Forum przepełnione postami moderatorów?

Z działem linuksowym chodziło o to, że ten dział moderują osoby, które są powiązane ze środowiskiem linuksowym, znają się na tym i są na bieżąco w temacie. Zresztą na forum jest gdzieś wątek sprzed kilku lat, poruszający tę kwestię, ale Linux Modzi mogą moderować całe forum, nie tylko ten jeden dział. Z tego co widzę, nie ma już podziału na moderator i Linux Mod.

Ja też nie mam nic przeciwko moderacji lokalnej, sam spędzam 95% czasu w działach Linux i Sieci i te działy moderuje mi się łatwiej, bo jestem na bieżąco w temacie, niż na przykład dział bezpieczeństwo, bo na logach kompletnie się nie znam, tak samo jest, np. z działem programowanie, programowanie nigdy mnie nie interesowało, więc i pojęcie o tym mam małe, potrafię napisać co najwyżej jakieś proste skrypty, ale nic poza tym.

Skoro nie umie nazwać tematu, będzie wiedział który prefix ? :stuck_out_tongue:

Co do bezwartościowych postów (tutaj chyba mnie miałeś na myśli :P)

A co do tej przeróbki modpanelu, nawet jak by ktoś ją napisał to redakcja jej nie wrzuci (wymagało by zmian w bazie danych, nowych zapytań etc. A wiadomo jak wygląda bezpieczeństwo w wypadku modyfikacji do tego skryptu :slight_smile: ) Będą bali się o portal imo. Może warto by oddzielić forum od portalu ? :slight_smile:

Nie, mamy się cofać? Pewnie nie pamiętasz czasów, gdy rejestracja dotyczyła tylko forum, ale to na pewno nie było lepsze rozwiązanie.

Własnoręcznie napisany skrypt ma być niebezpieczny? Niby jak, skoro nikt inny go nie zna?

Tutaj chodzi o sam fakt napisania kodu przez osoby trzecie (nie powiązane z redakcją)

Redakcja zajmuje się news’ami. A forum leży odłogiem. Gdyby ktoś miałby zająć się tylko forum, one z pewnością na tym by skorzystało. Nie koniecznie trzeba usuwać połączenie forum z portalem.

uważam, że to nie wchodzi w grę :slight_smile: Forum wbrew pozorom jest dobrze moderowane. Z reguły ludzie nie czytają regulaminu :frowning:

Samym moderowaniem nic się nie wyczaruje, jak dla mnie forum oprócz moderatorów nikt się nie interesuje - żadnych rewolucji ani nic, przejście na phpBB3 było i dalej nic się nie rozwija - administracja się nie interesuje za bardzo forum (widać to w wątkach w tym dziale i w ogóle nawet po liczniku postów, że po prostu są, mają kolorek i po sprawie. Jedyne co to czasem jakiś błąd naprawią i to wszystko, niestety, może tak nie jest, ale tak to wygląda.

To się widzi (jeśli jest się tutaj od dłuższego czasu), jak rozwijają się inne fora, zmienia się wygląd, itp, itd, a jak nasze się rozwija.

Smutne, lecz prawdziwe :expressionless:

W czasach phpBB2 forum działało z domyślną skórką, nie różniło się wcale od innych forów na tym skrypcie. I jakoś z tego powodu nikt z forum nie odszedł, choć pojawiały się propozycje zmiany skina. Teraz mamy forum w zielonej kolorystyce. To też źle? Nie przesadzajmy.

Skoro zmiana wyglądu jest nadrzędnym celem istnienia forum i wyznacznikiem jego ewaluacji to nie mam więcej nic do powiedzenia …

Mamy 2 skórki, z czego jedna jest niedorobiona (:visited dla profilu usera jest pomarańczowy, po czym nie można rozróżnić moda od usera (jak się nie zna nicków :P), czy teżpomarańczowy męczący kolor czcionki). Ale nie o samą zmianę skinów chodzi.

Tutaj administracja ma tą swoją wiedzę, może forum jakoś rozwinąć (np poprzez w/w panel moderatorski). Ale kończy się jak w wypadków użyszkodników skryptu, którzy nic nie robią bo zwyczajnie nie potrafią.

Oprócz wyróżniającej się skórki, oraz sb (w którym nadal widać ip piszących tam userów). Nie widzę różnicy do phpbb3. A właśnie od czasów przejścia na phpbb3 nie zmieniło się nic, prócz naprawy sb / włączenia emotków na nim (chwała ci tomick :P). A naprawa, chodź by tego głupiego koloru skórki w chmurach, z poziomu kodu to kilka minut i jedna linia w css (w wypadku visited, oraz kilka minut w wypadku całego fontu).

Chodzi o to, że nie ma nawet chęci wprowadzenia tak drobnych zmian. Pomijając fakt, tapatalk’a itd. Jak ludzie mają proponować zmiany, jak ten temat jest martwy od jakiegoś czasu :slight_smile: Rozumiem redakcja zajmuje się zapewne nową wersją portalu. Więc dlaczego nie dać możliwości zmian administracji typowo forumowej ? Non stop są na forum i z pewnością dali by sobie radę (i tutaj miałem na myśli ten podział).

Ale imo ta dyskusja odbiega od pierwotnego tematu :slight_smile:

Tu nie chodzi tyle o wygląd, co o ułatwienia (usprawnienia ?) w korzystaniu z forum.

Ale wygląd też się liczy. (Ale mniej niż fumkcjonalność).

Nawet gdy weszła nowa wersja portalu i poprawili, to pewnie mieli chwilę czasu a w forum się nic nie zmieniło oprócz reklamowej skórki :wink:

Moderatornia przypomina o regulaminie, bo taką mają pracę i za to im płacą. Niestety faktem jest, że rzadko biorą udział w żywych i światłych dyskusjach. Częściej widzi się ich posty typu “zmień tytuł” albo “przeczytaj regulamin”. W tym momencie faktycznie zaczynają być postrzegani jako boty indeksujące tematy, a nie istoty z krwi i kości.

Wyjątek stanowią z tego co zauważyłem działy o forum i vortalu. To tu zazwyczaj pojawiają się zwykle zarzuty wobec serwisu DB i to tu zazwyczaj się wypowiadają broniąc do upadłego swojej…“racji” - głusi na wszelkie sugestie i przewrażliwieni na punkcie krytyki.

Dowcip roku :wink:

Nie ma serwisu DB, a jeżeli już stosujesz skróty to posługuj się zwrotem portal DP (bo niestety też to świadczy o Twoim lekceważeniu). Prosiliśmy o konkretne sugestie, lecz z Twojej strony ich brak, jest tylko frontalne krytykanctwo.

Ciekawi mnie czy jak byś miał do ogarnięcia takiej wielkości forum, czy miał byś czas i ochotę na udzielanie się. :expressionless:

To nie jest praca, bo nikt nam za to nie płaci w sensie, że dostajemy za to comiesięczną wypłatę na konto, robimy to w czynie społecznym, bo sami się na to zgodziliśmy, nikt nas nie zmuszał, żebyśmy byli moderatorami.

A co? Robisz to za free? Cały ten stres?

Nie odwracaj kota ogonem. Poza tym vortal - bo jest to portal wyspecjalizowany. Zresztą wiadomo, o co chodzi. Jednak wolałeś się uczepić słowa “serwis”. Zwykłe czepialstwo.

Zresztą tutaj jest wyraźnie napisane - serwis :

serwis-dobreprogramy-f26.html

Sam już nie wiesz, gdzie jesteś moderatorem?

Wiele tematów dotyczących uwag czy to forum czy v ortak jest po prostu zamykanych - są to głównie tematy z uwagami czy krytyką.

To daj mi na tydzień konto moderatora :stuck_out_tongue: Sprawdzimy.

Ja wiem, ty nie wiesz co czytasz :wink:

Nie wiem czy zapomniałeś okularów, ale chyba widać różnicę pomiędzy DB a DP, a odnośnie Vortal czy Portal, Dobre Programy (a nie Brogramy :wink: ) były kiedyś vortalem, ale od czasu rozszerzenia tematyki o Hardware zmienił się w portal.

Jakoś nie widzę specjalnej Twojej aktywności na forum, pomimo tego że masz ponad półroczny staż, tak że po dojściu dodatkowych obowiązków raczej czarno to widzę (zarówno jedno jak i drugie) :wink:

Zamykam. I żeby było jasne: nie robię tego z przewrażliwienia, alergii na krytykę ani dlatego, że ktoś mi za to płaci.

Zamykam ponieważ od pewnego momentu dyskusja zaczęła prowadzić donikąd, a autor pierwszego posta w tym temacie przestał się w nim udzielać.