Forum,regulamin i zdrowy rozsądek!

Ten temat dotyka nie tylko tego forum,ale także każdego innego lub,który jest w planie.Czy twórcy poszczególnych forów zastanawiali się kiedyś jakie następstwa( między innymi prawne)pociągają za sobą decyzje o utworzeniu takiego forum?Udostępnienie w internecie takiej formy wymiany poglądów i wiadomości pociąga za sobą różne niebezpieczeństwa wynikające ze zjawisk,które w sposób nieoczekiwany dla twórców zaczynają się wymykać z pod kontroli.Ścieranie się różnych sprzecznych poglądów na dany temat między userami oraz w innych relacjach staje się zarzewiem konfliktów między nimi a twórcy zamiast je zażegnywać podsycają ogień przez popieranie jednej ze stron tegoż konfliktu,posiłkując się regulaminem.

Twórcy (aby zachować porządek)tworzą regulamin,który w pewnych swoich aspektach odwołuje się do istniejących ogólnych rozwiązaniach prawnych(kodeksy:cywilny,karny itp.na przykład:4.Umieszczania treści niezgodnych z polskim prawem

(innymi słowy wszystkie nierozstrzygnięte regulaminem sprawy powinny mieć odniesienie w prawie polskim)a jednocześnie podpierają się jakimś quasi-prawniczym językiem okołoforumowego prawa.

Forum nie ma(nie powinno mieć) formy zamkniętej sekty lecz demokratycznej instytucji która krzewi pełną swobodę wypowiedzi co jest ostoją całego internetu i jego największą zdobyczą!Zasłanianie się jaki miś sztuczkami regulaminowymi(usuwanie postów za notoryczne i rażące błędy ortograficzne)nie mającymi żadnego pokrycia w istniejącym prawie polskim,jest mało śmieszne.

Ograniczanie wypowiedzi userom przez niemające pokrycia w prawie cięcia cenzorskie zakrawa na groteskę.Regulamin powinien stać na straży(nie tylko porządków w wydaniu Łukaszenki)prawa opartego o standardy europejskie,konstytucji polskiej oraz KC i KK.Co ma wspólnego z prawem usuwanie postów,które są kpiną z ortografii.Przypomina mi to prawo republiki bananowej.

Czy tak naprawdę warto trzymać się(jak Arafat,Fidel Castro życia)jakiś rachitycznych rozwiązań rodem z ZSRR zamiast iść z postępem i zdrowym rozsądkiem?

A porady typu:”Jak się nie podoba to idź na inne forum”przypominają propozycję władz PRL dla opozycji lat 80-tych.

Kerimus zadam Ci jedno pytanie ??

Czemu jak na forum apologetycznym na którym się udzielasz ktoś zacznie bluzgać albo propagawać teorie niezgodne z duchem katolicyzmu jego posty są kasowane bez najmniejszego ostrzeżenia ?? Przecież bluzganie i wyznawanie innej wiary niż katolicyzm nie jest zabronione prawem polskim ani UE. Odpowiedź prosta: bo takie są założenia regulaminu który tam obowiązuje. Więc nie twórz kolejnej demagogii tylko po to by zaistnieć na forum. Dziwi mnie że z topica o forumowych wyborach zrobiłeś sobie szopkę a tutaj nagle jakaś odmiana i uderzanie w patetyczne tony ??

Ze względu na:

  • założenie wątku n/t spraw wielokrotnie omawianych;

  • umieszczenie treści obraźliwych i oszczerczych;

  • brak szacunku dla innych Userów;

  • próbę kolejnego skłócania Userów;

topic zamykam czasowo.

==============

Update:

W związku z żądaniem, zawartym w topicu

Zadawanie pytania zakneblowanemu!,

pomimo nieregulaminowej reakcji - blokadę zdejmuję

No tak, przemieszczam się jak konik szachowy po topikach w tym dziale… ale myślę, że znawcy themy - bez problemu nadążą! :stuck_out_tongue:

W odpowiedzi na baaaaardzooooo długą przedmowę Kerimusa, pozwolę sobie wkleić treść słów Admina z przywoływanego Forum Apologetycznego - skierowanych do Kerimusa! 8)

Czy coś innego może być lepszą puentą? :stuck_out_tongue:

Eliasz 


Administrator


Wypowiedzi: 308

Dołączył: 2004-03-12

Status: niepołączony

   wysłano 2004-10-11 11:25



 Zadziwiasz mnie naprawdę bardzo


Czy ewangelia uczy nas piętnowania ludzi? Walka na słowa jest właśnie bronią polityków, jeśli chcesz, zniż się do ich poziomu  

Inna rzecz zwrócić komuś uwagę, inna rzecz go piętnować. To jest nauczanie Jezusa - Jego słowo jest dla mnie ważniejsze niż moja własna walka. Proponujesz walkę z ludźmi a nie z ich błędami. To nie jest ewangeliczne.


Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień. Dostrzegasz drzazgę w oku brata, sprawdź czy sam nie masz w swoim oku belki. Jeśli chcemy zmienić świat musimy zacząć od samych siebie. Bo powiedz, gdy nie chcesz urazić stopy o kamień, to czy cały świat obłożysz dywanem, czy raczej założysz buty


Pozdrawiam

Ciekawe,że pierwszym wpisem tutaj popisała się Waterproof a nie autor!Skąd miała taką informację,że topic będzie odblokowany i przygotowała się na posta? :stuck_out_tongue:

Cytaty wyrwane z kontekstu mają taką wartość jak zwykłe spekulacje.Kłania się PRL! !!

Mam wrażenie,że WO obdzwania wszystkie komendy szukając jakowych kwitów na Kerimusa alias Auganowa :stuck_out_tongue:

Ten topik facet został odblokowany jakieś 10 min temu.

Ja chciałem się wpisać ale …

Dam Ci rade “poluzuj tam gdzie Cię ciśnie hey”

Ciekawym jest to,że na katolickim forum dostawałem cięgi od modków i adminów,ale żaden nie śmiał mnie nawet postraszyć jakimś usunięciem z forum czy też wywaleniem posta!Panowie admini i moderatorzy bierzcie przykład z tamtąd :smiley:

Ja mam cały czas ręcę na stole,ale co poniektórzy walą po kostkach! !!

Decyzję o zdjęciu blokady podałem:

“Wysłany: 10-11-2004 (Sro) 22:44”

Waterproof napisała swój post:

"Wysłany: 10-11-2004 (Sro) 23:08 "

W tym czasie byłeś zajęty:

a/wymianą korespondencji ze mną na PW,

  • 22:58 - 23:00 - 23:08

Tak to już jest - kto mieczem wojuje …lub nie rozumie inaczej.

Gdybyś napisał na PW, zgodnie z regulaminem - byłbyś pierwszy.

Przebierając pod stołem nogami, by mnie dokopać, zakładając

topic n/t kneblowania - sam sobie poobijałeś kostki .

A teraz płaczesz

Cieszę się bardzo! :stuck_out_tongue: Jestem zaszczycony :stuck_out_tongue:

To dziwisz się sobie samemu bo po co zabierasz głos???

:stuck_out_tongue:

Giertych tylko na to czeka :stuck_out_tongue:

Powiem tak "głupota niejedno ma imię"Dziś na imię jej…

Jak ktoś go “oleje” to nie będzie miał z kim rozmawiać.

To już napisałem na SB proponuje żebyś strzelił sobie z łuku w plecy.To odpręża.

I daj już sobie spokój.

Ja już nie będe polemizował.Szkoda strzępić język.

Żegnam ozięble Pana panie Kerimusie.:stuck_out_tongue:

No fuckstycznie,dostałem wieszakiem po plecach :stuck_out_tongue:

Kerimus skończ Waść wstydu oszczędź bo to co wypisujesz jest już żałosne. Większego blamażu jakiego zaliczyłeś teraz na tym forum nie doświadczyło nawet 10-cio letnie dziecko

Trylogię piszesz czy cuś??? :stuck_out_tongue:

Panowie kupą na jednego?Jeden w plecy wieszakiem drugi kaktusem(w końcu z Mexico) bez łeb! :shock:

UPDATE

Wklejenie do swojego(czytaj:Waterproof) posta wygodnego cytatu który popiera jej tezy co do mojej osoby jest zwykłą manipulacją.Najlepiej powybierać i zsumować tego typu rodzynki z różnych forów i twierdzić,że cały świat nienawidzi Kerimusa! :stuck_out_tongue:

To,że wskazujesz innym źródło cytatu nie oznacza,że zaraz wszyscy będą tam lecieć i studiować wszystkie wypowiedzi.Oprą się o niepełne(czytaj w tym momencie:fałszywe)informacje.Półprawdy są po prostu kłamstwem!W cytowanym topiku wiele osób poparło moją tezę a ty wybrałaś tylko dla siebie wygodną.

Ja działam transparentnie.Wystarczy do wyszukiwarki wstawić mojego nicka,żeby znaleźć na różnych forach moje posty.Nie mam nic do ukrycia.Ciekawe czy ty masz tyle cywilnej odwagi,żeby ujawnić chociaż jednego innego swojego nicka z innego forum i pokazać swoje wypowiedzi

dotyczące innych aspektów życia niż tylko sprawy komputerowe.

No tak się składa, że ja akurat zaraz tam poleciałem i poczytałem. I to nawet dwa razy, bo próbowałem znaleźć te wiele osób , o których piszesz. Faktycznie, kilka by się znalazło. Jednak znacznie więcej zwracało ci uwagę na niewłaściwe postępowanie, o czym już nie wspominasz.

Notabene na tamtym forum domagałeś isę oceniania, kontrolowania i represjonowania, a to metody z (tu pozwolę sobie zacytować ciebie samego)

Poza tym zaprzeczasz sam sobie ( i tu znowu cytaty):

oraz

Z jednej strony atakujesz instytucję forum jako coś niebezpiecznego, a z drugiej domagasz się pełnej swobody wypowiedzi. Toż właśnie swoboda wypowiedzi prowadzi do konfliktów, ponieważ ludzie są tak skonstruowani, że mają różne zdania na dany temat.Skoro już posiłkujesz się polskim prawem, to nadmienię, że moderatorzy i administratorzy forum są obywatelami państwa polskiego i konstytucja daje im prawo do swobody poglądów i wypowiedzi. To, że posiłkują się regulaminem, to nic złego. Brak regulaminów i reguł nazywa się anarchią , a ta nigdy nie prowadziła do niczego dobrego. Co do podżegania konfliktów, to jak narazie ty zakładasz co chwilę kontrowersyjne tematy, a potem płaczesz, jak się okazuje, że nie wszyscy maja takie samo zdanie jak ty.

Nic dodać nic ująć. Pod tym stwierdzeniem jak i pod pozostałą treścią powyższego posta podpisuję się obiema rękami.

Magik to dla Ciebie =D> =D> =D> =D>

A myślałe że to koniec.Znowu znim gadacie.Hmmm?

Przecież to wygląda tak.

-Forum-A widzieliście tego konia?

-Kerimus-Przecież to krowa!

-Forum-Nie Kerimus to jest koń.

-K-Ja wiem że to jest koń ale podobny do krowy!

-F-Nie Kerimus on nie jest podobny do krowy.To jest krowa.

-K-Co Wy wszyscy gadacie przecież ja od począdku mówie że to koń !!

-F- :o :o :o :o :o

-F-Tak Kerimus “a świstak siedzi i zawija w te sreberka” :x

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

W tych przykładach nie widzę sprzeczności,ale Wieszak trafnie skonstatował,że stoimy na różnych biegunach więc każdy zobaczy to co będzie chciał zobaczyć.I tak powinno być zgodnie z zawartą w moim podpisie mądrością. :stuck_out_tongue: