadałoby odkopać stary temat zamiast zakładać nowy. Bywa, że problem nie jest do końca rozwiązany, ktoś może się o coś dopytać. A nie zauważyłem tutaj większych problemów z “archeologami” - moderatorzy radzą sobie z nimi bardzo dobrze.

Jeśli chodzi o posty moderatorów (czyli to czego dotyczy ten wątek) - mi to w żaden sposób nie przeszkadza.

Na niektórych forach się z tym spotykam i powiem, że to potrafi naprawdę wkurzyć. Odpowiadasz w jednym temacie, chcesz wysłać odpowiedź (merytoryczną) w następnym, ale nie możesz. Musisz odczekać. Jedyny sens takiego rozwiązania to zabezpieczenie forum przed dublowaniem postów. Czasem jeśli forum “zmuli”, użytkownik naciska “Wyślij” po raz drugi (nawet mi się to zdarza), co w efekcie daje dwa posty. Ale tutaj wystarczy 10 sekund, a nie 5 minut.

Podobnie nie widzę sensu w captchy przy wysyłaniu postów przez zarejestrowanych użytkowników (a na tym forum goście nie mają takiej możliwości). Captcha jest po to, by sprawdzić, czy formularz wysyłany jest przez człowieka. Ale captcha jest już przy rejestracji. Jeśli bot przejdzie captchę przy rejestracji, to przejdzie i tą przy wysyłaniu posta.

O ile mi wiadomo, moderatorom za pracę na forum nikt nie płaci, uszanujcie więc to co robią.

Moderatorzy lokalni - w tym rozwiązaniu nie widzę nic złego. Zresztą w dziale linuksowym ono funkcjonuje. A przynajmniej kiedyś funkcjonowało.

Dlatego napisałem o tym tutorialu obrazkowym :slight_smile: